Skocz do zawartości
toman

Plextor Rezygnuje Z Rynku Cd/dvd

Rekomendowane odpowiedzi

Shinanokenshi (the parent company of Plextor) has decided to exit the market for consumer CD and DVD products. The Plextor brand name will remain for industry use products and digital playback units for the visually impaired. Shinanokenshi has announced that their optical drive operations will be reduced to 10% of its peak capacity. These actions will also lead to reduced

 

workforce at Shinanokenshi. Shinanokenshi cites increased competition from Taiwanese and Korean manufacturers, increased pricing competition and slumping profit margins as reasons for exiting the ODD (Optical Disk Drive) business.

 

Plextor entered the CD drive market in 1990 and has produced some of the top optical disk drives over the years. Their slogan “King of Quality” illustrated their goals for producing superior quality ODD products. Plextor drives and software have introduced innovative features and groundbreaking tools to the market over the years. Their custom software suite PlexTools introduced consumers to many new tools and utilities that were highly utilized by optical drive enthusiasts. The source article can be found at shimai.co.jp in Japanese.

 

A large computer chain in Japan also recently reported that Plextor has informed them that there will be no more shipments of the PX-755A or the PX-760A DVD burners. The drives should still be available in some retail stores, but once they sell out, they’re gone. Any Plextor fans out there that may want another drive should probably buy one right now, while they are still available from retail outlets.

 

Ian from CDRLabs.com also states, “we have not heard anything from Plextor’s American or European subsidiaries yet. It’s possible that they may remain in the optical drive business by rebadging drives or focusing on Blu-ray but at this point, we’ll have to wait and see.”

Dla tych, którzy z angielskim nie radzą sobie najlepiej; w związku ze spadającym popytem na produkty w/w marki spowodowanej wzrostem popularności tańszych ( i zarazem gorszych) produktów z Korei oraz Tajwanu firma postanawia wycofać się z sektora napędów optycznych. Nie będzie także więcej sprzedaży nagrywarek DVD modelu PX-755A i PX-760A. nie mniej jednak firma będzie nadal produkował sprzęt przemysłowy oraz sprzęt dla osób z upośledzeniem wzroku.

 

Na razie brak komentarzy na ten temat ze strony przedstawicielstw firmy w Europie i Ameryce.

 

Żrodło: wesleytech.com

Edytowane przez toman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych, którzy z angielskim nie radzą sobie najlepiej; w związku ze spadającym popytem na produkty w/w marki spowodowanej wzrostem popularności tańszych ( i zarazem gorszych) produktów z Korei oraz Tajwanu firma postanawia wycofać się z sektora napędów optycznych. Nie będzie także więcej sprzedaży nagrywarek DVD modelu PX-755A i PX-760A. nie mniej jednak firma będzie nadal produkował sprzęt przemysłowy oraz sprzęt dla osób z upośledzeniem wzroku.

 

Na razie brak komentarzy na ten temat ze strony przedstawicielstw firmy w Europie i Ameryce.

 

Żrodło: wesleytech.com

Jesli tlumaczysz, to wypadaloby robic to wiernie - to, co pogrubilem, to Twoj wlasny dodatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, rzecz w tym ze w przypadku nagrywarek (czy napedow optycznych w ogolnosci) roznic nie widac az tak bardzo, jak w autach.

Konsumenci oczekuja od nagrywarki jednego: ma nagrywac. Malo kto sledzi jakosc nagranych plyt, ludziom to generalnie zwisa. Zeby bylo jeszcze ciekawiej, to przy dobrym nosniku trwalosc nagranej plyty jest bardzo dluga bez wzgledu na nagrywarke. Mam plyty nagrane 4-5 lat temu na Teacu i LiteOnie, ktore dzialaja bez problemu.

Po co mam placic chore pieniadze za Plextora, jesli Liteon, kosztujacy 50% tego, co Plextor, robi to samo rownie dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co mam placic chore pieniadze za Plextora, jesli Liteon, kosztujacy 50% tego, co Plextor, robi to samo rownie dobrze?

Wydaje mi się jednak, że sprawa jest nieco bardziej skomplikowana.

