Skocz do zawartości
badboy88

Karta Muzyczna Prodigy 7.1 Hi-fi

Rekomendowane odpowiedzi

Ja sie właśnie zastanawiam jakie kolumny kupić za do 700 zeta do pokoju 11m2,najchętniej tonsila :)

 

A co do tego charczenia to ciekawe że charzczy tylko na EQ w sterowniku karty..w winampie jest ok ...dziwne....

 

Ale trzeba pamiętac też o tym że programowe EQ to sobie można w ...wsadzić :D:)

Edytowane przez badboy88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie właśnie zastanawiam jakie kolumny kupić za do 700 zeta do pokoju 11m2,najchętniej tonsila :)

Za te pieniądze ja bym szukał jakiś małych podstawkowych kolumn, typu Tannoy, Mission, Dale. Imponującego basu to nie da, ale w małym pokoju i tak trudno uzyskać dobre odtwarzanie najniższych tonów. Za to klasa dźwięku może być zdecydowanie lepsza niż z dużych tanich kolumn podłogowych. Inna sprawa, że nie każdemu takie podejście pasuje :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie właśnie zależy na basiku :)

Poprzednio miałem Tonsil Ton 400,wiecie co to ?:)

 

Ale sprzedałem bo to ekhm ....eee....

 

 

sami zobaczcie :D:D:D : http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=216759&hl=

 

a co do kolumn to jescze nad nimi myśle ... : http://allegro.pl/item160290023_tannoy_mer...n_warszawa.html

Są jescze jakieś słabsze modele chyba,F2,M2,M1,róznice dostrzegam tylko w wielkości głośnika niskośredniotonowego :P:)

Do tego jakieś ładne podstawki bym zrobił z drewna i było by pięknie :):):):)

Edytowane przez badboy88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie właśnie zastanawiam jakie kolumny kupić za do 700 zeta do pokoju 11m2,najchętniej tonsila :)

Mnie właśnie zależy na basiku :)

Jak lubisz bas to patrz żeby głośniki niskotonowe miały duże ciężkie magnesy ,tylko mocny magnes zapewnia odpowiednią efektywność basu liczy się też precyzja wykonania ,a co do tanich kolumn to nie polecam bo są w nich zastosowane bardzo nędzne głośniki i elementy ,bardziej bym ci polecał iść w stronę DIY czyli zrób to sam, zobacz poniżej na orientacyjne ceny podzespołów:

http://www.akkus.com.pl/index.php?grupa=gl...ng=pl&dh=dt

http://www.akkus.com.pl/index.php?grupa=gl...ng=pl&dh=dt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opinie posiadaczy:

http://www.audiostereo.pl/Gale_3030_kolumn...-133-701-1.html

 

i tonsil

http://www.audiostereo.pl/Tonsil_Mistral_f...-97-2527-1.html

 

gale slyszlalem i sie zgadzam, porownywalem z koda/monitor audio i bylo tutaj bardzo ladnie

lepsze AE evo 1 są tylko

 

tonsila nie slyszalem ale duzo ma glosnikow, jak na ta cene prawdopodobnie sa nizszej jakosci no nie? choc to tylko domysl nie wiem czy gra lepiej czy gorzej

tannoy sluchalem tylko f4 i bylo niezle ale to nie ta cena juz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak z moca ???

Moc jest ... wystarczająca :-)

 

W przeciwieństwie do kart, różnice w brzmieniu głośników są ogromne. Tu już nawet nie chodzi o to, który gra lepiej, ale który się bardziej podoba. Dlatego nie ma co wybierać głośników na podstawie zdjęć i opisów. Trzeba się udać do realnego sklepu i posłuchać, najlepiej na własnych płytach i znanej muzyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popej dobrze gada

 

lol myslalem ze sluchasz muzyki a nie techno

jak chcesz miec bas mocny beat i aby rzeczy spadaly ze stolow to masz to:

wystarczy ci jeden dobry glosnik czytaj sub

http://www.allegro.pl/item161439927_koda_s..._fotomedia.html

lub dwa tansze abys mial stereo subwooferami

i dorzuc do tego jakies male kolumienki podstawkowe aby bylo slychac gdziestam srednie/wysokie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekhm...Techno to tez muzyka i tym typem muzyki sie własnie zajmuje,ale słucham też duuużo rocka,czasami metalu,krótko mówiąc wszystkiego co mi wpadnie w ucho :)

 

Woofer odpada,pomyśl sobie,jeden biedny basowiec jednocześnie odtwarza bas dla lewego i prawego kanału ....cóż to za stareo ??!?!?

Tym bardziej że prodigy nie ma chyba wyjscia 2+woofer .....

