Skocz do zawartości
Gość Pacific

Coś Nie Tak Z Forum

Rekomendowane odpowiedzi

No działa ! Dzięki :)

 

Uwagi dotyczące forum:

- Według mnie ten przycisk powinien być zastąpiony na "wyślij" lub "dodaj" bo tak to wyraźniej wygląda bo przy pisaniu

posta jest git

 

-Jak się ładuje strona z tematem to powinna skoczyć od razu na ostatni post a nie że zaczyna od pierwszego na tej stronie.

 

-nie wiem czy może nie zauważyłem ale obok avatara powinien być znaczek że dany user jest w tym momencie online .

 

-strony forum strasznie długo się ładują [no chyba że to wina mojego niezbyt szybkiego kompa ale neta mam szybkiego także nie powinno się tak dziać]

 

-nie wiem czemu ale coś jest z czasem tzn jak napisałem posta i go wysłałem o 18:36 to potem było napisane że post został wysłany o 19 :47 ,a ja mam dobrze ustawiony czas na kompie także nie wiem dlaczego tak jest

Edytowane przez FIEDA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladowanie stron jest szybkie, cos z twoim kompem musi byc nie tak.

 

Zle zinterpretowales znaczek, ale to nie powod do jego zmiany, nikt jeszcze na to nie narzekal.

 

Online / offline? jest, szukaj czegos takiego Dołączona grafika.

 

Strona laduje sie na ostatni czytany post po kliknieciu tego kwadracika przed samym tematem na stronie glownej subforum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Uwagi dotyczące forum:

 

-Jak się ładuje strona z tematem to powinna skoczyć od razu na ostatni post a nie że zaczyna od pierwszego na tej stronie.

 

-nie wiem czy może nie zauważyłem ale obok avatara powinien być znaczek że dany user jest w tym momencie online .

 

-strony forum strasznie długo się ładują [no chyba że to wina mojego niezbyt szybkiego kompa ale neta mam szybkiego także nie powinno się tak dziać]

Taki mały kwadracik jest-"idź do ostatniego nieprzeczytanego posta"-wprawdzie nie zawsze działa i trzeba sie cofać...

 

Jest na dole takie coś.

 

Mi też forum muli-takie coś to norma [;

 

EDIT: Ja tu widze niezły burdel :lol: Każdy coś innego napisał a wyszło to samo :P

Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwagi dotyczące forum:

 

- Według mnie ten przycisk powinien być zastąpiony na "wyślij" lub "dodaj" bo tak to wyraźniej wygląda

 

-Jak się ładuje strona z tematem to powinna skoczyć od razu na ostatni post a nie że zaczyna od pierwszego na tej stronie.

 

-nie wiem czy może nie zauważyłem ale obok avatara powinien być znaczek że dany user jest w tym momencie online .

 

-strony forum strasznie długo się ładują [no chyba że to wina mojego niezbyt szybkiego kompa ale neta mam szybkiego także nie powinno się tak dziać]

1. Nie

2. Nie powinna. Strone sie wybiera samemu wchpodząc do tematu lub przechodzi automatycznie do ostatniego nieczytanego posta.

3. NIe powinien.

4. Nie az tak strasznie, ale troche to trwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, czy ktoś ma zamiar zabrać się za naprawienie "idź do ostatniego nieprzeczytanego posta" ? Wiadomym jest, że nie zawsze działa poprawnie. Moze by to w koncu ktos naprawił, bo IMO jest to naprawde wazne udogodnienie (jesli działa).

 

 

EDIT:

@kamilo23

No własnie tak jest, dlatego przydałoby się to poprawić.

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie i panie. Też Wam tak forum i portal chodzą ? znaczy bardzo wolno jakbym miał łącze gorsze nie modem v56kb/s :|. Wszystkie inne strono normalnie działają a forum i portal ppc ostatnio (jakieś ponad tydzień) bardzo wolno.

 

Też tak macie ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Dobra panowie i panie. Też Wam tak forum i portal chodzą ? znaczy bardzo wolno jakbym miał łącze gorsze nie modem v56kb/s . Wszystkie inne strono normalnie działają a forum i portal ppc ostatnio (jakieś ponad tydzień) bardzo wolno. Też tak macie ?

Też to odczuwam ale tylko tu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie całe forum działa wolno a już najgorzej jak wybiorę opcje "get new post". Może coś zmieniają albo ruch duży ? Tylko ze nawet o 3 w nocy tak miałem gdzie na forum było malutko użytkowników :). Poczekamy może sie poprawi.

