Skocz do zawartości
badboy88

Karta Muzyczna Prodigy 7.1 Hi-fi

Rekomendowane odpowiedzi

Ma zdecydowanie lepszy support.

 

Są już oficjalne stery do Visty i pod Linuxem też działa.

Pozatym co jakiś czas pojawiają się nowe wersje sterów do XP i Maca.

 

Na tej stronie znajdziecie wszystkie sterowniki:

 

http://www.esi-audio.com/

 

Moja Prodigy 7.1 Hifi ma gwarancję do 27.11.2008 i myślę że 300zł to rozsądna cena.

 

PS.Już sprzedana......

Edytowane przez RALF11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbys porzadnie pomyslal to bys zauwazyl ze sterowniki do 7.1hifi i do juli@ sa IDENTYCZNE

 

niektore pliki maja identyczne wielkosci co do bita ;) nie zdziwilbym sie gdyby dalo sie poprostu w prosty sposob zaadaptowac sterowniki z juli@ do prodigy

 

tym bardziej ze ta sama firma je robie

 

tym bardziej ze obie karty sa na tych samych chipach :D

 

a tu masz jak wyglada panel dla prodigy 7.1 xt

http://img401.imageshack.us/img401/4842/panelyy9.gif

 

:) wszystkie karty to to samo ten sam chip wiec sterowniki wydaje mi sie od juli@ by pasowaly trzeba by bylo tylo mixer odpowiednio zaadaptowac :)

Edytowane przez Canti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta karta nie POSIADA ŻADNEGO wsparcia ze strony Audiotraka i nie wiadomo czy wogóle kiedykolwiek będzie posidać.Żadnych sterowików pod Vistę ani pod Linuxa.Żenada.Sprzedaję ją i przesiadam się wreszcie na wymażoną od dawna Esi@Juli.

 

No wsparcia jescze nie ma bo to nowy model po prostu,trzeba poczekać,a co do wsparcia to po co ?

Dają sterownik który waży raptem 5 mb czy ileś tam i po prostu działa :)

i to chodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! To mój pierwszy post tutaj. Chciałbym wymienić opampy w moim audiotraku. Co muszę wiedzieć? Które opampy są godne polecenia? Słyszałem, że najlepsze są opa637. To prawda? Druga sprawa opa637 ma mnóstwo wersji, różnią się literami na końcu nazwy. Która będzie najlepsza do tej karty? Gdzie można je kupić?

 

Czy takie będą dobre?

http://cgi.ebay.com/5-OPA637-AP-Difet-OpAm...1QQcmdZViewItem

Edytowane przez freaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze

te op-ampy sa pojedyncze a z tego co wiem to prodigy ma podwojne

wiec jak wstawisz tego op-ampa to bedziesz mial tylko 1 kanał

 

po drugie

opa637 nie jest stabilny przy niskim wzmocnieniu wiec prawdopodobnie wpadnie ci w oscylacje i sie przegrzeje i w ogole nie bedzie to grac

 

po trzecie

jak juz chcesz opa637 to wez 627 to to samo ale stabilny przy nizszych wzmocnieniach ale bedziesz musial zrobic sobie przejsciowke 2xdip8->dip8

i prawdopodobnie zrezygnowac z ekranu

 

--------------

wersje wiele sie nie roznia przynajmniej watpliwe jest to abys uslyszal roznice

 

podwojne op-ampy ktore powinny pasowac

 

opa2132/2134

opa2227

 

AD8066

AD8620

 

i inne ale podalem ci te popularniejsze w gronie audio

Edytowane przez Canti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie :P

 

mam długiego Seta z dyskoteki i chce wyciąć sobie kawałek z muzą która mi sie podoba:P,zawsze robiłem to tak ze włączałem winampa itp,i nagrywałem za pomocą nero wave editor.