 

Generalnie to uważam że najbardziej uniwersalnym zestawem do każdego typu muzyki w tym łupanka:P idealnym zestawem będzie Tonsil Mistral :)

Zestaw trójdrożny,2xbass na jedną kolumny,duża moc,do tego super jakości wzmacniaczyk+super karta muzyczna:)

 

Powinno dać rade w 10 m2 ??:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej że prodigy nie ma chyba wyjscia 2+woofer .....

fronty czyt wzmacniacz podlanczasz pod wyjscie frontowe, a do wyjscia sub/center podpinasz kabel mini jack/rca :P ew podpinasz fronty do wzmacniacza i podlanczasz "sub out'em" do suba o ile twoj wzmak ma takie wyjście ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz miec lupanke basu i namiastki dobrego rocka i metalu to bierz te mistrale

techno to nie jest muzyka w pelni tego slowa znaczeniu, bardzo szybko uderza sie glową w finansowy sufit powyżej którego nie czuć różnicy w brzmieniu/dzwięku

 

chodzi o to ze

techno na zestawie za 1000-3000zl

bedzie brzmialo tak samo moze minimalnie innaczej jak na koncowce krela i jakis referencyjnych kolumnach

 

ogolnie zmiany w dziwieku w przeliczeniu na zł są bardzo male

 

a co do rocka -> jest to najtrudniejszy do odtworzenia rodzaj muzyki

Edytowane przez Canti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po przeczytaniu tych postów postanowiłem i zakupiłem kartę Prodigy 7.1 HiFi, jej działanie na samym

systemie jest bezbłędna, czysty dźwięk, dobry dźwięk 5.1, ogólnie jest super również w grach.

Ale jest jedno ale!!!!

budowa samego mixera jest potworna - nie do zaakceptowania przez osoby które używają

w komputerze coś więcej, niż tylko system,muzyka i gry, posiadam tuner tv DTV2000H, połączenie dźwięku przez przewód (taki jak przy CDrom-ie) między wejście CD w karcie prodygi, a wyjście głosu w karcie tv,(takie 4-pinowe-płaskie) ale do rzeczy, dla mnie wielkim błędem jest to, że na linii wejść sygnałów z CD-MIC-LINE działa na nich tylko jeden regulator sygnału, i jego regulacja powoduje

zmianę siły głosu w głośnikach - żaden inny w tym głośność główna nie powoduje zmianę siły głosu

w głośnikach, tylko regulacja suwaków sygnału wejściowego powoduje zmianę siły głosu,

przy ustawieniu sterownika Prodygi 7.1 i ustawieniu 6 głośników, dźwięk stereo słychać tylko w center+lewy i prawy przód,tył głuchy, dopiero po ustawieniu sterownika QVE jest sygnał w 6 głośnikach.

instrukcja do karty jest strasznie pobieżna, nie podaje wszystkich układów połączeń karty, nawet nie

nie jest na żadnym rysunku lub opisie podane gniazdo do cdrom-u z boku karty, brak dokładnego opisu

działania i sposobu połączeń w planszy DirectWIRE.

 

A teraz mój problem: wynika z połączenia i współpracy karty Prodigy przez przewód od cdromu,

jak w opcjach ustawię, że dźwięk słyszę podczas oglądania TV, to regulacja siły głosu możliwa jest tylko

przez suwaki sygnału wejściowego bo żaden inny nie działa, przesuwa się ale nie reaguje na zmianę

głośności, ale szk dla mnie to ustawienie i zapis sygnału video+dźwięk do mpeg2, zapis jest ale bez dźwięku, lub dźwięk jest ale o bardzo słabym poziomie (bardzo cichy), zmarnowałem dwa wieczory

i do niczego nie doszedłem, nie mogę zrobić zapisu np. filmu na hd.

Uprzedzę, mam kartę na płycie Realtek ALC 883, w niej wszystko działa bez problemu, zarówno zapis jak odtwarzanie z tv, ale ten dźwięk słabej jakości na ALC 883.

 

Proszę o pomoc: może ktoś zna jakieś linki aby znaleźć dokładny opis tej karty, jej konfurację

przy różnych sygnałach i sposoby połączeń w DirectWire.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzikiws

co ty wygadujesz

ten mixer nie jest potworny tylko piekny jak juz, masz wiele opcji i przypomina mi kxmixer

i wlasnie zostal stworzony dla ludzi ktorzy chca cos wiecej niz regulacje volume

 

jestem pewny ze da sie wszystko ustawic aby dzialalo jak trzeba

 

w minute znalazlem prosty tutorial dla direct wire 3 (ten mixer ktory niby jest potworny zresza ta sama technologia w ESI juli@ siedzi)

 

http://www.audiotrak.net/advancednsp_tutorial1.htm

 

a na przyszlosc polecam

www.google.com

Edytowane przez Canti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie - Canti - jeśli chcesz coś napisać to nie powinieneś drwić z innych, tylko udzielić porady

nie każdy jest "alfą i omegą" , choć ja mam "trochę" wiedzy.

