Skocz do zawartości
badboy88

Karta Muzyczna Prodigy 7.1 Hi-fi

Rekomendowane odpowiedzi

recznie instaluj z menadzera urzadzen, wyszukaj pliki (masz instalator rozpakowany czy sam exec?) w folderze z instalatorem.

Ja mam to samo z HD2

No wlasnie myslalem zeby recznie to zrobic ale mam exec'a i kilka plikow .sys. Nadal nie bardzo wiem jak to ogarnac.

Jedyne co znalazlem to to:

http://audiotrak.jp/download/?download=PRODIGY%207.1%20XT szkoda tylko ze nie znam japonskiego ;]

 

Rozpakowalem plik exe ale nadal nie posunalem sie dalej, wyglada to tak:

 

post-10127-1227794951_thumb.jpg

Edytowane przez Adasi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.esi-audiotechnik.com/download/A...-x2v-v0_978.zip

wypakuj

Masz karte w menadżerze urzadzen jako zolty wykrzyknik/znak zapytania?

Dajesz aktualizuj oprogramowanie sterownika=>przegladaj komputer w poszukiwaniu oprogramowania=>pozwol wybrac z listy sterownikow urzadzen w moim komp=>HIfi=>z dysku=> i szukasz odpowiedniego pliku w folderze ktory wypakowales.

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie sie udalo. Dzieki wielkie. Wczesniej zamiast nieznanego urzadzenia zainstalowalo sie jakies envy24, zmienilem mu sterownik na sciagniety i wysypal mi sie system heh ;] Zainstalowalem ponownie i tym razem bylo jako nieznane urzadzenie i juz hula jak nalezy, jeszce tylko nie wiem czemu w teamspeaku jest zupelnie cicho ale mam nadzieje zaraz to rozkminie. Dzieki raz jezscze.

 

Update: Udało mi się ogarnąć teamspeak'a. Wszystko związane z kartą działa pod Windowsem. Jednak gdy odpalam grę, w tym przypadku Battlefield 2 (napewno działa pod Vista x64) wywala mi bluescreen ze IRQL less or not equal z wypisanym na dole plikiem Pd71HiFWdmi.sys. Zapewne natknęliście sie juz na cos takiego, wiec moje pytanko, jak to rozwiazac zeby to w koncu dzialalo jak nalezy?

 

Tutaj gosc ma dokladnie ten sam problem ale niestety nie otrzymal odpowiedzi:

http://qa.staudio.de/reply.asp?db=at&t...=0&msg=2729

Edytowane przez Adasi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam HD2, i jak narazie zero problemow. Nie wiem jak Ci pomoc, piszesz ze cos sie najpierw zainstalowalo...moze ogolnie sie cos pokaszanilo? JA bym odinstalowal dzwiekowke raz jeszcze wyczyscil stery i zaisntalowal raz jeszcze...jak to nie pomorze to niestety....tak Audiotrak ma;] niektorzy narzekają na BSODY, inni nie i nie ma jakiejś konkretnej przyczyny niestety;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz nie mam wiecej pomysłów, przeinstalowalem sterowniki kilkukrotnie, zmienialem slot PCI na inny, grzebałem cos tam w plikach korzystajac z porad innych ale niestety wszystko na nic. Z ciekawosci zainstalowalem Call of Duty i dziala bez problemu, szkoda ze BF2 nie smiga bo to jest jedna jedyna gra w ktora gram od lat.

Niestety chyba czas pozegnac sie z Prodigy mimo ze karte ta zawsze bardzo lubilem, ale nie chce sie odcinac od gry a przy okazji od źródła zarobku ;] Ma ktos z was moze pomysl na podobna karte do prodigy? Musi miec spdif zebym mogl normalnie do mojego audio ja podlaczyc. Bylbym wdzieczny za sugestie bo w temacie dźwiękówek nie siedze od lat.

 

Pzdr

 

PS: Co ciekawe audiotrak wie o tym i innych problemach, ale jakos nie spieszy im sie zeby cos z tym zrobic :(

Edytowane przez Adasi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Auzentech.....a może Esi@julia

 

Może Auzentech.....a może Esi@julia lub E-mu

 

Może Auzentech.....a może Esi@julia

Kolejnośc do wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będą dobre, musisz kupić większe w obudowie dip8.

Takie jak tu:

 

Dołączona grafika

 

Do Prodigy Hi-Fi wystarczy zmiana jednego opka, odpowiedzialnego za wyjście stereo.

A gdzie można takowego Opka kupić i jaki będzie najlepszy ;D?