 

Teraz nie działa :( tzn działa ale jak ustawie w programie do prodigy żeby był aktywny mikrofon ...wtedy to co idzie na głośniki to zgrywa po prostu mikrofon i wtedy nero wave editor widzi co i jak ....

a ja chce zęby było jak dawniej tzn. zgrywało jakby wewnątrz karty muzycznej bez użycia mikrofnu bo wtedy jest zła jakość no i bez sensu kombinacja po prostu,wydaje mi sie że trzeba coś z direct wire sie pobawić??? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam długiego Seta z dyskoteki i chce wyciąć sobie kawałek z muzą która mi sie podoba:P,zawsze robiłem to tak ze włączałem winampa itp,i nagrywałem za pomocą nero wave editor.

 

Teraz nie działa :( tzn działa ale jak ustawie w programie do prodigy żeby był aktywny mikrofon ...wtedy to co idzie na głośniki to zgrywa po prostu mikrofon i wtedy nero wave editor widzi co i jak ....

a ja chce zęby było jak dawniej tzn. zgrywało jakby wewnątrz karty muzycznej bez użycia mikrofnu bo wtedy jest zła jakość no i bez sensu kombinacja po prostu,wydaje mi sie że trzeba coś z direct wire sie pobawić??? :P

Coś strasznie kombinujesz, przecież do takiej operacji wcale nie trzeba karty. Po prostu otwórz plik w edytorze wave i wytnij co chcesz. Jak Nero nie czyta mp3 (czy co tam masz) to weź np. Audacity albo przez winamp zapisz w postaci wave (pewnie potrzeba do tego file writer plugin).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje Nagrywania w nero wave editor ...

No to Direct Wire, połączyć wyjśce z wejściem i powinno działać. Ewentualnie w mikserze dla nagrywania poszukaj jakiegoś bardziej adekwatnego urządzenia, typu "what you hear" lub "wave out".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem screena jakie ustawienie pomogło żeby sie dało nagrywać ''wewnętrznie'':P,instrukcja 16-19

 

Daje próbke,wyciętą z retransmisji 48 kb/s ale jakość i tak dobra tak mi sie wydaje :)

 

http://www.speedyshare.com/418272735.html

post-140251-1171365925_thumb.jpg

Edytowane przez badboy88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam Prodigy 7.1 HiFi od jakiegos czasu, przesiadlem sie z Live 5.1 a pozniej Fortissimo III. Jakosc dzwieku oceniam na 9,5/10pkt. Dzwiek wolny od szumow, bardzo dynamiczny, przejzysty i klarowny, z dobrze kontrolowanym basem. Ladna przestrzen. X-FI sie nawet nie umywa do Audiotraka i nie chce tu byc zlosliwy, poprostu mialem mozliwosc przetestowania obu kart na dosc dobrym sprzecie (paradigmy studio20 + rotelik). Jednak swiadomosc ze da sie jeszcze w jakims stopniu wplynac na dzwiek, by stal sie lepszy, nie daje mi spac i postanowilem wymienic JRC na BurrBrowny (ewentualnie AD).

Wzmacniacz Rotel RA01 (zmodowany), kolumny Paradigm Studio 20v3, sluchawki Philips SBC HP890. Moje typy to OPA2107AP oraz OPA627 x2. Moze macie jakies inne propozycje ? Aha i prosilbym o pomoc, chodzi mi o to ze chce wymienic te OP-ampy w kanale przednim i sluchawkowym, jak je zlokalizowac ? Czy wszystkie JRC sa przydzielone dla kanalow, czy jest jakis np. w stopniu wejsciowym ?

Prosze o pomoc i porady.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeby zlokalizowac ktory op-amp do ktorego wyjscia biegnie to chyba wystarczylby omomierz w lapie nie? ;) albo poprostu dobrze poobserwowac sciezki

 

napisz mi czego szukasz w dzwieku to moze polece ci jakies konkretne op-ampy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muzyka roznego rodzaju. Techno, trance, ambient, raczej elektroniczna chociaz ostatnio siegam po jazz i sie podoba. Rotel i Paradigmy nie sa raczej polaczeniem synergicznym. Paradigmy mam od 5 dni wiec sie jeszcze wygrzewaja i nie wiem co mam od nich oczekiwac. Chce znalezc poprostu zloty srodek.

Pokoj to 12m2, gesto umeblowany, sprzet jak w opisie.