 

W dalszym ciągu mam problem z programem WinFast PVR , jeśli ustawię i odtwarza dźwięk, to jego

regulacja następuje przez suwaki wejścia, a "master" nie działa - można przesuwać ale nie zmienia

głośności, w DirectWire ustawiłem połączenie w "WDM" jak podał "RALF11" ale nie mam dźwięku w zapisanym video, w konfiguracji programu WinFast są następujące opcje - odnośnie dźwięku:

Audio device - można wybrać - Prodigy 7.1 HiFi lub QVE for Prodigy 7.1 HiFi

Audio-Out Control line - można wybrać - wave,syntezator sw,odtwarzacz cd,mikrofon,linia,AUX

Audio Recording line - można wybrać - Miks stereo,mikrofon,linia,AUX,odtwarzacz cd

jeśli wybiorę "audio-out... " linia to dźwięk jest odtwarzany ale regulacja głośności następuje tylko

przez suwaki wejścia.

Obojętnie co wybiorę w audio recording line - nie ma dźwięku po zapisie, w mikserze też nie ma sygnału na wskaźnikach kanałów,

Powtórzę iż sygnał dźwięku jest przez przewód taki jak do cdromu (takie ma wyjście dźwięku karta tv).

Jeszcze jedna sprawa mnie dziwi po uruchomieniu Winfast PVR, kompletnie nie można dokonać

regulacji siły dźwięku przez suwak master miksera, bo kompletnie nic to nie zmienia, dźwięk jest na takim samym poziomie, zmienić można tylko suwakiem wejścia miksera Prodigy, na innych programach

regulacja przez suwak master powoduję zmianę siły dźwięku, może program WinFast nie potrafi

rozpoznać poszczególne suwaki miksera Prodigy.

Edytowane przez dzikiws

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwiek mozna regulowac z tego co gdzies czytalem mixera prodigy jest to wada wynikajaca z zastosowania sterownika E-WDM prodigy ktory pomija zupelnie szajs windowsa

 

jesli masz pilota i chcesz nim regulowac glosnosc to polecam ci program girder nim mozesz przy pomocy pilota nawet zemulowac klikniecie myszki w danym punkcie ekranu

 

i nie praw mi tutaj morałów bo wcale z ciebie nie drwilem ale wytykalem ci ze moglbys choc troche wysilku wlozyc w zrozumienie tego co masz zanim zaczniesz wolac nieprawde bo twoje stwierdzenie jakoby mixer prodigy nie byl dla osob chcacych wiecej jest poprostu wyciagniete z rękawa i sam dobrze o tym wiesz

 

marcin_gps

 

wszystko zalezy od tego jak to co masz w opisie wyglada :)

Edytowane przez Canti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to i ja mam pytanie, czy oplaca sie wymieniac mojego Audigy SE na Prodigy? Glosniki Logitech Z-560 4.1 THX 400W RMS, uzywam glownie do mp3, radia z netu, gierki naprawde sporadycznie:)

 

I jak jest z dzwiekiem na sluchawkach?

 

I czy ktos wie czy karta pojdzie na Viscie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech, ktos pisal ze slyszal roznice na logitechach (chyba) x-230, wiec na moich powinno byc tym bardziej lepjej... zreszta i tak chcialbym na cos wymienic, wiec chyba lepiej prodigy niz x-fi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja na takich głośnikach słysze ogromną różnice między prodigy a zintegrowanym realszitkiem: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=33246

 

Jak nie potrzebujesz bajerów EAX 5.0 czy ileś tam i tak dalej ,potrzebujesz przedewszystkim super stereo do muzyki etc. to bierz prodigy,nie będziesz żałował ;]

Edytowane przez badboy88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta karta nie POSIADA ŻADNEGO wsparcia ze strony Audiotraka i nie wiadomo czy wogóle kiedykolwiek będzie posidać.Żadnych sterowików pod Vistę ani pod Linuxa.Żenada.Sprzedaję ją i przesiadam się wreszcie na wymażoną od dawna Esi@Juli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ralf11

lol tak sie sklada ze juli@ ma praktycznie ten sam support co 7.1hifi

miedzy innymi dlatego ze jedna i ta sama firma robi sterowniki do obu tych kart (E-WDM ESI)

 

witaj w swiecie hi-end, najlepsze na swiecie karty posiadaja zazwyczaj najgorszy support :)

 

homzik

nie warto zmieniac, najpierw lepiej kup sobie lepsze pierdziawki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...