Skocz do zawartości
badboy88

Karta Muzyczna Prodigy 7.1 Hi-fi

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli optykiem puszczasz dźwięk do amplitunera to tutaj zmiana op'ampów nic nie da :) Natomiast wyjścia analogowego używasz do stereo czy też jakieś 5.1 ?

Jeśli stereo to wystarczy wymienić jeden op'amp. Tylko teraz pytanie czy dźwięk OPA2604 będzie ci pasował. On jest bardzo szczegółowy - czasami aż za bardzo. Jako pojedynczy opek może być nienajlepszy. Może lepiej by się sprawdził jakiś OPA2107 albo AD8022/8066... Tylko w przypadku AD8022 trzeba kupić w SO8 i na DIP8 przerobić :)

Do dzwieku 5.1 uzywam wylacznie optyka, a do stereo analogu. ;)

To ktory opek najlepiej wybrac byle by byl dip8, nie chce nic przerabiac/stosowac przejscowek.

Edytowane przez Proofit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem Prodigy HIFI(339zł) lub M-Audio Revolution5.1(272zł).Czy ktoś może prównywał te karty?.Czy są różnice w dźwięku w stereo i na wyjściu słuchawkowym.Posiadam Grado SR-80 32ohmy.

Znalazłem porównanie w j.angielskim:

http://www.digit-life.com/articles2/multim...volution51.html

 

 

"...Real headphones may demonstrate different results, depending on impedance curve of headphones. We set the volume to maximum in all cards.

 

24 bit 192 kHz mode 16 Ohm 32 Ohm 55 Ohm

Revolution5.1, THD, %: 0.131 0.042 0.0021

UB502+E-MU1212m, THD, %: 0.141 0.041 0.0024

Prodigy7.1, THD, %: 0.169 0.062 0.0053

X-Fi XtremeMusic, THD, %: 0.139 0.059 0.027 "

Edytowane przez leszek2m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowalem w swojej ProDigy HiFi wzmacniacz operacyjny LM4562 :D

Odrazu jak wlaczylem uslyszalem lepszy bass, byl taki glebszy, bardziej miekki ;)

Jestem ciekaw jak bedzie z dzwiekiem gdy op amp sie wygrzeje :D

 

//Edit

Dzieki naszemu koledze z forum Cviek mialem mozliwosc przetestowania kilku opampow: OPA2604, AD8022, AD8599 no i mojego LM4562 ;) i wybrania dla siebie dzwieku jakiego potrzebowalem by w pelni delektowac sie muzyka plynaca z kompa ;)

No wiec po kilku dniach testowania i wygrzewania opkow doszedlem do pewnych wnioskow i wybralem dzwiek swojego ulubionego opka ;)

 

AD8022 - dzwiek tego opka nie przypadl mi do gustu, po paru godzinach sluchania muzyki dzwiek bardzo meczyl, bass byl jakby za dlugi, za bardzo rozciagniety, sopran byl meczacy i przeszywajacy tak mocno ze az moj kumpel mowil ze mam wylaczyc to g...

 

AD8599 - Dzwiek tego opka to miod dla uszu ;) idealna scena, dynamiczny i gleboki bass, sopranik... ach miodzio, to jest to... a w srednicy mozna sie zakochac i sluchac godzinami bo dzwiek nie meczy :D

 

OPA2604 - bardzo duzy bass, ktorego nie da sie dobrze kontrolowac, wysokie tony dominujace ale z tonowane, srednica lekko wycofana, no i scena wezsza niz w AD8599

 

LM4562 - do niedawna moj faworyt ;) Moge go smialo porownac do AD8599, ich dzwiek wydaje sie byc bardzo podobny ale po dluzszym sluchaniu stwierdzilem ze jego scena lekko zwezona, a wokal lekko wycofany

 

Wybor padl na AD8599 (do sluchania stereo po analogu ;) ), a LM4562 zostawie sobie do sluchania na sluchawkach :D

Cviek wieklie THX za udostepnienie opkow :D

 