Przynajmniej tyle wyciągnąłem z lektury kilku tekstów na CDRLab.pl

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO nie, bo wiekszosc ludzi takich testow po prostu nie czyta, przy zakupie kierujac sie glownie cena i opinia sprzedawcy.

 

Swoja droga, jakbym zobaczyl te wykresy, a potem te, a na koniec spojrzal na cene, to bym chyba sprzedawce smiechem zabil. A redakcja CDRLab sie rozplywa, jaki to wspanialy naped...

 

Za taka kase, to ten naped powinien zajac pierwsze miejsce we wszystkich testach, a nie okupowac koniec stawki (polecam w tym arcie szczegolnie czas odczytu plyty zabezpieczonej LaserLock, w ktorym Plextor zajal zaszczytne ostatnie miejsce z czasem 3 godziny 45 minut, vs 20 minut w przypadku lidera :lol: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Costi ma rację.

Rynku nagrywarek nie można porównywać do rynku np.: samochodowego. Nikt z kupujących (za wyjątkiem wąskiej, bardzo wąskiej grupy) nie zagląda pod 'maskę' nagrywarki, a jeśli chodzi o jakość, szybkość nagrywania to dla przeciętnego człowieka nie ma takiego znaczenia jak samochód. Oszczędność 50 % na cenie nagrywarki na takim niskim pułapie jest nie do zrównoważenia przez jej możliwości. Nie do rynku samochodów, lecz np.: papieru można porównać rynek nagrywarek - większość kupi papier do drukarki za 10 zł zamiast nieco lepszej jakości za 20 zł, lub zeszyt za 5 zł zamiast podobny, lecz z jakąś 'reklamką' za 8 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO nie, bo wiekszosc ludzi takich testow po prostu nie czyta, przy zakupie kierujac sie glownie cena i opinia sprzedawcy.

To się tyczy wszystkiego, nie tylko napędów optycznych.

Swoja droga, jakbym zobaczyl 2479561[/snapback]

Za taka kase, to ten naped powinien zajac pierwsze miejsce we wszystkich testach, a nie okupowac koniec stawki (polecam w tym arcie szczegolnie czas odczytu plyty zabezpieczonej LaserLock, w ktorym Plextor zajal zaszczytne ostatnie miejsce z czasem 3 godziny 45 minut, vs 20 minut w przypadku lidera :lol: ).
To jest Twoje zdanie.

W moim odczuciu wypada dość nieźle na tle pozostałych napędów. Szczególnie, że wbrew pozorom jest dość sporo zmiennych.

 

Nie zamierzam bronić Plextora, bo i dla mnie trochę nadto siebie cenią... czy może powinienem rzec... cenili. Nie przepadam i nie zgadzam się jednak z generalizowaniem takim jak maksyma "drogi sprzęt winien być najlepszy we wszystkim".

Costi ma rację.

Rynku nagrywarek nie można porównywać do rynku np.: samochodowego. Nikt z kupujących (za wyjątkiem wąskiej, bardzo wąskiej grupy) nie zagląda pod 'maskę' nagrywarki, a jeśli chodzi o jakość, szybkość nagrywania to dla przeciętnego człowieka nie ma takiego znaczenia jak samochód. Oszczędność 50 % na cenie nagrywarki na takim niskim pułapie jest nie do zrównoważenia przez jej możliwości. Nie do rynku samochodów, lecz np.: papieru można porównać rynek nagrywarek - większość kupi papier do drukarki za 10 zł zamiast nieco lepszej jakości za 20 zł, lub zeszyt za 5 zł zamiast podobny, lecz z jakąś 'reklamką' za 8 zł.

I właśnie z tego powodu nie mam teraz za bardzo możliwości kupić nigdzie nagrywarki, która solidnie wypalałaby płyty. Tak, że nie musiałbym się martwić o backup czy inne słuszne dane. Po prostu takich się nie robi... bo taniocha wypiera wszystko.

 

Niezbyt mnie to rajcuje, przyznam.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj jeszcze raz mojego posta o plytach sprzed 5 lat...

 

Padło na Plextora, bo generalnie wypada jednak lepiej niż konkurencja.

