Skocz do zawartości
badboy88

Karta Muzyczna Prodigy 7.1 Hi-fi

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem Juli@. Karta ma świetne przetworniki i jest na rynku już trochę czasu. Zdobyła uznanie wśród melomanów. Można też ją wykorzystywać do home-recordingu. Z tym hd2 to nie wiadomo jak to jest. Niby lepsza od Prodigy HiFi ale to takie kupowanie kota w worku. W dodatku ktoś na forum pisał, że dźwięk jest z niej dry czyli suchy beznamiętny. Ja obstawiam ESI Juli@.

Dobrze wiedzieć :)

Ciekawi mnie tylko jedno - czy ta karta w ogóle działa w grach? :)

No i brak sterowników pod Vistę też trochę martwi.

I w końcu - kable RCA, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam problem ... od keidy mam prodigy komp sie czasami zawiesza ... glownie w grach , ale przy ogladaniu filmy czy sluchaniu muzy tez potrafi ... wczesniej taka sytuacja nie miala miejsca ... probowalem wszelkie sterowniki do tej karty i nadal to samo ...

czym to moze byc spowodowane ?? czyzby karta pobierala wiecej pradu inz creative , i zasilacz nie wyrabia ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie związane z tą kartą ( od razu mówie, że nei przeczytałem wszystkich 9 stron, bo szczerze mówiąc już mi oczy siadają dzisiaj :( ).

Kupiłem włąśnie tę karte, i do tego przejściówke z gameportu na midi. Problem w tym, że nei mam gameportu na płycie głownej, a koniecznie potrzebuje midi. Poradźcie mi, co mam zrobic ? Nigdzie nei moge znaleźć przejścówki z usb albo lpt na game port z obsługą midi :( A może jest jakiś inny sposób ? Pomóżcie

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy zakup Prodigy ma sens w momencie gdy będzie używana na Linuxie? jest obsługiwana przez ALSA ale czy to wystarczy żeby wykorzystać jej potencjał i zauważyć dużą różnicę między starym SB Live 1024?

Edytowane przez _Dugi_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co taka cisza w temacie ? :)

Czy odczuję realną poprawę dźwięku zmieniając moją Audigy 2ZS na Prodigy 7.1 Hi-fi przy Logach Z-5500 ? Zależy mi na dobrej jakości moich mp3 jak i w grach. Chociaż muza ważniejsza. I jeszcze jedno : czy na Prodigy będę miał w grach dźwięk wielokanałowy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 - tak jest to ekran dla toru analogowego , po to aby zakłucenia z np.karty wyżej na pci albo z płyty nie oddziaływały na dźwięk.

Jednak ten ekran w tej( I NIE TYLKO ) karcie jest bardziej chwytem marketingowym niż realnie chroniącym przed zakłóceniami wewnątrz komputera . Zresztą zobaczcie co piszą na ''ixbt'' o zastosowaniu podobnego(tam jest chyba rekordowy ekran :lol: ) ekranu w asus xonar :

 

Zastosowany w karcie ekran porusza wiele zagadnień. Obecność (wewnątrz komputera) problemów z zakłóceniami elektromagnetycznymi ,jest bezwarunkowo, przesadne.Analiza widma w różnych konfiguracjach komputerów wykazuje pogorszenie wyników wynikających od zakłóceń w zasilaniu i sytuacji z ogólną masą( uziemienie ) w konkretnym systemie.Oczywista zdolność osiągania najwyższych parametrów technicznych i jakościowych w mnóstwie profesjonalnych kart bez stosowania żadnego ekranu i mierzalna nieobecność zmian w charakterystyk(parametrów) w Xonar D2 ze zdjętym ekranem w całości to potwierdza. inny niezrozumiała sytuacja to - ekran ograniczony przez lakier na ekranie, który nie przewodzi prądu.W miejscach kontaktu z ziemią na karcie, farba jawnie stawia opór na całym ekranie. Mierzenie pokazało, że w naszym egzemplarzu jakimś cudem ekran okazał się uziemiony. przy najbliższym rozpatrzeniu, kontakt zaopatrywał się kriepieżnymi sworzniami, werżnął się w metal ekranu w miejscach mocowania.Sytuacja pogłębia się tym, co dla zapobiegania rozkręcania od wibracji, rzeźba sworzni w miejscach kontaktu ograniczona przez lakier - nie usunięty wariant nieobecności kontaktu ekranu z ziemią w jakichś egzemplarzach kart.Rada na przyszłość dla właścicieli tej karty - albo w ogóle zdjąć ekran albo zeskrobać z niego farbę w miejscach zetknięcia z uziemiającymi miedzianymi placami na opłacie za druk.

 

Jak widać, ekran karty Xonar D2 posiada raczej symboliczne znaczenie ponieważ przynosi tylko uspokojenie(ulgę) dla świadomości użytkowników, nie mających wiedzy technicznej i naukowego pojęcia o rzeczywistej fizyce zachodzących procesów.Jest do tego inna negatywna strona stosowania ekranu (w asus) - odczuwalne podniesione temperatury elementów karty na druku, co prowadzi akurat do podnoszenia szumów własnych.

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po Prostu Kocham Tą Karte !

W Programie Traktor DJ Mixer ustawiłem Sobie tak że na różne Jacki Po koleji Mam Jeden utwór (deck nr1),drugi utwór gdzie indziej (deck nr2) a na innego jacka mam monitor1 a na innego jacka mam monitor 2 !

Po prostu rewelacja ! Nie da sie tego opisać !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie : Czy karta ma pełno wartościowy dekoder DTS który po podłączeniu źródła 5.1 po przez optical IN przeniesie go w pełni na głosniki 5.1 ? Chodzi mi tutaj o podłączenie xboxa 360 aby karta przenosiła 5.1 na głośniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Zastanawiam się nad jakością wyjścia słuchawkowego w tej Prodigy HiFi.Jak by to chodziło z moimi Grado SR80.Czy będzie duża różnica dźwięku na wyjściu słuchawkowym z Prodigy HD?.Chciałbym także podłączyć moją Diorę 502 i głośniki Tonsil Perfect 150 do niej.

Słucham tylko muzykę i oglądam filmy,nie gram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli optykiem puszczasz dźwięk do amplitunera to tutaj zmiana op'ampów nic nie da :) Natomiast wyjścia analogowego używasz do stereo czy też jakieś 5.1 ?

Jeśli stereo to wystarczy wymienić jeden op'amp. Tylko teraz pytanie czy dźwięk OPA2604 będzie ci pasował. On jest bardzo szczegółowy - czasami aż za bardzo. Jako pojedynczy opek może być nienajlepszy. Może lepiej by się sprawdził jakiś OPA2107 albo AD8022/8066... Tylko w przypadku AD8022 trzeba kupić w SO8 i na DIP8 przerobić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...