Skocz do zawartości
KamilM

Asus P5n32-e Sli Plus - Problem Z Instacją Winxp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Miałem Foxconna 975X 7AB opartego na Intelowskim chipsecie 775. Teraz posiadam ASUSa P5N32-E SLI Plus (680i). Przerzuciłem płyty, podpiąłem wszystko - jeden HDD, jeden DVDRW, karta X800XT i SB Audigy 2. Wszystko zasilane z Topowera 600W.

 

Pierwsze co chciałem uczynić, to oczywiście format dysku i instalacja na czysto systemu, a więc wkładam win xp do napędu DVDRW i zaczynamy bootowanie. Wsio oki, rusza z płytki i zatrzymuje się . Zatrzymuje się w momencie, gdy na dole jest ten pasek, pokazuje wczytywanie różnych sterowników, kontrolerów itd. Nawet nie dochodzi do tego miejsca, gdzie jest wybór instalacji na danej partycji, formatowania dysku itd.

 

Po prostu dzieje się tak, jakby komputer przestawał odczytywac danych z nośnika. CZasem się zatrzymuje po chwili, czasem wywala błąd że nie może odnaleźć jakiegoś pliku, itd.

 

Pierwsze, o czym pomyślalem, to taśma IDE, jednak sprawdziłem na dwóch innych - zawsze to samo, nie pomaga. Zmieniłem inny napęd optyczny, na CD ROM - również to samo. Więc sobie myślę, coś zwalony może nośnik z windowsem xp, ale sprawdziłem 3 inne płyty i zawsze jest to samo - po chwili dane przestają być wczytywane. Sprawdziłem również na Windows 2000, ale identycznie.

 

Znajomy poradził zmianę biosu na nowszy, ale na witrynie ASUSa jest jedynie bios z 10 stycznia, który tak naprawdę okazuje się być z 20 grudnia 2006. Identyczną wersję mam obecnie na płycie.

 

Pewien znajomy twierdzi, że to wina WinXP, który nie ma sterowników pod NV 680i i dlatego podczas odczytywania danych cały proces zatrzymuje się. Radzi aby podczas rozruchu windowsa (tuż po tym, jak zacznie się bootowąć) wciśnąć F2 i włożyć płytkę dostarczoną z płytą, bo tam są odpowiednie sterowniki, itd. Jeszcze tego nie próbowałem, za chwilę to zrobię, ale wpierw zapytam, czy ktoś miał podobny przypadek?

 

Sprawdziłem również uruchomić system z Linuxa Ubuntu z CD, ale albo były zawieszenia albo wywalał błąd kernela. Dodam, że na laptopie, Ubuntu chodziło bez problemów.

 

Temperatury są ok, w/g czujników, w biosie mam około 38stopni dla płyty i 37 dla procesora (C2D E6700 2.66ghz).

 

Niestety również system się nie uruchamia, dlatego chciałem zrobić format dysku.

 

Czasem są zawieszenia w biosie, albo znikają tam wszystkie litery i są krzaczki, tak jakbyście weszli na chińską stronę bez odpowiednich plugginów dla przeglądarki.

 

Obecnie włożyłem spowrotem foxconna i działa bez problemów.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Edytowane przez KamilM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Miałem Foxconna 975X 7AB opartego na Intelowskim chipsecie 775. Teraz posiadam ASUSa P5N32-E SLI Plus (680i).....

Hej

Troche nie na temat ale skąd masz mobo w wersji PLUS ??? Gdzie kupiłeś ? Jak byś mógł zrób screeena z CPUZ z zakładki Mainboard.

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to Asus P5N32-E SLI *PLUS*, to nie jest na 680i tylko na 650i.

 

Czy autor wątku mógłby powiedzieć, jak u niego wygląda sprawa z grzaniem się układów na płycie? Płytka ma na oko lepsze chłodzenie niż Asus P5N-E SLI...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...