Przepraszam, czy Ty chociaz zajrzales do podanego testu? W prawie kazdej kategorii ten Plextor jest za polowa stawki (oceny mechanizmu korekcji bledu ma wrecz zenujace - 3. miejsce od konca). To gdzie on niby wypada lepiej?

 

Pokusilem sie i zajrzalem do recenzji modelu PX-755A, do ktorej odsyla recenzja PX-760A. I co widze w podsumowanie w minusach?

Przeciętna jakość zapisu

Bardzo słaba wydajność mechanizmu korekcji błędów

No wybacz wasc, ale wolanie 300 zl za naped o ledwie przecietnej jakosci zapisu i beznadziejnej korekcji bledow to kpina z klienta.

 

Mam wrazenie, ze Plextor opuszcza ten rynek, poki jeszcze jedzie na opinii marki. Bo jakby wypuscili jeszcze pare napedow, ktore zbieralyby rownie "pochlebne" recenzje, to banka by prysla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj jeszcze raz mojego posta o plytach sprzed 5 lat...

Przepraszam, czy Ty chociaz zajrzales do podanego testu? W prawie kazdej kategorii ten Plextor jest za polowa stawki (oceny mechanizmu korekcji bledu ma wrecz zenujace - 3. miejsce od konca). To gdzie on niby wypada lepiej?

Nie będę się z Tobą łapał za słówka.

Zerknij do testu - jego miejsce to połowa stawki. Ma kilka testów, w których wypada lepiej i kilka, w których wypada gorzej (z wspomnianym mechanizmem korekcji błędów na czele). Osobiście, z mojego czysto użytkowego punktu widzenia, różnice sekundowe nie robią na mnie wrażenia, choć na wykresie wyglądałyby koszmarnie.

No wybacz wasc, ale wolanie 300 zl za naped o ledwie przecietnej jakosci zapisu i beznadziejnej korekcji bledow to kpina z klienta.

Niewątpliwie jest to dość "odważne" ze strony Plextora :)

Mam wrazenie, ze Plextor opuszcza ten rynek, poki jeszcze jedzie na opinii marki. Bo jakby wypuscili jeszcze pare napedow, ktore zbieralyby rownie "pochlebne" recenzje, to banka by prysla.

To Twoje wrażenie oczywiście :)

Ja myślę, i mogę się mylić oczywiście, że Plextor nie nadąża za konkurencją, która się samonapędza napędami spod znaku "el-taniocha" i może rozwijać swoje droższe technologie dzięki temu. W końcu dostał zadyszki (vide rzeczone testy) i się wycofuje.... na z góry upatrzone pozycje :) Zobaczymy jak się będzie miał w przyszłości.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu Plextorowi wyrosla konkurencja, ktora jest tansza i lepsza. Nie jest juz w stanie zachowac swojej przewagi jakosciowej (czy taka kiedykolwiek mial, nie bede wnikal - na pewno mial taka opinie), a nie moze sobie pozwolic na nawiazanie walki cenowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się z Tobą łapał za słówka.

Zerknij do testu - jego miejsce to połowa stawki. Ma kilka testów, w których wypada lepiej i kilka, w których wypada gorzej (z wspomnianym mechanizmem korekcji błędów na czele). Osobiście, z mojego czysto użytkowego punktu widzenia, różnice sekundowe nie robią na mnie wrażenia, choć na wykresie wyglądałyby koszmarnie.

To tak jak każdy inny napęd więc skoro nie widać różnicy to po co przepłacać :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak TEAC, plextor juz nie jest wart swej ceny od lat. Było, minelo, teraz konkurencja pozamiataa a nam idzie sie cieszyc :P

Właśnie! Jeszcze jak studiowałem (może 1999, może 2000 rok) to kumpel zachwalał Plextora, że najlepsza nagrywarka na świecie, dał wtedy jakieś 2 koła za nią i zachwalał...

