Skocz do zawartości
Shenlong

Neostrada - > Telia [ + ~ 50/100ms ]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy może mi ktoś wyjaśnić dlaczego przy wyjściu na Telie dostaje + 50/100 ms pingu ? Wszystko dzieje się w godzinach 10-24. W tych godzinach mam pingi rzędu 90-150 ms do serwerow teli [ dokładnie do Battle.net @ Warcraft 3 "ping blizzard-01072-s-hdn-i1.c.telia.net -t"] W godzinach 24-10 mam pingi rzędu 60ms. Nie mam już siły dzwonić na infolinie ... Przy innych dostawach internetu tego problemu nie ma [ Aster/Chello ]. Nosze się z zamiarem zmiany dostawcy, czy uzytkownicy moga sie spingowac do ping blizzard-01072-s-hdn-i1.c.telia.net -t i powiedziec jaki jest:

- dostawca netu

- miasto

- opcja [ 512 itp...]

- ping

- godzina pomiaru

 

THX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy uzytkownicy moga sie spingowac do ping blizzard-01072-s-hdn-i1.c.telia.net -t i powiedziec jaki jest:

 

 

 

Oczywiście moge spingować do tego pingu :rolleyes: :blink: tylko nie wiem jak???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy uzytkownicy moga sie spingowac do ping blizzard-01072-s-hdn-i1.c.telia.net -t i powiedziec jaki jest:

Oczywiście moge spingować do tego pingu :rolleyes: :blink: tylko nie wiem jak???

Start > uruchom > wklej to "ping blizzard-01072-s-hdn-i1.c.telia.net -t" i podaj wartosc ms :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Statystyka badania ping dla 213.248.66.170:

Pakiety: Wysłane = 31, Odebrane = 31, Utracone = 0 (0% straty),

Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:

Minimum = 35 ms, Maksimum = 68 ms, Czas średni = 41 ms

 

Aster Wawa 2mbit 17.01 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Shenlong: tak, moze ktos wyjasnic dlaczego:

 

Ale spoko naświetle Ci dokładnie sprawę.

 

Problem nie występuje cały czas, lecz w godzinach od ~10 do ~24. Polega on na tym, że połączenie się zapycha na bramce z Telią. Tak na prawdę problem występował cały czas (już od ponad roku). Odpowiednie kroki podejmowała szwedzka TELIA, lecz w chwili obecnej ma już na TPNET "wylane". Problemy zaczęły się znowu na poważnie dokładnie 14-15 grudnia.. z dnia na dzień robiło się co raz gorzej. Aż w końcu zaczęły się kolo 5 stycznia packet loosy.

 

Sprawę prowadziłem razem z niemieckim operatorem oraz Szwedzka Telia. Posiadam firmę hostingowa i kolokuję serwery w niemczech i sprawa rownież dotyczyla mnie. Telia zgłosila swoje postulaty, TPnet odpisał (po 3 dniach horror) i udało sie wywalczyc "uspokojenie" wezla. Niestety tylko doslownie na 1 dzien. Telia ponownie rozpoczela rozmowy, jednak TPNET powiadomilo, ze obecna sytuacja nie jest "zla" i ze pozostanie przy obecnej opcji.

 

Sprawa byla takze zgloszana do operatora PIONIER, która też wtracił swoje 2 slowa w cala sprawę, gdyz sygnal do TPNET w wiekszosci stykow takze przechodzi przez Telie.

 

Tpnet oswiadczyło, ze w tej chwili ma inne rzeczy do roboty, niż martwienie się ze kilku graczy ma lagi za granica, gdyż strony wysietlaja sie bezproblemowo (sciema czasami stronki potrafia zamulic)

 

Byłem zmuszony przekierowac wszystkie polaczenia z Telii na Opentrasit. Koszta mialem osobiscie spore i ogromne zamieszanie. Ale w tej chwili jestem bardziej zadowolony, gdyż polaczenia do innych operatorow (Chello, GTS, Aster) rownież się poprawiły.

 

Kiedys może uda sie zalatwic sprawę ale na prawdę na pewno nie w tym sezonie.

http://forum.neostrada.info/viewtopic.php?t=11501

 

 

Skoro balcerowicz juz odszedl,mam nowe haslo: TPSA MUSI ODEJSC.

 

Co do mnie: gram w Lineage II, a wlasciwie gralem- w godzinach 14:00-24:00 jest taki packet loss ze wywala tuz po podlaczeniu sie do serwera. Ten problem maja wszyscy uzytkownicy neostrady.

Edytowane przez pix3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...