Pozdrawaim

Edytowane przez Proofit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W tym watku pytam sie o wybor pomiedyz hifi a hd2

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2991598

 

W recenzji esi juli (przytoczonym tlumaczeniu z xbit) jest m.in. mowa o sluchawkach o niskiej impedancji (32ohm, np. grado) - generalnie wzmacniacze jrc4580 na wyjsciu sluchawkowym charakteryzuja sie dobrym wsparciem w szerokim zakresie niskich impredancji. Takze nie ma obawy o uszkodzenie karty, jednak jakosc dzwieku moze spasc o kilka rzedow.

 

Z racji faktu, ze mam zamiar wylacznie sluchac na sluchawkach bez wzmacniacza, zastanawiam sie nad jakoscia dzwieku z wyjscia sluchawkowego i wyjscia RCA po wymianie wzmacniaczy. Chodzi mi o podlaczenie sluchawek do wyjscia RCA, a nie do wyjscia sluchawkowego.

 

Generalnie w hd2 nie ma mozliwosci wymiany opampa na wyjsciu sluchawkowym (jrc), natomiast w hifi jest (o ile sie nie myle mamy 5 opampow (w tym jeden odpowiedzialny za wyjscie sluchawkowe). Problemem moe byc wspolpraca opampow np. OPA 2107 lub LM na wyjsciu sluchawkowym przy uzyciu grado (32 ohmy).

 

Czy ktos robil podobne testy odsluchowe i moglby sie podzielic wrazeniami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam posiadam HD2 ale słuchałem z niej różnych opków bez wzmaka z wyjścia RCA przez przejściówkę i problemów nigdy nie miałem :) Raczej bez problemu możesz wymieniać opki. Ja testy odsłuchowe robiłem na HD2 ale na opini kolegi @Proofit co do brzmienia możesz chyba polegać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie w hd2 nie ma mozliwosci wymiany opampa na wyjsciu sluchawkowym (jrc), natomiast w hifi jest (o ile sie nie myle mamy 5 opampow (w tym jeden odpowiedzialny za wyjscie sluchawkowe). Problemem moe byc wspolpraca opampow np. OPA 2107 lub LM na wyjsciu sluchawkowym przy uzyciu grado (32 ohmy).

 

Czy ktos robil podobne testy odsluchowe i moglby sie podzielic wrazeniami?

Tak sie sklada ze ja posiadam sluchawki 32-ohmowe Aurvana DJ i słucham ich na opie LM4562 ;)

Nie zauwazylem zadnych problemow ze wspolpraca tych sluchawek i opa. A dzwiek na sluchawkach jest zaje.... :D

Pozdrawaim

Edytowane przez Proofit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kupiłem właśnie Prodigy 7.1. Hi-Fi i od razu mam problem. Podłączyłem do karty najpierw głośniki Logitech Z5500 analogowo i tu wszystko ok natomiast problem powstaje wtedy gdy połączyłem światłowodem.

 

W Teście głośników grają jedynie PRZODY ( 5.1 wybrane głośniki ) reszta nie reaguje. Jak słucham muzyki Audio , MP3 to słychać bardzo wyraźnie trzaski.

 

MOŻE MI KTOS UDZIELIĆ POMOCY !!!!!

 

DZIĘKI Z GÓRY

 

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To walnąłem FuckUPa kupując to ustrojstwo :/ dowiedzieć się coś na temat tej karty zwłaszcza na tym forum to przegięcie. Może za Tydzień dwa miesiąc dwa ktoś coś łaskawie bełkotnie :/

 

ehhhh narzekają ludzie na Creativa ale mimo wszystko znacznie łatwiej potem o pomoc

 

trzeba to szybko sprzedać i zapomnieć o kartach Undergrond

 

 

W analogu chyba też słyszę "mikro" trzaski ,albo już zgupiałem. Zna ktoś jakiś akustyczny test na czystość dźwięków ?? dostępnych w internecie ??? - o ile coś takiego istnieje !!

