Skocz do zawartości
badboy88

Karta Muzyczna Prodigy 7.1 Hi-fi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,kurcze dawno nie siedziałem w temacie,myślałem że już będą sterowniki do prodigy pod viste ...a tu lipa :(

A problem w tym ze wlasnie chce sobie kupić viste i pozbyć sie xp za jakieś 3-4 miechy....czekać? czy odrazu sprzedać prodigy i kupić Julie ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur: Witam,mam problem od jakiegoś czasu z kompem :(

 

Co jakis czas w glosnikach slychac zaklucenia,mozna je porownac do jak by bulgotania ....

 

 

Nie pomaga żadne ściszanie ani na glosnikach ani w mixerze windowsowym ...

 

Zjawisko obecne na głośnikach które obecnie używam z powodu remontu ...głośniki stereo aktywne 260 wat P.M.P.O :mur: firmy Du... :mur:

 

 

Pomaga jedynie wyjęcie wtyczki Jack z gniazdka w karcie muzycznej ....

 

Ciekawe jest to ''bulgotanie'' jest zawsze tak samo głośne i nie pomaga nawet regulacja potencjometrem w głośniku !!!!

 

 

Odnosze wrażenie że to wina samych głośników a raczej niskiej jakości wzmacniacza w nich zainstalowanych ..

 

Co o tym myślicie ???:>:>:>

 

 

 

ps.Kiedyś zakłucenia były tak duże że albo jakiś przypadek albo coś ale ...w momencie tego bulgotania zgasła moja myszka optyczna <lol>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem sobie :) problemem okazały sie chińskie głośniki które były podpięte na czas remontu do mojego kompa :)

 

Podłączyłem wzmacniacz i kolumny i już jest wszystko oki :) :) :) :)

 

ale co ze sterownikami pod viste ?:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,kurcze dawno nie siedziałem w temacie,myślałem że już będą sterowniki do prodigy pod viste ...a tu lipa :(

A problem w tym ze wlasnie chce sobie kupić viste i pozbyć sie xp za jakieś 3-4 miechy....czekać? czy odrazu sprzedać prodigy i kupić Julie ?:)

Moim zdaniem zamiast Juli@ lepiej juz kupic E-mu 1212m. Rowniez ma symetryczne wyjscia i wejscia, do tego wyzszej klasy przetworniki... a cena taka sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To skąd masz tego linka że mówisz że to pod Viste ? po rozpakowaniu znalazłem tam ogulnie pod X32 i X64 ...

Tak coś czułem że ten link podany przez użytkownika z ''pclab'' będzie trefny :wink: a linka mam z tąd

 

Mam sterowniki do Visty, producent mi przysłał...

Link rapidshare do sterowników:http://rapidshare.com/files/41559929/_drv_prodigy71_hifi_3264_00978.zip

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobabczcie ten wpis na forum pclabu : Wczoraj ściągnąłem poprawki do Visty x64. Wśród nich był sterownik do Envy24 Family Audio Controller WDM. Ściągnął się i karta (Prodigy 7.1 Hifi) się zainstalowała!

 

Tyle, że nawet nie wiem czy wypuszcza z siebie dźwięk bo zrezygnowany odłączyłem kabel i podłączyłem do PS3 - muszę kupić nowy

Ale wygląda, że wszystko jest ok!

 

Jaki wniosek ??? Problem kompatybilności prodigy z vistą zażegnany :) tyle że pewnie nie będzie zaawansowanych opcji obsługi karty ??...a może będą ?:) bo to tylko program,problemy byly ze sterownikiem...

 

ehhh sam już nie wiem co to będzie z tym prodigy :( to moja najukochańsza rzecz w kompie...i nie chce jej oddać :) :mur:

 

Znalazłem kilka Ciekawostek na temat tej karty i sterowników pod viste :

 

http://www.cdmods.prv.pl/index.php?show=re...akprodigy71hifi

 

 

http://www.soundimport.pl/?akcja=news&id=74 (tam kupowałem swoją karte,news na temat visty)

 

 

http://www.frazpc.pl/b/192858

 

Dodaje sterowniki oznaczone jako beta vista driver :)

prodigy71hifi_beta_vista.zip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość aruś

Czy w Prodigy 7.1 Hi-fi da sie puścić dźwięk stereo z tunera tv na wszystkie głośniki(5.1)? ustawienie clone4way from out 1,2 nie pomaga. Mp3 clonuje ale dżwięku z tunera nie. Idzie to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Co tak cicho w temacie ?:)

Używa ktoś już(używał) prodigy 7.1 hi-fi na systemie vista ?? Bo nie wiem czy moge kupić viste czy nie :P

Są już sterowniki pod Vistę. Na razie wersja beta. Na jakiejś niemieckiej stronie był link ,ale nie chcę mi się teraz szukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,od dziś jestem posiadaczem visty ;)

 

PRODIGY 7.1 HI-FI DZIAŁA NA SYSTEMIE WINDOWS VISTA 64 Bit Ultimate !!!!

