Skocz do zawartości
badboy88

Karta Muzyczna Prodigy 7.1 Hi-fi

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli IRQ nie powinno stanowić problemu. Nie wiem, czy już była o tym mowa, ale też warto ustawić w BIOS-e PCI Lantecy na 32 lub 64 i załączyć PCI Delayed Transaction.

 

No i podkręcanie też może być przyczyną zawieszeń.

Edytowane przez popej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiscie bym wzial hi-fi, jesli ci sie bardzo nie spodoba to moze w wakacje od ciebie odkupie :)

Canti skoro mówisz że planujesz zakup Prodigy więc czy to znaczy że podejrzewasz że ta karta ma większy potencjał co do jakości dźwięku niż twoja PCM-KA na wypas elementach :blink: ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie :) ale chcialbym miec wejscie dla mikrofonu :D

oraz chcialbym miec line-in do pomiarów :)

 

moja zintegrowana ac97 popiescilo za wysokie napiecie wiec nie da sie uzywac wejscia mikrofonowego a nawet gdyby dzialala to do pomiarow by sie nie nadawala :)

 

a i tak mam zamiar zlozyc jeszcze jedna pcm2702 i prawdopodobnie zloze sobie pcm2706 i zostawie plyte aby pozniej zrobic jeszcze raz 2706 tylko ze tym razem z symetrycznym wyjsciem :)

Edytowane przez Canti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś w tym topicu napisał:

QVE jest do muzyki a prodigy do gier czy jakoś tak :)

a nie na odwrót ?

Zakupiłem właśnie tą kartę i w instrukcji widzę przy QVE: EAX 1.0/2.0 klik

 

Mam kilka laickich pytań:

1. QMSS i QXpander nie włącze gdy używam słuchawek ? Do czego służy Normalize ?

2. QSound - inaczej chodzi o dźwięk przestrzenny (eax) i przeznaczony jest dla gier ?

Działa tylko na 44.1/48/96 i gdy jest wybrany sterownik "QVE for Prodigy" ?

Inaczej mówiąc klikam w logo Q (zielone) mam konfigurację przeznaczoną dla gier; drugi raz klikam (niepodświetlone Q) mam konfigurację dla muzyki ?

3. Czy mogę włączyć QSound mająć wybrane "Prodigy 7.1 HiFi" ?

4. Co to jest za opcja "L Link R" i w Digital "PRO" ?

5. Używam słuchawek i kabel mam wpięty w zielone wejście. Jest jeszcze taka możliwość: gdy zaznacze w Main>Output ikonę słuchawek dźwięk jest odtwarzany w żółtym wejściu. Jaka jest między nimi różnica ? I czy to jedyny sposób ? Który sposób jest najlepszy ? :)

Edytowane przez WhiteEagle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś w tym topicu napisał:

 

a nie na odwrót ?

Zakupiłem właśnie tą kartę i w instrukcji widzę przy QVE: EAX 1.0/2.0 klik

 

Mam kilka laickich pytań:

1. QMSS i QXpander nie włącze gdy używam słuchawek ? Do czego służy Normalize ?

2. QSound - inaczej chodzi o dźwięk przestrzenny (eax) i przeznaczony jest dla gier ?

Działa tylko na 44.1/48/96 i gdy jest wybrany sterownik "QVE for Prodigy" ?

Inaczej mówiąc klikam w logo Q (zielone) mam konfigurację przeznaczoną dla gier; drugi raz klikam (niepodświetlone Q) mam konfigurację dla muzyki ?

3. Czy mogę włączyć QSound mająć wybrane "Prodigy 7.1 HiFi" ?

4. Co to jest za opcja "L Link R" i w Digital "PRO" ?

5. Używam słuchawek i kabel mam wpięty w zielone wejście. Jest jeszcze taka możliwość: gdy zaznacze w Main>Output ikonę słuchawek dźwięk jest odtwarzany w żółtym wejściu. Jaka jest między nimi różnica ? I czy to jedyny sposób ? Który sposób jest najlepszy ? :)

 

na pytania 2 , 3 , 4 sam szukam odpowiedzi . Moze ktos pomoże ???

 

pozdro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest taki problem:

Gdy włączone jest QSound dźwięk jest odtwarzany z minimalnym opóźnieniem, a innym razem (gdy namieszam w opcjach) dźwięk jest jakby powtórzony. Przykładowo: strzele raz, a słysze 2x ten dźwięk. Ustawione mam w panelu na headphones.

Gram na słuchawkach i dźwięk przestrzenny lepiej słyszę mając wyłączone QSound (czyli tym samym eax?). Gra jest stara używa max eax 2.0. Dźwięki są jakby przytłumione. Nie wiem, może coś źle ustawiam.

Czy można tutaj regulować bass ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w tej grze jedynym wyborem jest eax w wersji 2 to jest to bardzo lichy standard i z 3d ma on niewiele wspólnego. Jedynym rozsądnym standardem na słuchawki był Aureal 3d. Eax to dodanie pogłosu plus pare bzdetów. Lepiej wyłacz to, bo na słuchawkach z tym nic nie osiągniesz. Regulacja bazzzzu, jeśli masz karte tą co w temacie i zainstalowane sterowniki to właśnie na nich w zakładce equalizer zwiększ odpowiednie pasmo, dolne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, a co z tym opóźnionym lub powtórzonym dźwiękiem w QSound ?

