Skocz do zawartości
PC_Speaker

Problem Z Cd-rw Ced8080b

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Niestety przeszukałem forum o cd i nie znalazłem odpowiedzi na problem. Otóż posiadam nagrywarkę CD taką jak w temacie. Rok temu zaczęła coś świrowaći przestawiał mi ją windows w coraz niższe tryby PIO :damage_wall: co z kolei miało wpływ na szybkość całości PCta. Wkurzon wielce po zmianie taśm ATA i stwierdzeniu, że to nie pomogło, wgrałem jej nowszy firmware. Udało mi się i nagrywarka działała, ale nadal w trybie PIO. Doszedłem w końcu do tego, że wymieniłem zasilacz i .... po boocie nagrywarka wstała jako UDMA-2. No i własnie w tym problem. Teraz ma znowu focha i nie wiem czy to nie wina tego trybu. Jakoś wcześnie nie nagrywałem płytek (od update'u) ale teraz mam trochę do archiwizacji i ten no ... nagrywara czasami potrafi nagrywać 60 MB w ciągu 30 minut .... jakby cały czas w najwolniejszym trybie. Dzisiaj zrobiłem jej badanie Nero CD-DVD testem i nie wiem co sądzić. Szybkość transferu do kontrolera to 1 MB/s a powinno być chyba więcej w odczycie co nie ?? Poza tym ta cholera powinna w ogóle działać w trybie UDMA-4 !! :damage_wall:

 

Pytanie brzmi: czy jak jej wgram starszy firmware to może to poprawić ?? Mam ten sprzed upgradu i wtedy chyba działała jako UDMA-4 a nie miała czkawek na pewno. Cz ktoś z obecnych na forum cofał już firmware w napędzie optycznym i czy łatwo to uwalić ??

 

Dzięki za szybkie info .... im szybciej to zrobię tym szybciej wyjdę z pracy :(

 

 

Edit: coś w ogóle jest skopane : ta nagrywarka ma niby najszybszy tryb PIO-4 u mnie działa jako UDMA-2 a działała chyba na UDMA -4 bo działała duużo szybciej. Czy ktoś coś może poradzić? A może w biosie coś jest nie tak dla niej ustwione ?? Jakiś tryb transferu 32bit albo coś ?? Bo że jest ustawiona jako UDMA to pewne ...

 

EDIT2: Zrobiłem downgrade biosu z 1.08 na 1.06 i wróciło do normy tj. nagrywarka działa teraz w trybie Multi - Word DMA i jest do wyboru w końcu coś więcej niż tylko DOA. Zapytanie można zostawić dla potomnych. Aha. przy okzaji znalzzłem w sieci sposób na ożywianie wszelkiego rodzaju napędów optycznych po nieudanym wgrywaniu firmware'u... oczywiście nie 100% pewny ale jak jest coś ubite to zawsze można zaryzykować. Jakby ktoś był zainteresowany to najwyżej tu zamieszczę.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...