Skocz do zawartości
Hipo

Pierwszy Singiel :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Długo myślałem o FC, nawet kiedyś coś tam kombinowałem z rozdzieraniem lodówki ale zawsze na tym etapie się kończyła moja przygoga z FC. Jednak jakies 2 miechy do tyłu udało mi sie kupić tanio palnik na mapp - rzecz która od zawsze stanowiła jedną z przeszków do budowy własnej chłodziarki :D ale że z finansami kłopoty to zaczałem wszystko sobie tak na raty kupować. Histrorię zakupów podarujemy sobie.

 

Uklad z załozenia ma służyć raczej do pobenchowania, nie przewiduje pracy 24/7. Nastawiam się raczej na mozliwość odebrania sporych ilości ciepła niż na ultra niskie temperatury. Wkońcu Pentium D powyzej 5GHz chłodny nie jest ;)

 

SS będzie sie będzie z następujacych klocków:

 

- kompresor - SC18CM ( zobaczymy czy rzeczywsicie się kończy czy Luke od którego go kupłem przekombinował z układem)

- skraplacz - dwurzędowy alu-cu + shroud + 2x120mm

- evap - chilly'1 style

- kapilara - 2,4 - 2,6m jeszcze nie zdecydowałem się ile

- desup - 2m rurki 6mm zwiniętej na butli z mappu

- czynnik - R507

- zapinka - znane i lubiane PCV + backplate z dbondu

- oczojebny zielony oplot na ssącej :]

 

Obudowy raczej nie przewiduje, być moze ze dam się ponieść fantazji i zrobie sobie slhx'a.

 

Pora na troszke fotek bohaterów :

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

evapik, błyszczy sie jak [psu jajka ale sie sie napracowalem - ręczna robota :lol2:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

kawałek desupa, oczywiscie to co widać po prawej :)

 

Dołączona grafika

 

 

Po długich walkach z oplotem i izolacją ......

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

 

A tutaj bohater Zwiazku Radzieckiego :lol:

 

Posłuży za serwisówkę

 

Dołączona grafika

 

 

To by było chwilowo na tyle, co prawda kompresor mam już w domu ale fotek mu nie cykne bo aku się ładują.

 

C.D.N. ( jak się sesja skończy ;) )

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Hipo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kamilo23

No jak widać coś robie :]

 

 

jak "PIERSZY" to napewno nie pierwszy :>

Wstyd mi za błąd w takim miejscu ale już poprawiłem ;) mam nadzieje ze nikt nie ucierpiał z tego powodu :D

 

 

@ryba

Oplot mam od Luke'a, z tego co sie orientuje to ma niebieski, szary, czarny,biały no i oczywiscie zielony :] żeby było smiesznej to jest on uv czuły ;)

 

@ent

Cieszę sie ze jak narazie nikt mnie nie zjechał na samym początku czyli nie jest z moimi zdolnościami źle ;)

 

Jeśli wszystko się powiedzie to może w przyszły wekkend nastapi pierwsze uruchomienie ;)

 

Tymaczasem foto kompresora :)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Widac resztki układu poprzedniego własciciela :]

 

Desup zrobiłem bo skraplacz nie jest jakims tam kolosem jeszcze no i nie mam zamiaru zakładać delt na niego tylko coś wolnego i cichego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładnie sie zapowiada ^^ coś widze że te wrki z siga długo niepostoją :lol: Niedość że lepsze modowane mobo to i cep sie niespoci ^^

 

Edit: Przynajmniej przez pewnien czas :mrgreen:

Edytowane przez bryce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO kompresorek zwiedza Polskę ;) mam nadzieje ze będzie się dobrze sprawował i nie będe musiał wysyłać go w dalszą podróż :)

 

a wyniczki ... no jeśli się coś poprawi to jedynie SPI bo reszty sprzętu nie mam od dawna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O masz, Cyc sie wzial za freon i to nawet mu idzie :)))

 

Trzymam kciuki, na swietach wpadlbym poogladac jak to bedzie brykac :)

 

Zapinke masz milusia i ten backplate. Sam go robiles ? Przydalby mi sie taki.

Edytowane przez wampir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O masz, Cyc sie wzial za freon i to nawet mu idzie :)))

 

Trzymam kciuki, na swietach wpadlbym poogladac jak to bedzie brykac :)

 

Zapinke masz milusia i ten backplate. Sam go robiles ? Przydalby mi sie taki.

Od maniakalnego kupil i zapinke i backplate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

backplate kosztuje tyle co półtora browara w lokalu średniej klasy ;) wiec majątek to nie jest :D Prace stoją z powodu ...... PP, paczka z mappem idzie do mnie już prawie dwa tygodnie :| nieźle sobie w kule polecieli tym razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

backplate kosztuje tyle co półtora browara w lokalu średniej klasy ;) wiec majątek to nie jest :D Prace stoją z powodu ...... PP, paczka z mappem idzie do mnie już prawie dwa tygodnie :| nieźle sobie w kule polecieli tym razem.

poczty poplskiej nie znasz? normalka ostatnio u nich.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche pospawałem sobie ale ciagle jakieś kłopoty napotykam, teraz np nie moge znaleźć nigdzie blachy miedzianej żeby dokończyć slhx własnego pomysłu, jak się wkurze to zrobie układ bez niego narazie i tyle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche pospawałem sobie ale ciagle jakieś kłopoty napotykam, teraz np nie moge znaleźć nigdzie blachy miedzianej żeby dokończyć slhx własnego pomysłu, jak się wkurze to zrobie układ bez niego narazie i tyle ;)

singiel bez niego przezyje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...