 

 

 

ps karta działa mi na IRQ18 dziwne :/ nie moge tego przestawić

Edytowane przez Salah Ad-Din

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kupiłem właśnie Prodigy 7.1. Hi-Fi i od razu mam problem. Podłączyłem do karty najpierw głośniki Logitech Z5500 analogowo i tu wszystko ok natomiast problem powstaje wtedy gdy połączyłem światłowodem.

 

W Teście głośników grają jedynie PRZODY ( 5.1 wybrane głośniki ) reszta nie reaguje. Jak słucham muzyki Audio , MP3 to słychać bardzo wyraźnie trzaski.

 

MOŻE MI KTOS UDZIELIĆ POMOCY !!!!!

 

DZIĘKI Z GÓRY

 

POZDRAWIAM

Karta ta przez kabel optyczny daje sygnał stereo!!! chyba że dzwiek jest zakodowany w DD5.1 lub DTS wtedy juz leci pełne 5.1!!!

U mnie to działa w 100% :D

Mam karte podłączoną kablem optycznym do KD Denona (do ogladania filmów) i kablem RCA do słuchania muzy w stereo ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta ta przez kabel optyczny daje sygnał stereo!!! chyba że dzwiek jest zakodowany w DD5.1 lub DTS wtedy juz leci pełne 5.1!!!

U mnie to działa w 100% :D

Mam karte podłączoną kablem optycznym do KD Denona (do ogladania filmów) i kablem RCA do słuchania muzy w stereo ;)

Pozdrawiam

 

 

to już Leciwy SoundStrom był bardziej rozwinięty !!! druga sprawa po co w oprogramowaniu jest TEST na 7.1 głośników SKORO nie jest w stanie tego zrobić !!!!!! - śmiech na sali

 

a trzaski mam takie jak bym słuchał gramofonu :D

 

jestem na etapie szukania obecnie czegoś innego bo to jest dziadostwo !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do dziadowskiego Z-5500 najlepiej pasują równe dziadowskie karty Creative. Polecam.

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to już Leciwy SoundStrom był bardziej rozwinięty !!! druga sprawa po co w oprogramowaniu jest TEST na 7.1 głośników SKORO nie jest w stanie tego zrobić !!!!!! - śmiech na sali

 

a trzaski mam takie jak bym słuchał gramofonu :D

 

jestem na etapie szukania obecnie czegoś innego bo to jest dziadostwo !!!

Po 1. 7.1 ta karta obsluguje po analogu!!!

Po 2. Ten leciwy soundstorm to kupa!!!

Po 3. Nigdzie nie bylo napisane ze bedzie oblugiwalo 5.1,czy 7.1 wyjsciem cyfrowym!!!

 

Po prostu ta karta nie jest stworzona dla ludzi takich jak ty!

 

Kup sobie lepiej SB Live ;) Bo na tych swoich creativach i tak bys nie uslyszal roznicy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1. 7.1 ta karta obsluguje po analogu!!!

Po 2. Ten leciwy soundstorm to kupa!!!

Po 3. Nigdzie nie bylo napisane ze bedzie oblugiwalo 5.1,czy 7.1 wyjsciem cyfrowym!!!

 

Po prostu ta karta nie jest stworzona dla ludzi takich jak ty!

 

Kup sobie lepiej SB Live ;) Bo na tych swoich creativach i tak bys nie uslyszal roznicy!

 

Kupiłem ta kartę bo spodziewałem się czegoś więcej za 350 zł.

