Skocz do zawartości
Kwazor

Instalacja Systemu Winme Na Dysku Sata

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam taki dziwny problem.

Nie moge zainstalowac systemu winME na dysku SATA Samsung HD080HJ.

Skopiowałem pliki instalacyjne na dysk by szybciej instalacje zrobic.

Po uruchomieniu instalatora wyskakuje bład ze Plik CAB jest uszkodzony i instalacja przerwana.

Co ciekawe ta sama instalka na dysku PATA chodzi dobrze i nie ma z nia problemów.

Win98 wywala identyczny komunikat.

Niestety nie moge zainstalowac z CD-romu bo uruchamianie z dyskietki opcji Uruchom wzraz z CD-rom konczy sie wyszukiwaniem 2 kontrolera (podejrzewam ze sata) (mechanism #2) ale co dziwne moze normalnie dysk sformatowac i widze go w Fdisku...

 

Czego to przyczyna jest narazie nie wiem.... Smart wyglada idealnie bo to nowy dysk.

 

Moze ktos ma pomysł ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SGJ niestety to tez nie pomogło.

Idzie scandisk zero błedów.

Trwa kopiowanie plików do instalacji ....

I zaraz komunikat ze plik (.CAB) jest uszkodzony...

Jutro spróbuje dorwac bootowalna płyte z systemem... bo moja odmówiła posłuszenstwa..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kolega miał też problem z instalacja os na dysku sata. Chciał być dobry i zrobić bratankowi partycję c:\ o rozmiarze 30GB aby małolat nie zapchał pratycji systemowej po instalacji dwóch gierek. Instalacja ruszyła po zrobieniu partycji 15GB. Nie wiem z czego wzioł sie problem ale tak go rozwiązaliśmy/obeszliśmy. Instalacja była robiona z cd i po ponownym uruchomieniu kompa gdy pliki byłu skopiowane do instalacji wywalało błąd "brak systemu operacyjnego" i kilka podobnych. Polecenie dir z konsoli naprawczej mówiło, że folder c:\windows ma rozmiar ok 2MB, podłącznie dysku do innego kompa pod win xp pokazywało że ten sam folder ma ponad 500MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SGJ to tez nie pomaga tez probowałem z tymi komendami i lipa.

 

Pliki i dane rozne przegrywaja sie bez problemu i nie ma uszkodzen plików.

 

Komp nie krecony z podpisu.. jesli to robi kontroler nf3 to sie zdziwie.. dzis pojde na innego kompa z kontrolerem VIA.

 

Zobaczymy co jeszcze XP na to powie... ale jednak wolał bym tam sys Me/98 bo brak mi specjalnych sterów do jednego z zewnetrznych urzadzen..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Greg nie sadze by to była karta TV bo aktualnie jej w kompie nie mam.

 

Po prostu jak gdyby pliki przegrane z dysku ata zostały uszkadzane .. ( co dziwnego inne pliki sa w porządku)

 

Chyba ze sam kontroler cos miesza...... lub cos nie tak z dyskiem jest ... ale ilosc danych zgadza sie co do bajta..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do aureala.. bo te co mam są oryginalne a te pod Xp podobno maja problemy z dzwiękiem 3D...

A karta TV swoja droga... narazie jej nie urzywam...

 

A xp mnie nie bawi bo 256 ramu to troche mało a ja juz ostatnio poł kompa wymieniłem..

 

Dysk na Sata Monita na SM940N Mobo proca ram to zamieniłem klawe mysz.. echh...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to wyglada bo podłAczyłem pod płyte na VIA i system sie zainstalował.....

 

I jeszcze przez przypadek usunołem partycje z 160G dysku zewnetrznego.... echhh.

 

Teraz szukam programu do odzyskiwania danych z niego... ( zrobiłem usuniecie partycji oraz format ale wiem ze dane dalej sa..)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Armo dzieki za te stery.Sciagne je w domu...

 

Preinstalowałem winde na VIA i przyniosłem do domu i bez problemu winda sie zainstalowała..

 

Jest wyraźna róznica pomiedzy 2mb cache a 8mb....

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...