Skocz do zawartości
badboy88

Karta Muzyczna Prodigy 7.1 Hi-fi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zamówiłem w czwartek w nocy w firmie http://www.kartydzwiekowe.com.pl/ karte jak w temacie ;]

Miałem kupić X-Fi ale z racji tego że bardziej mi zależy na dobrym stereo niż na 7.1 itp to kupiłem Prodigy,przed chwilą zadzwonił do mnie kurier że ma już karte dla mnie,jak tylko mi ją przyniesie to załącze screeny itp itd,może fotki tez uda mi sie zrobić :)

 

Obecne moje głośniki to logitech stereo :mur: , ale mam wysokiej jakości wzmacniacz Stereo a za miesiąc przyjdą do mnie kolumny średniej klasy to będe mógł powiedzieć coś więcej.

 

W każdym bądź razie uważam że temat sie przyda dla tych co chcą kupić karte muzyczną za ok 350 złotych ale nie wiedzą jaką ;P:)

 

 

Na wstępie moge powiedzieć już jedną wade tej karty ....nie ma wejścia Aux/CD....i musiałem kupić droższą karte tv (winfast fire wire za 240 zeta zamiast zwyklego experta za 140 zeta) żeby podłączyć audio zewnętrznym kabelkiem.

 

Jak dostane paczke to powiem coś więcej

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu komentować ta karta to zuełnie inna liga niż karty Creative przeznaczona do innych celów. To typowa karta do muzyki/filmów można też pograć oczywiście nie ma problemu. Ale jeśli ktoś ma zestaw 5/6/7.1 i oczekuje super efektów to oczywiście bedzie mieć to z tym że nie będzie efektów EAX 3 do 5 HD itd. Jeśli przetwornik na wyjściu analogowym jest dobry (a jest) to na pewno do tego rozwiązania będzie dobry. Ogólnie jakosc komponentów i wykonania jest bardzo dobra. Mozna by sie zastanawiać co jest lepsze czy M-Audio Revolution 7.1 czy Prodigy 7.1 HiFi. Zdaje sie że chyba prodigy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak,jak sie okazało niepotrzebnie zamówiłem 100 zeta droższą karte tv winfasta z kabelkiem audio zewnętrznym bo ta karta prodigy ma gniazdo wewnętrzne jak sie okazało ....:/ no ale mówi sie trudno,będe miał fire wire w kompie :P:)

 

Karta ma niższy poziom głośności niż Realtec ac97,nie moge dojść do tego jak włączyć regulacje EQ,jak będe wiedział coś więcej to napisze,co do jakości dźwięku to .... to.... to....

 

 

buaaahhah zatkało mnie,na głośnikach 2.0 logitecha za 90 zeta RÓZNICA JEST MAXYMALNA !!,po pierwsze po odkręceniu wszystkich suwaków na full nie ma żadnych szumów !

Jest super Stereo !!!

Po prostu rewelka,czekam na aparat żeby zrobić foty,jak nie zdobęde dobrego aparatu to fotek nie będzie bo po co złe foty ?

Karta jest masywna,cięzka,super wykonana,luty na 1 poziomie,wszystkie kondensatorki są ślicznie wlutowane,nie powykrzywiane itp,pokrywka na karcie jest miedziana z blachy 1 mm i bardzo cięzka jak to na miedź przystało,naprawde Polecam,musze sie nią bardziej pobawić to będe wiedział coś więcej :)

 

POLECAM PUKI CO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki za tą literówke :)

Fotek niestety nie będzie bo nie ma czym zrobić :(

 

 

 

http://www.audiotrak.co.uk/home_theatre/pr...igy71hifi.shtml link do strony producenta,narazie nie ma jescze oficjalnych sterowników ,do karty sa dołączone Beta,moze dlatego nie moge wszystkiego uruchomić :P :)

 

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Jak widzimy pod pokrywką karta ma wymienne OpAmps-y,to przedwzmacniacze i wzmacniacze chyba ....

Wertuje całe www zagraniczne żeby czegoś sie więcej dowiedzieć i cięzko mi to wychodzi,jak sie czegoś dowiem to będe pisał :)

Edytowane przez badboy88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wzmacniacze operacyjne tak to sie nazywa

uzywane w filtrach i innych zastosowaniach (w tym wzmacnianie sygnalu z nazwy)

 

zaznazcze ze fajne elementy zostaly uzyte nichcony serii MUSE -> zbipolaryzowane (seria ES)

oraz sanyo os-con w cyfrowce :)

 

mozna wymienic op-ampy i fajnie by bylo wymienic rezonator(y) jesli jest taka mozliwosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta muzyczna Prodigy 7.1 Hi-fi ma braci o nazwie Comrade Digital 7.1 HIFI & Comrade Digital 7.1 HIFI Plus :

 

http://www.dbfolder.com/products/itemView....desc&page=1

http://www.dbfolder.com/products/itemView....&itemID=405

 

http://sound.zol.com.cn/26/269860.html

 

Ciekawe jest to że na stronie internetowej z kraju pochodzenia tej firmy nie ma wersji Prodigy 7.1 Hi-fi ale jest za to wersja XT & HD ,więc być może Audiotrak zleca produkcję tego modelu innej firmie albo ktoś od kogoś co nieco ściągnął :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<lol2>

 

