Skocz do zawartości
MaZZeo

2 Sprawy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Tak naszło mnie na zmienienie wygladu obudowy. I tutaj dwa pytania.

 

Po pierwsze, da sie wstawic pleksję w ścianę obudowy bez problemu? W jaki sposób sie to robi? Trzeba wyciąć otwory, przywiercic pleksje od drugiej strony? Czy to jest operacja do zrobienai w domku, czy jakis specjalista potrzebny? :D

 

Drugie to oświetlenie. Tutaj są różne katody, czy to ważne której firmy się weźmie? Warto przepłacać trochę? Chciałbym dobre katody, które mocno święcą, ale tez nie pizgaja po oczach. I czy warto inwestowac w diody laserowe? Gdzie je umiescic?

 

Bardzo bym prosił o pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest galeria modów popatrz poczytaj. Okno można wyciąć w domowych warunkach pleksi przykleić na sylikon.

Co to oświetlenia co kupisz będzie dobre i będzie pizgać po oczach bo od tego są katody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='20 sty 2007, 19:12' post='2476391']

Aż tak bardzo chcesz mieć przeciętną obudowę jak milion innych? Jeśli tak to ani sie waż pokazywać potem tego na forum, bo zostaniesz zjechany za moda w stylu okno+katoda. Pomyśl może lepiej nad czymś oryginalnym...

Ale ja nie chce czegos oryginalnego (nie mam możliwości), tylko cos estetycznego... a pokazywac nie mam zamiaru, bo przegladajac w tym dziale tematy zauważyłem, jak to się atakuje ludzi za założenie tematu :mur:

 

Po prostu pytam sie o kwestie techniczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Po pierwsze, da sie wstawic pleksję w ścianę obudowy bez problemu?

2. W jaki sposób sie to robi?

3. Trzeba wyciąć otwory, przywiercic pleksje od drugiej strony?

4. Czy to jest operacja do zrobienai w domku, czy jakis specjalista potrzebny? :D

5. różne katody, czy to ważne której firmy się weźmie?

6. Warto przepłacać trochę?

7. Chciałbym dobre katody, które mocno święcą, ale tez nie pizgaja po oczach.

8. I czy warto inwestowac w diody laserowe? Gdzie je umiescic?

8 przykazań modera ;]
  • da się wstawić pleksi gdziekolwiek bez problemu - kwestia zdolności manualnych :).
  • szybko...
  • wycinasz dziurę, wycinasz pleksi, dopasowujesz, skręcasz/sklejasz, cieszysz oko...
  • specjalista to może nie, choć nie każdy umie posługiwać się piłą, brzeszczotem, wiertarką, szlifierką prostą zwaną dremlem... czy wyrzynarką :wink: Większość z nas, robi to w domu, w pokoju, na balkonie, w piwnicy, w garażu
  • tak samo wazne jak wybór auta... trabant czy porsze? :)
  • nie przepłacać a płacić za jakość.. ale to sprawa dyskusyjna
  • no to się zdecyduj.. mocno czy słabo?
  • diody laserowe.... czyś Ty widział kiedy diodę laserową? :)

przegladajac w tym dziale tematy zauważyłem, jak to się atakuje ludzi za założenie tematu :mur:

nie za załozenie tematu... a za zadawanie pytań na które odpowiedzi są w kazdym z worklogów jakie tu czy gdzie indziej można znaleźć :)

 

Nie bójcie sie zakładać tematów... ale jeśłi zakłądacie to z sensownymi pytaniami, na które nie mogliście znaleźć odpowiedzi w innych tematach lub w goglach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn zobaczyć można wiele razy... ale poparzyć W... laser.. tylko 2 razy :)

 

W sumie to nie miałem w ręce tych diod określanych przez dystrybutorów sprzętu modingowego mianem laserowych.. i grzyb wie czy oni tam faktycznie nie wsadzają laserów... Jeśli z prawdziwej diody laserowej zdejmie się kolimator to dioda taka nie miota już spójnym, równoległym promieniem a naparza coś na kształt prostokąta, który na ścianie z odległosci 1m ma wielkosć 1m... :).

 

Nawet jeśli któreś z tych diod są rzeczywiście laserowe, to śmiem przypuszczać iż 90% laserowych diod sprzedawanych na rynku to zwykłe diody hiperjasne o małym kącie świecenia :) - dostępne za 1/20 ceny jaką podają sprzedawcy...

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ? Nijak tego z prawdziwym laserem nie mogę skojarzyć. Że w nazwie mają magiczne słowo to jeszcze nie znaczy, że naprawdę są laserowe. Wyroby roweropodobne z marketu też mają napisane na metce "rower".

 

Swoją drogą nie wiem, za co te 19 zł, za pudełko chyba. Albo to sprawa "niepowtarzalnego klimatu wewnątrz komputera", a jak wiadomo takie rzeczy bywają bezcenne :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a widzisz :), a autor z PC-tuninga niech se zapamięta raz na zawsze... że liczba mnoga od słowa dioda to DIOD a nie kurna diód... Sam pan jest diód... i-diód :)

 

Ja nawet na tym zdjęciu nie widzę żeby to mocno świeciło - diody w zapalniczkach papierośniczych świecą 5x mocniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...