A i jeszcze pytanko jak sie ma karta ESI JULI do Hifi 7.1 po wymianie Opka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie można takowego Opka kupić i jaki będzie najlepszy ;D?

A i jeszcze pytanko jak sie ma karta ESI JULI do Hifi 7.1 po wymianie Opka?

Moge powiedziec tylko tyle ze wymiana opkow daje poprawe dzwieku i to duza.

Jak ma sie to do porownania z Julia to nie wiem bo nigdy nie mialem przyjemnosci posluchania tej karty.

Co do opkow to strone wczesniej opisalem kilka z nich wedlug nie ktorych jednych z najlepszych, sa to moje odczucia, ale mysle ze w jakims stopniu pomaga ci w wyborze.

 

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2957896

Edytowane przez Proofit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie na tej aukcji kupie ten wzmacniacz który polecasz? http://www.allegro.pl/item492249289_ad8599...og_devices.html

Nie wiedziałem że te wzmacniacze są takie tanie.

Tak ten opek jest zajefajny :D

Tylko ze do niego bedziesz musial zastosowac adapter z SO8 na DIP8 i bedziesz musial wlutowac tego opka ;)

http://allegro.pl/item494370981_adapter_so...d_gotronik.html

Ja mialem ta wygode ze kupilem juz gotowego przerobionego opka od kolegi z tego forum :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LM4562NA lub ten bez dopisku w tytule aukcji (to to samo ;) )

Do podstawek wkłądasz wzmaki w obudowie DIP8

DO HiFi 7.1 poza AD8599 mogę polecić OPA2604 - tani i w DIP8, choć może być nieco ostrawo w jasnym systemie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam prodigy Hi fi 7.1 zależy mi na dobrym stereo . jak wiadmo karta ma wyjscie mini jack i RCA czy one sie roznią czy odpowiada za nie ten sam podzwmacniacz? bo wolabym podłaczyc stero pod RCA (czy to ma jakas znaczaca roznice w dzwięku podlaczenie pod RCA albo mini jack) ?? czy ktos moze mi pomoc ? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktore sterowniki do Prodigy 7.1 HiFi sa najnowsze ? Na stronie http://download.audiotrak.net/?w=at&p=...mp;g=1&l=en wg daty najnowsze powinny byc 0.978 tymbardziej ze widnieje obok nich opis ze pasuja tez do windows vista, natomiast tu czytalem ze 1.02 i nieoficjalne 1.03 sa najnowsze co by sie zgadzalo bo numerek sterownika wyzszy, ale data wydania wczesniejsza wg strony audiotraka, wiec juz sam nie wiem.

Edytowane przez michal3433

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I kolejne pytanie, jak w foobarze ustawić wyjście ASIO. Ściagnąłem ten plugin http://www.foobar2000.org/files/d7f44b489d...oo_out_asio.zip.

 

W opcjach foobara mam do wyboru coś takiego:

Dołączona grafika

 

Dodawałem po kolei <left> , <right>, <none>. Po dodaniu tych ustawień w zakładce output pojawiają mi sie takie urządzenie : ASIO: ASIO 2.0 - Prodigy 7.1 HiFi , z tym że w zależności ile dodam "Asio virtual devices" to tyle tez urzadzen o takiej samej nazwie pojawi mi się w Output. Gdy już wybiore któreś z urządzeń ASIO dźwięk jest, ale nie działa jeden z suwaków głośności. Mógłbym prosić o szczegółową instrukcje jak to ustawić ?. Niby prosta rzecz ale nie jestem pewien jak to poustawiać :x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy chodzi ci o drugi suwak głośności Wave w mikserze systemowym ? Jeśli tak to wszystko jest w porządku. Ten suwak jest właśnie omijany dzięki asio czy ks. W przypadku połączenia cyfrowego nie będzie działał suwak pierwszy bo on ma zastosowanie w wzmocnieniu sygnału na wyjściu analogowym, tak jest u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, właśnie suwak wave nie działa, ale skoro tak ma byc to ok, dzieki za informacje. Pozostała kwestia które urządzenie dodać. Może to bez znaczenia ? Ja szczerze mówiąc nie słysze różnicy między <left> <right? a urzadzeniem z opcją <none> czy tam jakąś inną która jest jeszcze do wyboru pod lpm-em.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dosłownie przed chwilą na stronę wskoczyły nowe sterowniki (akurat się jakoś wklikałem w temat).

sterowniki są z wczoraj, a ja w niedługim czasie zamierzam kartę zanabyć drogą kupna. czy ktoś może zweryfikować działanie owych sterowników na Windowsie 7 x64?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...