Z5500 to logitech nie creative :D ,a co do SB Live miałem jakieś 6 lat temu - czasami nie kumam ludzi na forach

"Po prostu ta karta nie jest stworzona dla ludzi takich jak ty!" ,a niby dla kogo ??

i to że mam Z5500 do kompa nie znaczy że nie chcę tego podłączyć do lepszego sprzętu ,ale po co skora nawet głośniki za 1000zł. ukazują jej słabe strony i niech mi nikt nie mówi że to karta do STEREO bo go wyśmieje !! - Lubie słuchać muzyki na 5.1 ,a nie wiedziałem że cyfrówka jest 100 lat za murzynami w wypadku tej karty ( zresztą analog też są problemy mimo zmiany sterów i zmiany zworki , IRQ , slotu PCI , wymuszenia w BIOSIE )

 

Ciekawe jest że jakoś nikt do tej pory nie zwrócił uwagę na jakość generowanego dźwięk ( trzaski - w mym opisie ) - może za mało wiemy o tej "WSPANIAŁEJ KARCIE" albo nie jest dla "takich ludzi jak ja " czyli wymagających dobrego i czystego dźwięku

 

pozdrawiam

Edytowane przez Salah Ad-Din

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

małe pytanko do posiadaczy Prodigy 7.1 HiFi :

jak rozwiązaliście sprawę podłączenia głośników oraz słuchawek z mikrofonem, czy istnieje możliwość podłączenia tego równocześnie tak aby nie trzeba było przełączać żadnych kabelków... z tego co wiem Prodigy 7.1 HiFi ma wejście mikrofonowe i wyjście słuchawkowe, lecz czy można jeszcze podłączyć do niej głośniki stereo( solo6c :-)) i przełączać dźwięk pomiędzy słuchawkami a głośnikami np. w panelu sterowania Prodigy 7.1 HiFi ?

czy też ewentualnie można do tego wykorzystać zintegrowaną dźwiękówkę, czy mogą chodzić równocześnie (Prodigy 7.1 HiFi i zintegrowana)?

z góry dzieki

ps podobne pytanie wstawiłem w temacie o HD2, bardzo zależy mi na rozwiązaniu tego problemu :-)

Edytowane przez mors4227

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum :)

 

Jako świeży użytkownik Prodigy 7.1 HiFi jestem naprawdę zadowolony z jakości dźwięku. Po przejściu ze zintegrowanego Realtek'a roznica jest dosyc spora :)

 

Jednak żeby nie było zbyt wesoło karta sprawia mi pewne problemy... Jako, ze lubię na komputerze posłuchać muzyki jak i pograć, to właśnie gry sprawiają mi te problem. Konkretnie z Pro Evolution Soccer 2008 (w innych grach tego nie zauważyłem). Gdy włączę grę i zacznie sie mecz co jakiś czas (w rożnych odstępach) gra staje, a dźwięk się zacina na ok. 1,5 sekundy... Niestety jest to bardzo uciążliwe i uniemożliwia normalna grę.

 

Prosiłbym o jakieś porady, które mogłyby pomóc wyeliminować ten problem ponieważ nie chce się z ta karta rozstawać po tak krotkim czasie.

 

Przycięcia nie są spowodowane słabym sprzętem. Na zintegrowanej karcie gra nie zachowywała się w ten sposób. Używam sterowników w wersji 1.03.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pocieszyles mnie troche informacja, ze gra moze dzialac bez problemow na tej karcie :)

 

Jedno pytanko w Panel Sterowania -> Dzwieki i urzadzenia audio -> Audio -> Odtwarzanie dzwieku masz ustawione "QVE for Prodigy 7.1 HiFi" czy "Prodigy 7.1 HiFi"?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje tajemnicze "przycinki" w ProEvo08 rozwiązuje zmiana ustawień na "Prodigy 7.1 HiFi". Szkoda, że podczas pracy w tym trybie nie działają efekty z serii Q.

 

Jeszcze jedno pytanko, zdarza się komuś, ze podczas rozmowy z kimś (skype etc.) mikrofon sam się wyłącza? Tzn. w panelu Prodigy MIC przełącza się samoistnie na LINE. Niby nic ale trochę denerwujące.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatm mam ogromny problem z moja prodigy, a dokladniej to z zainstalowaniem jej na viscie x64 :/

Karta dotychczas dzialala na viscie mi normalnie, ale jak zainstalowalem atualizacje directx podczas instalowania gry to po uruchomienu systemu juz kary vista nie rozpoznawala i nie da siej jej zainstalowac :/

Nie stety nie mam wlaczonego przeywracania systemu by przywrocic system do momentu z przed instalacji directx.

