Skocz do zawartości
Gość Pacific

Coś Nie Tak Z Forum

Rekomendowane odpowiedzi

Wy tez tak macie ze nie przenosi was do pierwszego nie przeczytanego posta w temacie jak klikniecie na tytule tematu ?

 

 

Bo zdaje sie ze powinno... :blink:

 

Albo za malo mam snu ostatnio...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kliknieciu w temat jest na pierwszej stronie. Do przejscia do nieprzeczytanych słuzy ikonka z lewej strony tytułu.

 

Przy pisaniu postów wyrzuca na przedostatnią stronę zamiast na ostatnią, ale nie w kazdym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kliknieciu w temat jest na pierwszej stronie. Do przejscia do nieprzeczytanych słuzy ikonka z lewej strony tytułu.

 

Przy pisaniu postów wyrzuca na przedostatnią stronę zamiast na ostatnią, ale nie w kazdym temacie.

 

To wiem, ale wydawalo mi sie ze ta pierwsza opcja tez dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam Opery 8.54 odkad wyszla, windows 2003 SP1 i wczesniej nie bylo zadnych problemow. Biala strona zaczela pojawiac od jakiegos miesiaca. Najpierw co ktorys post, teraz za kazdym razem jak napisze odpowiedz mam biala strone i musze wchodzic na forum od poczatku (odswierzenie tej bialej strony powoduje ze tresc posta pomnaza sie). W pracy mam najnowsza Opere, WinXP SP2 i ten sam problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dotąd nie miałem żadnej białej strony po napisaniu posta :| Chociaż dzisiaj np. ze dwa razy jak wchodziłem do jakiegoś tematu to miałem białą stronę z jakimś błędem 503 czy coś. Ale to chyba co innego ,bo kiedyś też tak miałem. Potem problem znikł i znów się pojawił. Po za tym forum mi ładuje się koszmarnie wolno. Spingowałem IP forum i to jakaś paranoja. Raz 45 a nagle 520. To chyba już coś u mnie nie tak ,bo dzieję się to dość często bez względu na porę dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum bardzo czesto zamula i to ostro, bledy 500 pojawiaja sie przy wchodziu do co 10 tematu.... na białą strone po napsianiu poasta trafilem raz.

 

No ale co sie dziwic, to fotum ma jednak "paru" uzytkownikow....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie ustawiłes tak czas to zyjesz wczesniej.

Poza tym od kiedy w internecie uzywa się formatu BMP?

a no moze :mur: tak mi sie zapisało, wybaczycie? :) Edytowane przez teat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baza muli w przedziale 4-5 rano, wtedy ciężko o szybkość bo indeksowanie ciut trwa tego wszystkiego wraz z backupem.

 

Biała strona nie występuje u mnie w domu czy to na lapku czy na stacjonarce, natomiast w pracy nie wiem czemu pojawia się błąd i biała strona. Przyczyna dla mnie nie znana. Razem z Marco staramy się ten problem wyłapać ale nieraz się nie da bo powstaje raz na 30-40 razy lub jeszcze rzadziej. Nowe IPB powinno rozwiązać problem.

 

Co do zamułki serwera za jakiś czas zniknie bo zastanawiamy się nad zmiana serwerów na wydajniejsze, trzeba się rozwijać tylko ciut nie idzie to po mojej myśli bo leci po kieszeni na minus zamiast na zero ale o tym kiedy indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to tylko u mnie tak jest czy forum wariuje - mianowicie błędne wyświetla kto napisał ostatni post w danym forum (temacie ) - tak się dzieje kiedy jest głowna strona forum , kiedy się wejdzie do podforum to przy danym temacie juz się poprawnie wyświetla kto i o której godzinie napisał posta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SkyFox

Mi zaginal post-chociaz ktos zdazyl go wczesniej zacytowac,napisalem w tej sprawie wczoraj do jednego z adminow ale bez odpowiedzi,post nie byl nizgodny z regulaminem wiec wydaje mi sie dziwne ze zaginal

 

Oprocz tego strona na stacjonarnym kompie laduje sie czesto z bledami,po zainstalowaniu firebug ten wykazuje przewaznie co najmniej 1 blad np.taki

 

missing : after property id /forum.purepc.pl (line 44)

[break on this error] image_resizer.enable = (parseInt({ipb.vars['d21_air_enable']})) ? true : fal...

na laptopie nie mam zadnych problemow,obydwa systemy chodza na firefoxie po aktualizacjach oraz sp2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też wywala białą stronę po napisanu posta. Ale wiem dlaczego u mnie tak się dzieje, to przez firewalla, mam Nortona. Jednak mimo wszystko wcześniej tego nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biała strona była omawiana bardzo wiele razy i staramy się namierzyć dlaczego tak się dzieje u nie których osób i wyeliminować problem z tym związany.

