Skocz do zawartości
Gość Soker

Zakup Dwóch Laptopów - Lepszy I Gorszy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Potrzebuje kupić dwa laptopy, jeden musi być kupiony w polsce, nowy z gwarancją cena: 3000-3400zł

 

Służyć on będzie do internetu, maili, rozmów głosowych, gg. Korzystać z niego będą starsze osoby. Więc ważne aby był ergonomiczny, przyjemny w obsłudze i intuicyjny.

 

Drugi laptop już dla mnie, kupowany będzie w USA cena laptopa 800-900$. Moje wymagania:

 

- c2d lub minimum dothan

- 512MB lub 1GB pamięci

- karta graficzna ati lub nvidia

 

Upatrzyłem sobie inspiriona 6400

 

wersje c2d 1.66GHz, 1GB, ATI x1400 (jest potem możliwość wymiany tego?) za 800 patyków - opłaca się?

 

btw. jak z gwara Della w Polsce?

 

Dzięki z góry za rady.

Edytowane przez Soker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie masz wygorowanych wymagan jesli chodzi o 'ubozszy komputer' to nie ma po co wykladac 3,5k. Jak na moj gust gora 3k za hp nx7400, powinno w zupelnosci wystarczyc. Wyglad estetyczny, bez zadnego posrebrzania, laptop solidny, i chociaz mojemu kumplowi sie zepsul to 2 lata door-to-door, w gwarancji jest tez opcja zwrotu kasy przy uszkodzeniu na zyczenie klienta.

edit:

zeby bylo jasne: nx7400 z cd i 1gb ramu.

niemalze rownolegly topic o laptopach z usa, ceny podobne

Edytowane przez kes34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dell -> 1 rok wszystkie serie oprocz seri Dxxx nie maja serwisu w polszy chyba ze wykupisz gware miedzynarodowa.

 

co do x1400 to nie da sie jej od tak wymienic... mxm to srandard nvidii a pozatym tu jest karta na jakims ukladdzie della chyba nie rozbieralem lapka wic Ci nei powiem... mam tego dellai jesstem zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Został zakupiony już jeden z laptopów a konkretnie ten który służyć będzie do internetu, maili, rozmów głosowych, gg. Korzystać z niego będą starsze osoby. Więc ważne aby był ergonomiczny, przyjemny w obsłudze i intuicyjny.

 

Wybrałem firmowego ASUSA a dokładniej:

 

Intel Celeron M 440 1,86GHz/533MHz/1MB

HDD 80GB SATA 4200obr - będzie to ciche?

RAM 512MB DDR2 533MHz

ATI RADEON XPRESS 200M (128MB MAX)

Matryca 15,4"

 

Cena 3100zł + gratis torba i mysz Asusa. Całość jest na 2 letniej gwarancji.

 

Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

 

Wybrałem firmowego ASUSA a dokładniej:

 

Intel Celeron M 440 1,86GHz/533MHz/1MB

HDD 80GB SATA 4200obr - będzie to ciche?

RAM 512MB DDR2 533MHz

ATI RADEON XPRESS 200M (128MB MAX)

Matryca 15,4"

 

Cena 3100zł + gratis torba i mysz Asusa. Całość jest na 2 letniej gwarancji.

 

Co o tym myślicie?

Czy ciche to trudno powiedzieć - na pewno będzie powolne jak ślimaczek spoglądając na prędkość obrotową dysku...

 

ja mam asusa w podobnej konfiguracji(sig) narzekam tylko na czas pracy na bateri(2h w necie) ludzie gadaja ze jakies klopoty z serwisowanie sa(dlugo trza czekac)

Celeron nie pozwala na zmiane taktowania (brak Speedstep'a) stąd krótki czas pracy na baterii.

 

 

Pozdrawiam

Poznaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celeron nie pozwala na zmiane taktowania (brak Speedstep'a) stąd krótki czas pracy na baterii.

ale od czego jest clockgen ja moge ustawic szyne na 100mhz i czas pracy na bateriach wydluza sie o prawie 20min

...

 

Wybrałem firmowego ASUSA a dokładniej:

 

Intel Celeron M 440 1,86GHz/533MHz/1MB

HDD 80GB SATA 4200obr - będzie to ciche?

RAM 512MB DDR2 533MHz

ATI RADEON XPRESS 200M (128MB MAX)

Matryca 15,4"

 

Cena 3100zł + gratis torba i mysz Asusa. Całość jest na 2 letniej gwarancji.

 

Co o tym myślicie?

 

Czy ciche to trudno powiedzieć - na pewno będzie powolne jak ślimaczek spoglądając na prędkość obrotową dysku...

ja kupujac asusa w swojej konfiguracji mialem napisane ze dysk to jakies 4200 a okazalo sie ze dostalem seagate momentus 5400.2 wiec moze i jego czeka mile zaskoczenie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel Celeron M 440 1,86GHz/533MHz/1MB

HDD 80GB SATA 4200obr - będzie to ciche?

RAM 512MB DDR2 533MHz

ATI RADEON XPRESS 200M (128MB MAX)

Matryca 15,4"

Cena 3100zł + gratis torba i mysz Asusa. Całość jest na 2 letniej gwarancji.

Co o tym myślicie?

Szczerze... Toś przepłacił chłopie. Osobiście uważam, że ceny zaczynające się od cyfry "3" przy konfiguracjach z celeronem to pomyłka.