Przecież to logiczne że ta karta nie ma zewnętrznego EQ,chodzi mi oto że programowy EQ który jest nie działa jak pisałem wyżej,nie wiem jak go uruchomić,boshe ta karta ma tyle opcji że szok :D

 

Dodaje sterowniki chyba najnowsze jakie znalazłem i już NIE BETA ! i Pl instrukcje ! :)

 

Ok już wiem ocb,wstępnie z tego co widze to żeby urochomić equalizer to trzeba w paneru sterowania w ustawieniach dźwięku zmienić ustawienie z prodigy na QVE :D

 

Zresztą sami zobaczcie,instrukcja którą załączam strona 9-10 !!!

prodigy71hifi_103.zip

Prodigy_71_HiFi_polska.zip

Edytowane przez badboy88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem na Rapida wyniki pomiaru dźwięku zrobione programem RMAA dla karty Prodigy 7.1 Hifi.

Możecie coś powiedzieć mi o tych wynikach,bo KOMPLETNIE się na tym nie znam

 

http://rapidshare.com/files/12966033/Prodi...fiTest.zip.html

 

Przepraszam że dubluję post ale nie zauważyłem że istnieje topic o Prodigy 7.1 Hifi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<lol2>

 

Przecież to logiczne że ta karta nie ma zewnętrznego EQ,chodzi mi oto że programowy EQ który jest nie działa jak pisałem wyżej,nie wiem jak go uruchomić,boshe ta karta ma tyle opcji że szok :D

Widzę, że sam nie wiesz o co pytasz, a napisałeś: "EQ w tej karcie" :-)

 

EQ może być na karcie. Karta może mieć procesor DSP, który wykonuje korekcje bez obciążania procesora PC. Daleko nie trzeba szukać, bo tak działa np. SB Live czy Audigy. A istnieją znacznie mocniejsze karty :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem na Rapida wyniki pomiaru dźwięku zrobione programem RMAA dla karty Prodigy 7.1 Hifi.

Wyniki Excellent i nic dziwnego. ;]

 

 

A istnieją znacznie mocniejsze karty :-)

Na przykład karta będąca tematem tego topicu :-)

 

Ja czekam aż wydzadzą oficjalne stery i chyba też się skusze na tą karte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem na Rapida wyniki pomiaru dźwięku zrobione programem RMAA dla karty Prodigy 7.1 Hifi.

Możecie coś powiedzieć mi o tych wynikach,bo KOMPLETNIE się na tym nie znam

Niestety nie udało Ci się pomierzyć karty. Przypuszczam, że zrobiłeś test przy jakimś wewnętrznym połączeniu w driverach (direct wire?). Żeby pomierzyć kartę, musisz ustawić nagrywanie z line-in sprzętowego, odłączyć głośniki i połączyć kablem wyjście frontowe z wejściem liniowym.

 

Przy czym próbuj 24/44.1 lub 32/44.1, bo 16/44.1 raczej nie pokaże pełnych możliwości karty.

 

Zrobiłem krótki opis RMAA, ale pewnie tyle to już sam potrafisz:

http://www.anpo.republika.pl/rmaa/RMAA.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zielone gniazdo połączyć z niebieskim.

Po czym jeszcze trzeba pokombinować z mikserem i ustawić wzmocnienia wyjścia i wejścia.

 

Jeżeli chcesz przez RCA, to niestety potrzebny kabel. Kosztuje parę złotych i pewnie jeszcze Ci się przyda do innych celów (np. żeby podłączyć mp3 do wzmacniacza). Ale może to zielone też działa? Chociaż tam pewnie jest ten nieco słabszy DAC.

Edytowane przez popej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minimalistyczne sterowniki. Hmmm super - widać że karta jest w pełni sprzętowa. Nie to co 500mb syfu od Creativshlabs. Jak widać można to zrobić na paru mega. Kurde ale zastanawia mnie czego jeszcze na stronie audiotracka nie ma jeszcze sterów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taniej moze i sie da ale jest ona wrazliwa na elementy użyte =]

napewno prostszym rozwiazaniem jest kupno prodigy

aczkolwiek dla mnie problemem jest odleglosc karty od wzmacniacza (dlugosc kabli rca) a pcm`ke se ladnie w metalowej obudowie postawie obok wzmaka i sie ladnie prezentuje a kabli nie trzeba ciągnąć

 

eee chwila wyczytalem w tych stronach co ktos podal do opisu karty blizniaczych comrade ze niby kolo op-ampow jest zwora dzieki ktorej mozna uzyskac wzmocnienie na op-ampach okolo 3dB

Edytowane przez Canti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w temacie z ta kartą wiec szybko zapytam, czy ta karta nadaje sie do gier, słuchania mp3 i filmów? z przewaga na muzyke i filmy. Mam to co w sigu, czy warto wymieniać X-Fi z zastosowaniem karty do tych 3 rzeczy, na Logach Z-5500 ? Logów nie zamierzam zmieniać.

Edytowane przez FanEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli z przewagą na muzykę i filmy,to opłaca się zamienić.

A jak jest z grami, przypuszczam ze ta karta nie obsługuje EAX ?

Mógłbyś ktoś podać jakieś linki z opisem karty i jak wygladają sterowniki do tej karty? [wiem od czego są google, ale ja widze tylko puste strony, nie miałem nigdy doczynienia z taką kartą]

RALF jeśli miałeś doczynienia z X-Fi, możesz jakieś porównanie obu kart złożyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...