 

Zaginięcie posta? One nie giną, tylko lądują w koszu lub są ukryte przed waszymi oczyma. Nieraz post nie wnoszący nic do tematu lub łamiący regulamin jest ukryty i widoczny tylko dla moderacji/administracji.

 

Chciałbym Was drodzy userzy uświadomić, że my codziennie mamy kupę pracy nad portalem i forum jako administracja i zazwyczaj nie odpisujemy na maile/PW typu, gdzie mój post, dlaczego dostałem bana/ostrzeżenie, gdzie mam napisać danego posta i czemu mnie nikt nie lubi... Większość tych rzeczy załatwi moderacja a kilka pytań proszę skierować do niebios bo my na nie nie potrafimy odpowiedzieć, jesteśmy tylko ludźmi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaginięcie posta? One nie giną, tylko lądują w koszu lub są ukryte przed waszymi oczyma. Nieraz post nie wnoszący nic do tematu lub łamiący regulamin jest ukryty i widoczny tylko dla moderacji/administracji.

No czasem jest tak że po napisaniu post ginie lub jest pusty. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko mi sie wydaje ,ze w ostatnich dniach portal czasami laduje sie bardzo powoli?

 

edit: I jeszcze czasami wywala integral server error jak probuje wejsc do tematu (error 500 albo 501)

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

U mnie problem nie już zniknął. Nie wiem, moze dlatego że po formacie :D :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwery nieraz przymulają z kilku powodów:

1. Kłótnia pomiędzy TPSA i Netią co do klientów, ruch przez to robi się nieraz ogromny i ping do najlepszych serwerowni wychodzący z Polski kształtuje się w granicach 1000 ms przy godzinach szczytu co jest paranoją.

2. Ruch na portalu i forum z każdym dniem rośnie i nieraz przy dużym obciążeniu strona może ładować się troszkę dłużej. Ten problem rozwiążemy bo już nie długo przesiadamy się na mocniejsze serwery.

3. Tajemniczy Max to dział reklamy generujący bannery, które pomagają w utrzymaniu serwerów. Nie są one ani za duże ani nie występują w nasileniu jakimś kolosalnym. Dewizą naszego admina (mowa o Marco) jest to, że banner może być ale jeśli obciąża nie potrzebnie łącze czy procesor danego usera to reklama nie dostanie akceptacji i nie zostanie zamieszczona w serwisie.

 

Z czegoś trzeba to wszystko opłacać. Płatnego forum nie zrobimy bo większość z Was mogło by się zrazić. Dużej ilości bannerów i wyskakujących okien nie zamieścimy by czerpać z tego zyski bo denerwowało by to moją osobę w czasie pracy czy przeglądania portalu/forum. Wolę mieć dwa, które choć w połowie opłacą serwery niż 15 które doprowadzą do blokowania reklam, niepotrzebnego ruchu na łączu i doprowadzania do podnoszenia ciśnienia krwi, gdy strona do mnie gada lub każe mi szukać krzyżyka, który nieraz ucieka przed myszką (wnerwiający typ reklamy, tylko dla masochistów).

 

Myślę, że nasza praca nad serwisem jest widoczna i nie możecie mieć wielu zastrzeżeń do niej. Jeśli takowe są to piszcie o nich a będziemy starać się poprawiać życie na forum i portalu PurePC.pl.

 

Rafał Romański

Redaktor Naczelny PurePC.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze pare słów apropos działania i szybkości działania forum.

 

Są dobre wiadomości ;)

Przygotowana jest już nowa maszyna, która nie ukrywamy jest sporo szybsza niż obecna.

Planujemy migracje w tym miesiącu - jednak jak już będziemy przesuwać forum na inną maszyne to chcemy odrazu dokonać zmiany invision na 2.2.2 nad którym aktualnie intensywnie pracujemy dlatego dokładnej daty nie podam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...