Skocz do zawartości
sir bober

Gf 5200

Rekomendowane odpowiedzi

wynik dobry ale ta karta chyba nie ma czujnika temperatury :wink:

edyta: chyba źle czytasz z everesta, napisz coś wiecej o karcie bo z tego co wiem to właśnie nie ma ona czujnika temperatury a wentylator na niej to maleństwo ktore sie kręci na oko 1000rpm (ja mam fx5500 i tak przynajmniej u mnie to wygląda a u mojego braciaka na fx5200 chłodziwo jest takie samo)

Edytowane przez hubi_89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GF 5200 nie miały czujnika temperatury ani licznika obrotów wentylatora, to tak po pierwze.

Prawdopodobnie to co podajesz z Everesta to informacje o procesorze i jego chłodzeniu lub jakims wentylatorze w budzie. Daj screena z Everesta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwracam honor. Ale pierwszy raz widzę GF5200 z czujnikiem.

Zmiany taktowania w trybie 2D nic ci nie dadzą - karty graficzne dawno mają wydajność wystarczającą do pracy w 2D.

 

Może cię zainteresuje:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=69074

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=92244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat :)

 

Ostatnio zauważyłem na moim fx 5200 że wszystkie kondensatory są napuchnięte i jest na nich brązowy zaschnięty szlam. Jak chodzi komp to nagle obraz się zwęża zmieniają się kolory i się zawiesza na kilka sekund lub całkowicie. Warto naprawiać te kondensatory ?

 

Tymczasowo mam zamiar podłąśczyć ati rage 32mb

 

J jeszcze jedno zerknijcie na link do mojego siga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana kondensatorów jest o wiele tańsza niż zakup nowej fx 5200. Zawsze możesz spróbować jak sie uda to będziesz jakieś 130 PLN do przodu. Sam od ponad roku posiadam fx 5200 i jestem z niej bardzo zadowolony, choć nie jest to demon prędkości, śmiga bez zarzutu, a jej najważniejsza zaleta jest pasywne chlodzienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kondensatory kupiłem tylko się zastanawaim czy dam rade zrobić to zwykłą lutownicą. Coś tam zawsze lutuje takze kompletyna lamą nie jestem. A jeśli chodzi o sam kondensator to obojętnie jak go przylutuje chodzi mi o nóżki. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o sam kondensator to obojętnie jak go przylutuje chodzi mi o nóżki

Kondensatory (elektrolityczne) mają "+" i "-" i tak samo musisz przylutować jak te co są na karcei - jak zamienisz to będzie małe bum i kupa smrodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...