Skocz do zawartości
SarmaX

Pojemnosc Baterii W Fs Amilo Pi1536

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim!

 

Mam lapka FS Amilo PI1536 od kilku dni i bateria trzyma mi mniejwiecej 2h. Nie jest to zbyt duzo jak na ten sprzet. Z tego co sie rozgladalem to np. hx nx7400 trzyma kolo 3h czyli o 1h wiecej nizmowj. Fakt, ze nie ma radka x1400 i dysku 120gb, ale to przez wlasnie te podzespoly moja bateria szybciej by sie rozladowywala? U mnie bateria ma pojemnosc jesli sie nie myle 4400mWh, a nhc pokazuje 4335mWh. Czy to normalne? Czy da rade jeszcze wyluskac chociaz 30min z tej baterii? Bede wdzieczny za wszystkie informacje i porady :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim!

 

Mam lapka FS Amilo PI1536 od kilku dni i bateria trzyma mi mniejwiecej 2h. Nie jest to zbyt duzo jak na ten sprzet. Z tego co sie rozgladalem to np. hx nx7400 trzyma kolo 3h czyli o 1h wiecej nizmowj. Fakt, ze nie ma radka x1400 i dysku 120gb, ale to przez wlasnie te podzespoly moja bateria szybciej by sie rozladowywala? U mnie bateria ma pojemnosc jesli sie nie myle 4400mWh, a nhc pokazuje 4335mWh. Czy to normalne? Czy da rade jeszcze wyluskac chociaz 30min z tej baterii? Bede wdzieczny za wszystkie informacje i porady :)

 

Pozdrawiam

nie da rady....to jest max. mialme FSC i nigdy nie rozpieszczal trzymaniem baterii...zwlaszcza w lapkach z serii FOR HOME

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to 2h dla tego lapka to nstandart o ile nie powiedzieć maksimum. Możesz trochę przedłużyć czas pracy wyłączając niepotrzebne urządzenia, ustawiając dobre zarządzanie energią i redukując podświetlenie matrycy. Karta graficzna też robi swoje poza tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli naprawdę bardzo potrzebujesz tych dodatkowych 30 minut to musisz po prostu zakupić drugą dodatkową baterię. 2h dla core duo i x1400 na baterii 4,4Ah to całkiem sporo. Pamiętaj o tym, że w core duo jeszcze nie ma tych energooszczędnych rozwiązań jakie już są w core 2 duo.

Edytowane przez Excray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale widzialem gdzies test. porownanie cd i c2d. ten sam notek, tylko zmienione proce. coz, c2d byl wydajniejszy od cd nie duzo, tzn zalezy jaki rodzaj aplikacji byl testowany. a co do poboru energii, to c2d wiecej bral pradu i tym samym szybciej bateria sie zuzywala...

 

czyli te moje okolo 2h na tym sprzecie, to wynik dobry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale widzialem gdzies test. porownanie cd i c2d. ten sam notek, tylko zmienione proce. coz, c2d byl wydajniejszy od cd nie duzo, tzn zalezy jaki rodzaj aplikacji byl testowany. a co do poboru energii, to c2d wiecej bral pradu i tym samym szybciej bateria sie zuzywala...

 

czyli te moje okolo 2h na tym sprzecie, to wynik dobry?

Od kilku dni mam nowego lapka Apple MacBook (CoreDuo 1.83GHz; 512RAM; 60GB; 13.3"). Czas pracy na baterii przy surfowaniu w necie i słuchaniu muzyki to bez problemy 4h (podświetlenie ok 35%). Bateria ma ok 5000mAh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni mam nowego lapka Apple MacBook (CoreDuo 1.83GHz; 512RAM; 60GB; 13.3"). Czas pracy na baterii przy surfowaniu w necie i słuchaniu muzyki to bez problemy 4h (podświetlenie ok 35%). Bateria ma ok 5000mAh.

To calkowicie inny notebook niz Amilo Pi1536 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, 2h to duzo dla lapkow, czy nie? chodzi mi o takiego coreduo.

juz powylaczalem wifi, modem, takty proca i grafy zmiejszone na min.

 

czy cos wiecej moge zrobic?

 

To calkowicie inny notebook niz Amilo Pi1536 :lol:

Kolega teraz pytał o lapka z CoreDuo - akurat mam to odpisałem. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee. cos Ci sie musiało pomuylić. C2D jest bardziej energooszczędny od CD. Sprawdx sosbie na stronie intela.

gdzies widzialem test, ale teraz nie kojarze gdzie ;/

 

//edit

http://www.notebookcheck.pl/Test-Core-Duo-...Duo.2182.0.html

 

jednak wg tego testu mam racje ;)

Edytowane przez SarmaX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak widzialem w sieci inen testy, to c2d mialo w wiekszosci przypadkow taki sam pobor energii co cd a czasami nawet wiekszy. dziwne, ale prawdziwe :) c2d imo przewyzsza troche zwykle cd jedynie lesza wydajnoscia :) mi moje cd 1,73ghz wystarcza mi w zupelnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, faktycznie. Przejrzałem sobie net i wygląda na to że C2D jest trochę bardziej żarłoczne od CD. Może mieli na myśli porównywalną moc obliczeniową. Zresztą Intel zawsze coś kręcił więc sie nie zdziwię jak tym razem też wkręca ściemę. I miał być taki energooszczędny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kolejny problem ;/

 

Mianowicie mam lapka od niecalego miesiaca a w nhc juz pokazuje mi sie wear level na 5%, a pojmnosc spadla z 4400 na 4136 :(

 

czy mam zwracac uwage na ten poziom zuzycia baterii z nhc, czy olac go, bo przeklamuje?

 

jak powienienm najlepiej uzywac baterii, zeby nie tracila pojemnosci? BARDZO rosze o podpowiedz!

 

pzdr

Edytowane przez SarmaX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim jak najniższa temperatura pracy i przechowywania. Temperatura najbardziej zabija baterie. Krótko mówiąc staramy się nie kłaść włączonego lapa na kocyku. Poza tym dbać o to aby bateria pracowała. Raz na miesiąc robimy formowanie baterii. Oczywiście rozładowujemy spokojnie. Bateria rozładowywana dużym prądem będzie się nagrzewać w końcu. To chyba tyle. Nie kopać, nie "palcować" styków, nie wrzucać do wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hnc - nie używam

wear level - teoretycznie poziom zużycia ogniw. W praktyce jest to obliczane na podstawie danych z BIOSu pamięci i średniego zużycia/pojemności energii w baterii. W praktyce poziom wear level może skakać i wcale nie odzwierciedlać faktycznego stanu ogniw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj laptop jest podlaczony do pradu. Oczywiscie co jakis czas korzystam z samej baterii i rozladowuje go, tyle ze nie do konca (jak to juz kiedys bylo mowione o bateriach li-ion). Teraz przez ostatnie 2 tygodnie korzystalem z laptopa kilka godzin (lacznie) a zazwyczaj to komp jest wlaczony okolo 6-10h.

 

ten caly wear level mnie doluje ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten caly wear level mnie doluje ;/

przy jakim poziomie aku masz ustawione wyłączanie lapka?

 

PS. Sprawdzone na maim poprzednim (acer) - spadek poniżej 10% powodował wzrost wear level - im niżej schodził tym więcej wzrastało - porada: na FS mam ustawione żeby się wyłączał przy 12% - narazie wear level 0%

 

pozdrawiam

contradanza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...