Jeszcze jedna sprawa:

po zakończeniu testu w dxdiag wyskakuje komunikat:

 

Dołączona grafika

 

Przy ustawieniach:

 

Dołączona grafika

 

Wszystkie dźwięki były słyszalne. Czy to ma jakiś związek z w/w problemami ?

Edytowane przez WhiteEagle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur: A ma ktoś problem z używaniem Skype ??:(

 

mam zwykly mikrofon Trusta ...i jak rozmawiam z kimś na skype..to druga osoba mnie słyszy baaardzo słabooo....

W Sterowniku ustawiam wejscie MIC i czułość na maxa,mówie 5 cm od mikrofonu a ktoś z kim gadam słyszy mnie i tak nie najlepiej i mało tego ! są momenty że automatycznie sie ścisza :mur:

 

Gadam gadam,są duże trzaski przez to że czułość na maxa i w pewnym momencie suwak od regulacji wejscia schodzi ze 100% na np.20% :mur:

 

Wie ktos co jest powodem ???

 

a może po prostu zasyfiony windows?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Powiedzcie proszę czy warto tę kartę kupowac do Geniusów 5.1 5000. Zapewne te glosniki nie wykorzystaja pelnych mozliwosci karty, ale slyszalem ze sa to dobre glosniki (biorac pod uwage cene). Czy warto w ogole kupowac te karte biorac pod uwage brak wsparcia Vista oraz jakosc dziwieku generowanego oraz cene. Te karte chce kupic majac zamiar w przyszlosci rozbudowac audio i stworzyc na jej bazie cos wiecej. Dzieki za kazda odpowiedz

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już masz kartę lepszą niż te głośniki i mp3 :-)

 

W sumie Prodigy i Audigy SE to dość zbliżona klasa, nawet przetworniki z tej samej firmy. Prodigy ma lepszy chipset i lepszy przetwornik na wyjściu frontowym ale IMHO nie warto wymieniać, jeżeli potrafisz skonfigurować src w foobarze czy winampie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie używałem Winampa, OIDP to trzeba zainstalowac plugin out_ds_ssrc, chyba jest tutaj:

http://sawgweb.com/sawgstuff/

 

Potem ustawić wyjście przez ten plugin i skonfigurować parametry, np. 24/48 lub 16/48, tryb fast, noise shaping triangular. W "device control" karty ustawić ten sam tryb pracy, czyli odpowiednio 24/48 lub 16/48.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już masz kartę lepszą niż te głośniki i mp3 :-)

 

W sumie Prodigy i Audigy SE to dość zbliżona klasa, nawet przetworniki z tej samej firmy. Prodigy ma lepszy chipset i lepszy przetwornik na wyjściu frontowym ale IMHO nie warto wymieniać, jeżeli potrafisz skonfigurować src w foobarze czy winampie.

:blink: Audigy SE i Prodigy to zbliżona klasa?? Od Audigy SE lepszą jakość dźwięku oferuje SB0100, a co tu porównywać do Audiotraka Prodigy 7.1......... Chyba, że ja czegoś nie rozumiem.

@popej, mógłbyś mi nieco rozjaśnić sytuację?

 

Co do tematu z tymi BOSE, to nawet po przesiadce na 2ZS usłyszysz różnicę. Pod warunkiem, że te mp3 to przynajmniej 320kbps :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@popej, mógłbyś mi nieco rozjaśnić sytuację?

Podobna technologia, bardzo zbliżone komponenty, to i rezultat porównywalny. Ale jeżeli chcesz to zweryfikować słuchem, to powinieneś przeprowadzić rygorystyczny ślepy test z precyzyjnym wyrównaniem głośności. Prostsze metody prowadzą do bardzo fałszywych wniosków, jakie niestety dominują w dyskusjach o sprzęcie audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wymienić opampy w moim audiotraku. Chcę użyć OPA2107. Ile ich będzie potrzebne i w którym miejscu należy je wmontować? Załaczam zdięcie z opampami. Dodam, że muzyki słucham wyłącznie na słuchawkach.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez freaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Przeglądałem inne forum i tam gościu o nicku ''bestyj'' będzie miał w ofercie karty muzyczne Audiotraka wersje XT i hd2 Gold do tych kart są stery na Viste ,ja osobiście wolę zewnętrzny DAC nawet w ampli ale jak ktoś chce mieć wszystko w kompie to powinien być z tych kart zadowolony.

 

http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=218323&st=500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh gdyby ktorys z was sie postaral to jestem prawie pewien ze przerobilby sterowniki od esi juli@ dla prodigy hi-fi

 

a to jest dlatego ze audiotrak wynajal ta firme do zrobienia sterownikow pod hi-fi

 

i 99% plikow w paczkach jest identyczna dla juli@ i dla hi-fi

wystarczy przerobic troche pliki INF i powinno ruszyc

 

a sterowniki dla juli@ pod vista juz sa choc ciagle bety

 

-------------

sciagnijcie sobie stery do juli@ i porownajcie normalnie jak dwie krople wody chip ten sam itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...