Moze macie jakies pomysly jak sobie z tym poradzic?

 

 

//EDIT

Problem juz rozwiazalem :D

Edytowane przez Proofit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

zakupiłem sobie tą kartę miesiąc temu i nie żałuje, jedynie co to musiałem powalczyć z konfiguracją kodeków żeby DD i DTS 5.1 działały po optyku jak i po analogu.

 

W skrócie:

DD (AC3) 5.1 działa na filmach DVD .mkv i Divx po analogu i optyku (powerDVD 6 wersja bez kodeków DTS i DD filmy:MPC)

DTS działa w DVD .mkv i scieżkach audio (test na Metallica Black Album pliki z rozszerzeniem DTS) po analogu działa walcze po optyku (PowerDVD 6 bez kodeka DTS)

 

Odtwarzacz to Media Player Classic z pakietem k-lite codec pack.

Obecnie pozostało mi zbudowanie wzmacniacza stereo i wzmacniacza słuchawkowego aby wykorzystać wyjście analogowe na RCA.

 

Testowa platforma

C2D 2.53GHz

Amplituner Yamaha RX-V661 kolumny zestaw 7.1 M-Audio

 

Player audio 2.0: AIMP2

Player audio DTS DD: MPC

Player DVD: Power DVD 6 (dostarczony z nagrywarką) bez kodeków

PLayer filmów: MPC

 

MPC - Media Player Classic

 

Obecnie sprawdzam działanie DTS pod winamp

 

Jeśli chcecie to mogę zamieścić instrukcje jak uruchomić DTS i DD

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no witam, mam problemik odnośnie połączenia cyfrowego Prodigy 7.1 hifi z logitechem z5500, mianowicie zakupiłem porządny kabelek COAXIAL którym chciałem podłączyć panel od głosników z kartą, połączenie fizyczne sie powiodło - ale na tym koniec, nie wiem jak dokonać tego aby przez ten kabel leciał jeszcze sygnał :-P bo za chiny nie potrafie odnaleźć opcji do uruchomienia przelotu cyfrowego. Szukałem po wszystkich ustawieniach audio - ale nici z tego jak wspomnialem wcześniej. No więc chciałbym sie dowiedziec jak to zrobić - no chyba ze owy wyjscia RCA na karcie to nie są Coaxiale tylko jakieś parszywe analogi ? :mur:

 

no niestety jest tak jak myślalem - to są 2 analogi, więc zamówiłem sobie TOSlink kabelek :P

Edytowane przez kedly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktoś może puszczał przez te karte coś w DTS 96/24. Mi zarówno PowerDVD jak i WinDVD nie rozpoznają w sterownikach karty 96khz i pomimo ze odtwarzają DTS 96/24 to na wyjściu wypuszczają 48/16 i taki sygnał dostaje karta. WinDVD rzekomo rozpoznaje czy sterowniki karty muzycznej czytają powyżej 48khz i tak sie program ustawia. Reczne zaznaczenie 96/24 w ustawieniach nic nie zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Wczoraj zmienilem system na Viste x64. Do tej pory zainstalowalem:

- Wszystkie najnowsze update'y

- Najnowsze stery do 8800GT

- Sterowniki do gigabyte'a p35 DS4 (Chipset oraz ich9r)

 

Nic wiecej nie instalowalem bo wszystko jest ok. Chcialem zainstalowac karte muzyczna, totez wszedlem na audiotraka, sciagnalem stery do visty x64 i tu pojawia sie problem. Rozpakowuje je, klikam na instalator, system pyta sie czy napewno uruchomic program, klikam zeby uruchomil i nic wiecej sie nie dzieje. Szukalem rozwiazania problemu w necie, rowniez na forum audiotraka ale nic nie moge znaleźć. Czy spotkal sie ktos z podobnym problemem?

 

Bylbym bardzo wdzieczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...