Preferuje cieply dzwiek, niezbyt jaskrawy, nisko schodzacy, dobrze kontrolowany bass, i co najwazaniejsze glebia i przestrzen.

Dodam ze nawet w ciemno wzialbym OPA2107 lub OPA627 (duzo czytalem o ich dzwieku i z opisu pasuje do moich preferencji) tylko ciezko z dostepem do tych OP-ampow lub sa bardzo drogie. W TME sa tylko OPA627, cena ponad 90zl/sz a potrzebuje 4 szt. OPA2107AP jest w katalogu ale nie maja na stanie.

Z gory dziekuje za pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde wez poczytaj troche o tym co chcesz zrobi

opa627 jest opjedynczym wzmacniaczem wiec potrzebujesz 2 na kanal

gdybys chcial miec same opa627 zabulibys wiecej niz za juli@

 

poza tym na allegro w so8 mozna znalezc za 30zl

 

na dodatek jak lubisz to co opisales to wiekszosc BB podejdzie ci

tylko nie kupuj ad one sa jasne i z pazurem (czasami za bardzo)

 

wydaje mi sie ze opa2132P by ci styknelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo ze nie kupie 4szt. OPA627 ze sklepu TME, poczekam, poszukam na audiostereo bo nieraz ludzie sprzedaja je za "grosze" tj. 10-20zl/szt. Moglbym na probe kupic 2szt OPA627 na przod + OPA2107 na sluchawki i mialbym porownanie. Moze i by mi opa2132P styknal, a moze i nie, dlatego nie chce gdybac i odrazu kupic cos z gornej polki.

Pozdrowki

 

co powiecie na to :

 

http://www.allegro.pl/item166563671_wzmacn...burr_brown.html

 

 

warto ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak znajdziesz opa627 za 10-20zl to daj linka lol

 

a co do opa2134 mi nie podpasowalo, nie wiem jak u ciebie bedzie to brzmiec

niby prawie to samo ale mimo wszystko roznice slyszalem, wiem bo mam oba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Co będzie lepsze do słuchania muzyki (dźwięk wyłącznie stereo, praktycznie zero gier a jak już to jakieś starocie bez eax i innych wodotrysków):

X-fi + wzmacniacz holdegron + słuchawki akg 240s czy

Prodigy 7.1 hi-fi bez zewnętrznego wzmacniacza i te same słuchawki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy

jesli dobrze wiem powinna byc zworka pod ekranem aby przestawic wzmacniacz operacyjny na wyzsze wzmocnienie, jesli tak jest rzeczywiscie

i ktos to potwierdzi to prodigy

 

jesli nie ma takiej opcji

to x-fi + wzmacniacz

 

choc osobiscie polecilbym ci prodigy i poczekac/dozbierac na holdegron`a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie to wzmocnienie bo sygnał z mojego prodigy jest dużo cichszy niż z integry realteca ....

 

Jak będzie ktos wiedział jakie jest to wzmocnienie to nich pisze !

 

I czy nie uszkodze wejścia we wzmacniaczu jak by co ???:>:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

choc osobiscie polecilbym ci prodigy i poczekac/dozbierac na holdegron`a

Holdegrona już mam ale myślałem że jak kupie Prodigy to stanie sie on zbędny. W sumie gdybym dobrze sprzedał xfi to mógłbym kupić prodigy prawie nic nie dokładając... Sądzisz że warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Holdegrona już mam ale myślałem że jak kupie Prodigy to stanie sie on zbędny. W sumie gdybym dobrze sprzedał xfi to mógłbym kupić prodigy prawie nic nie dokładając... Sądzisz że warto?

Jesli masz taka mozliwosc, sprzedac x-fi i dolozyc smieszne pieniadze do Prodigy, to warto "imo".

 

Koen jak wzmacniacz wplyna na jakosc odsluchu?

 

Ja tez teraz sie miotam w myslach, czy Holdegron, czy lepsza karta dzwiekowa. :wacko:

 

A teraz do posiadaczy Grado SR-60, czy ktos probowal juz sciagac gabki ze sluchawek w celu ich porzadnego wyczyszczenia ? Czy nie ma potem problemow z ich zalozeniem ?

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...