 

Mnie wtedy nie było stać na tak drogą nagrywarkę, ale jakość wtedy była rzeczywiście bardzo dobra. Wtedy, tzn. 7-8 lat temu. Firma nie tylko nie wytrzymała konkurencji, ale także nie nadążyła za wprowadzaniem nowych technologii (czyt.: jakości nagrywania, wydajności, itp.), i żyła mitem, jaki sama lub jej reklamy zrobiły na rynku nagrywarek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierw Teac, teraz Plextor. Wiadomo, że konkurencja na rynku duża, ceny nagrywarek nie są duże, choć zawsze mogłyby być mniejsze ;). I na kogoś musiało paść. Jakaś firma upadnie, zaprzestanie produkcji i pojawi się nowa.

 

Tak na dobrą sprawę to napędy często padają, taki już ich los. Oczywiście niektóre potrafią pochodzić z 4 lata i więcej, ale to stare modele. Teraz im coś nowszego, tym krótsza jest żywotność.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawde mowiac tez sie nie dziwie, ze tak sie sprawa konczy.

Mialem jedna nagrywarke CDRW firmy Plextor - tzn. mam sprawna ale tacke mi dzieciak polamal (jak ktos ma z modelu 40A to niech da znac).

Dalem za nia 500PLN (jako nowosc) i pozniej glowa mnie bolala jak widzialem ceny LiteOnow i Teacow, ktore lamaly secureromy bez mrugniecia.

W plextorze moglem zapomniec o tym do tego cena tej nagrywarki trzymala sie powyzej 400pln dlugo jeszcze po tym jak szybsze teac kosztowaly juz polowe tej kwoty.

Nie wiem jak z trwaloscia samego napedu ale wiem ze tacke ma do d*** bo urwana mam. Podejrzewam, ze gdyby kupil 3 inne CDRW to przezylyby na pewno takiego plextora ;)

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym proponowal zaprzestanie niektorym osoba siania zemetu, ze Plextor to super firma.

 

Juz od jakiegos czasu byl to przereklamowany szrot i tyle.

 

Wystarczylo spojrzec np. na komentarze w komutroniku gdzie ludzie pisali jakie to maja problemy.

Jednoczesnie smialem sie z tych komentarzy do rozpuku, bo zaraz po narzekaniu pisali, ze nastepny bios napewno naprawi probemy bo to plextor, wiec musi byc najlepszy.

 

Heh i oceniali je na 9-10, choc nie mogli zrobic nawet tego co na starych LG itp. :lol2:

 

Ktos wspominal, ze nikt juz teraz nie patrzy co siedzi pod maska, ale do cholerki co tam moze siedziec jak nagrywara jest gorsza od niby budzetowek za 100zł??

 

Coz ta firma juz sie niczym nie wyrozniala(nawet gwara Door-To-Door, bo i LG to ma), wiec lepiej dla nich, ze podjeli rozsadna decyzje.

 

Tak swoja droga to posiadam nagryware cd-rw TEAC(kupiona chyba 4,5 roku temu za 450zł :lol: ) i szczerze mowiac niczym specjalnym sie nie wyroznia, a jeszcze co do LG to moj dvd-rom chodzi bez zajakniecia juz 5,5 roku.

A oszczedzany nie jest....

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos wspominal, ze nikt juz teraz nie patrzy co siedzi pod maska, ale do cholerki co tam moze siedziec jak nagrywara jest gorsza od niby budzetowek za 100zł??

Nie o to mi chodziło! A mianowicie, jeśli mamy do wyboru 2 nagrywarki: lepszą i gorszą, ale gorsza jest o 200-300 zł tańsza, to choćby nie wiem jak dobra była lepsza, ludzie będą kupować tańszą (na tym pułapie cenowym, bo gdyby chodziło o taką różnicę, ale przy pułapie - powiedzmy - 3000 zł, to wielu mogłoby się zdecydować na droższą: 200-300 zł przy wartości 3000 zł, to 7-10% różnicy). To prawo odkrył już Mikołaj Kopernik: pieniądz gorszy wypiera lepszy, oczywiście na swoim pułapie...

Mało kto patrzył, że nagrywarka jest droższa i lepsza / gorsza - cena miała tutaj decydujący wpływ.

 

Kropkę nad i dodaje fakt, że tak naprawdę nie były to takie super nagrywarki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...