 

Tyle że jest jeden problemik.....,nie da sie chyba przełączać tak jak pod xp : QVE i Prodigy .... a przez to nie ma equalizera ;(

Ale będe próbował dalej,zobaczymy co z tego wyniknie,ps mówią ze vista jest wolna i wogule,przecież jest cholernie szybka ....chodzi tak szybko jak xp tyle że do niej dobrze jest mieć 2 gb ramu :)

Edytowane przez badboy88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś tam kiedyś pytał:

 

 

1. QMSS i QXpander nie włącze gdy używam słuchawek ? Do czego służy Normalize ?

2. QSound - inaczej chodzi o dźwięk przestrzenny (eax) i przeznaczony jest dla gier ?

Działa tylko na 44.1/48/96 i gdy jest wybrany sterownik "QVE for Prodigy" ?

Inaczej mówiąc klikam w logo Q (zielone) mam konfigurację przeznaczoną dla gier; drugi raz klikam (niepodświetlone Q) mam konfigurację dla muzyki ?

3. Czy mogę włączyć QSound mająć wybrane "Prodigy 7.1 HiFi" ?

4. Co to jest za opcja "L Link R" i w Digital "PRO" ?

5. Używam słuchawek i kabel mam wpięty w zielone wejście. Jest jeszcze taka możliwość: gdy zaznacze w Main>Output ikonę słuchawek dźwięk jest odtwarzany w żółtym wejściu. Jaka jest między nimi różnica ? I czy to jedyny sposób ? Który sposób jest najlepszy ?

 

Na 1 znajdziesz odp. w instrukcji.

 

5 - ta ikona jest myląca, nie chodzi o słuchawki, włączenie tej funkcji powoduje sklonowanie sygnału z kanałów 1 i 2 do 7 i 8, tak żebyś np. mógł sygnał stereofoniczny słyszeć również w głóśnikach surround. wyjścia 1 i 2 oraz 7 i 8 w tym wypadku niczym się nie różnią.

 

 

2 - QSound podobnie jak Sensaura jest jakby enginem dźwięku przestrzennego (zestaw instrukcji i algorytmów do pozycjonowanie dźwięku). Oba te standardy się nieco różnią i lepsza w pozycjonowaniu jest Sensaura. Natomiast QSound oferuje pare ciekawych "polepszaczy" dostępnych z panelu np. właśnie Prodigy Hi-Fi. Zarówno QSound jak i Sensaura nie mają nic wspólnego z EAX, które nie jest żadnym enginem ani nawet systemem pozycjonowania dźwięku. EAX to po prostu zestaw z góry zdefiniowanych efektów typu echo, reverb i chorus. Nic innego. Wchodzisz w grze do jaskini EAX załącza odpowiednie echo, odbicia i wibracje do dźwięku, to wszystko. Za to czy słyszysz kogoś z tyłu, z boku odpowiada QSound lub Sensaura a niegdyś robił to najlepiej świetny, zabity przez Creativa przez wykupienie, Aureal A3D.

 

3. Nie. Prodigy instaluje się jako niejako 2 osobne urządzenia. QVE jest do gier i to z nim "współpracują" wszelkie QSoundy i EAXy, natomiast "Prodigy Hi-Fi" jest do muzyki i pracy z "pro" programami typu CUBASE bo obsługuje większą ilość częśtotliwości próbkowania niż QVE oraz takie api jak ASIO czy GSIF wymagane do pracy z niektórymi "pro tools".

 

4. R link L oznacza po prostu złączenie suwaków odpowiedzialnych za lewy i prawy kanał w poszczególnych wyjściach żebyś w panelu karty zawsze o tyle samo je przesuwał. Wyłączenie powoduje, że możesz oddzielnie suwać lewym i prawym suwakiem ustawiając sobie inną głośność wszędzie. Digital out PRO i CON oznacza PROFESIONAL i CONSUMER. Jest to rodzaj protokołu transmisji danych po wyjściu cyfrowym karty. PRO zapewnia lepszą jakość ale ja osobiście nie słyszę różnicy. Niektóre gorsze amplitunery nie obsługują wersji PRO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał już okazję posłuchać Prodigy HD?

 

Niedługo powinienem mieć już HD2, obecnie mam już Prodigy Hi-Fi z BB 2134PA x5 na pokładzie. O wyniku konfrontacji HD2 vs Hi-Fi w niedalekiej przyszłości pewnie tu napisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...