Zwłaszcza, gdy dokładnie w tej cenie, ktorą podałeś (3100zł) możesz miec jeden z trzech poniższych lapów:

HP nx7400 EY508ES / Asus A6F-AP087 / Toshiba Satellite A110-195

Zdecydowanie wolałbym T2250 + GMA950 niż Celinę + 200M (reszta konfiruracji taka sama)

 

 

==============================================================

==============================================================

 

Ale tak sie składa, że obecnie mam identyczny dylemat jak Ty - równiez przymierzam się do zakupu dwóch lapów, wiec wszelkie rady i komentarze będą mile widziane :).

 

 

==>> 1. Dla dziewczyny - jakaś w miarę up-to-date 14-tka WXGA + CD/C2D + 512MB + 80GB + integra. Koniecznie z gwarancją międzynarodową, ponieważ przez pół roku będzie używana z Niemczech. Wskazane, by był dość lekki - dziewczę kruchej postury :wink:. Bardzo cenionym dodatkiem bedzie wbudowana kamera - oszczędnośc na zewnętrznej. Cena max. ok. 3500zł.

 

Aktualnie myślę przede wszystkim o Asusach ze względu na 2 lata gw. m-narodowej właśnie, a konkretniej o najbardziej oczywistym wyborze: A8JN-4P008 - T2300E+512+80+go7300 za równe 3,5k. Ten geforce w zasadzie zbędny i chętnie pozbyłbym sie go za obniżkę ceny, no ale trudno - nie ma Asus podobnego modelu z GMA w ofercie, a Celiny nie chcę. Z drugiej strony jest też dość kusząca Toshiba Satellite M100-164/178, która po rozszerzeniu gwarancji wyjdzie tak samo. Z tym że tu dochodzi jeszcze zakup kamery i z tego, co wyczytałem na forum i w necie - bateria raczej potrzyma ciut krócej niż na asusie.

 

Teoretycznie gwar. m-narodową ma jeszcze Acer, ale z jednej strony ich serwis trochę mnie odstrasza, a z drugiej nie mają nic ciekawego i taniego wśród 14-tek. I tutaj pytanie: jaki jeszcze producent/model lapa spełnia powyższe kryteria? HP, Sony, FS i Aristo nie dają gwarancji, Samsungi i IBM sporo droższe, w BenQu niepotrzebna grafika. Jakieś inne pomysly?

 

 

==>> 2. Dla mnie - ponownie najchętniej 14-tka WXGA + CD/C2D + 1024MB + 80GB + 7400/7600/x1400/x1600. Z dodatkowych kryteriów mamy tutaj baaardzo mile widziana solidną baterię (albo opcję baterii dodatkowej - dłuższe podróże od czasu do czasu) i ponownie kamerkę. Również koniecznie gwar., ale już niekoniecznie międzynarodowa. Ze względu na grafę budżet nieco wyższy, powiedzmy max. 4k. Aktualne opcje:

* Toshiba Satellite M100-179 - jak poprzednim razem, tyle że z X1400. Po rozbudownie RAMu do 1GB, kamerce i gwar. 2l wychodzi równe 4k. Problem: bateria.

* BenQ Joybook S73G - X1600 za 3,5k, nieźle, tylko ponownie trzeba rozbudować ram i kupić kamerę. Troche taniej niż Toshiba. Wady: znowu bateria no i nie oszukujmy się - nie należy ten latop do szczególnie urodziwych.

* powtórka z rozrywki, a więc Asus A8JN-4P008. Brakuje tylko więcej RAMu, no ale ten 7300 aż boli w tym przypadku :?

* polowanie na Allegro na okazyjnego/prawie nowego Samsunga z go7400 lub Acera 5562 z x1400

 

Tylko wszędzie pozostaje problem takiej sobie baterii, no ale za te pieniądze raczej nie spodziewam się cudów. Propozycje wszelkich innych, ciekawych modeli spełniających powyższe kryteria tudzież inne komentarze will be trully appreciated.

 

EDIT: To jeszcze tylko dodam dla absolutnej jasności, że ten drugi lap nie będzie dodatkowym kompem do tego, co w sygnaturze, ale raczej go zastąpi. Dlatego własnie zależy mi na grafice, która chociaż od biedy pociągnie jakieś tam w miarę nowe gierki. Nie jestem wymagający, gram juz na stare lata jakby mniej :rolleyes:, no ale od czasu do czasu jakąś ścigałkę tudzież RPGa, nawet na niższych detalach, chcialoby się odpalić. Pozdr.

Edytowane przez LordFury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celeron nie pozwala na zmiane taktowania (brak Speedstep'a) stąd krótki czas pracy na baterii.

Totalna bzdura!!! nowe celinki można zmieniać na baterii u mnie w pięciu skokach od 458-1860 i co najlepsze te procki są zimne i nawet szybkie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Totalna bzdura!!! nowe celinki można zmieniać na baterii u mnie w pięciu skokach od 458-1860 i co najlepsze te procki są zimne i nawet szybkie

 

I jeszcze masz 4 jadra co ?

CELERON NIE MA SPEEDSTEPA :lol:

Nawet M440 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież że nie ma speedstepa ale można ustawiać na sztywno częstotliwość taktowania co dużo pomaga w porównaniu z poprzednikami ! heheheheeeeeee po prostu nie ma płynnej zmiany. Od razu widać że nie miałeś takiej celinki w rękach tylko sugerujesz się tym co celeron prezentował wcześniej :-D nowe celinki to naprawdę zupełnie inne procesory :-) No i ma jedno jajko :P

Edytowane przez maczeta10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...