 

EDIT:

Nawet ten post wysyłał mi sie ze 2min i edytował z 1 min ;p.

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie całe forum działa wolno a już najgorzej jak wybiorę opcje "get new post". Może coś zmieniają albo ruch duży ? Tylko ze nawet o 3 w nocy tak miałem gdzie na forum było malutko użytkowników :). Poczekamy może sie poprawi.

 

EDIT:

Nawet ten post wysyłał mi sie ze 2min i edytował z 1 min ;p.

Tez mi sie muli, bez wzgledu na pore dnia, najbardziej wieczorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Panowie! Pomóżcie! Serwer nie wyrabia czy co? Może trzeba go troche podkręcić? Może jakiś admin sie wypowie w sprawie mulenia? Jest to uciążliwe ostatnio. Łącze 3mbps/6mbps a forum chodzi czasami gorzej niż na modemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj były chwilowe przerwy działania forum. Po za tym forum często się dławi bez względu na porę. Jakieś 2-3 godzinki temu ledwo moglem wejśc, bo tak długo ładowało stronę główna forum. Nie to, że mam tu zamiar marudzic,ale co może byc przyczyną ? Za slaby sprzęt serwerowy ? Wykluczam że to coś z moim łaczem ,bo tak mam również w pracy. A tam mam porządne łącze.

 

Zwykle objawia się to w ten sposób ,że wchodzę do jakiegoś tematu i cały czas łączy ze stroną.Wtedy albo po jakimś czasie załaduje,albo wywali błąd, że nie odnaleziono serwera. Tak jakby serwer był mocno przeciążony i nie wyrabiał. To bardzo utrudnia poruszanie się po forum. Bywa że muszę odśiwieżac stronę po kilka razy zanim się załaduje.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj były chwilowe przerwy działania forum. Po za tym forum często się dławi bez względu na porę. Jakieś 2-3 godzinki temu ledwo moglem wejśc, bo tak długo ładowało stronę główna forum. Nie to, że mam tu zamiar marudzic,ale co może byc przyczyną ?

Dzisiaj problem był po stronie testowych ustawień. Ostatnio eksperymentowaliśmy trochę z ustawieniami systemu (dla zainteresowanych - scheduler I/O i jego ustawienia potrafią zdziałać cuda) i zeszliśmy z average load 5 na 3 w godzinach szczytu. Niestety wczoraj przez pomyłkę dałem zbyt mały limit file descriptorów i to był problem. Powinno być już lepiej.

 

Za slaby sprzęt serwerowy ? Wykluczam że to coś z moim łaczem ,bo tak mam również w pracy. A tam mam porządne łącze.

Generalnie nie ma co ukrywać, że zbliżamy się do granicy możliwości aktualnego sprzętu i będziemy go wzmacniać w miarę możliwości (ofert rynkowych i funduszy) albo dokładać dodatkową maszynę.

Ze względu na ostatni spory skok oglądalności nawet łącze zaczyna być w szczycie obciążone prawie na maksimum (10 mbit'ów, żeby nie było ;) więc jest to raczej perspektywa bliższa niż dalsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to najbardziej drażliwy temat, ale może jakaś zrzutka?

To raczej nie tyle kwestia, że ich nie ma co kwestia rozsądnego dysponowania. Niestety ceny serwerów mają tą paskudną cechę, że nie rosną liniowo wraz z wydajnością i coś zdecydowanie "mocniejszego" niż to co mamy teraz kosztuje nie 2 razy tyle tylko 4-5 razy tyle a to już jest pewien problem (rzędu kilkudziesięciu tysięcy rocznie).

Nie ukrywam że monitorujemy na bieżąco obciążenie i od kilku tygodni jesteśmy przekonani, że z obecnego konfigu mimo zaawansowanej optymalizacji więcej nie wyciągniemy. Natomiast nie chcemy podejmować gwałtownych decyzji bo powiedzmy sobie szczerze, że deployment poszczególnych części serwisu nie sprowadza się niestety do zrzucenia dumpa bazy i rsyncowania systemu plików więc decyzja musi być dobra. Spodziewałbym się, że uda się poprawić nieco sytuacje do końca tego miesiąca (na razie chcemy przetestować ustawienie pt. przeniesienie niektórych elementów serwisu do klastra a pozostawienie obecnego serwera tylko i wyłącznie do obsługi forum)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...