Skocz do zawartości
Kaeres

Przygodówki

Rekomendowane odpowiedzi

Jazz Jack Rabbit - Cała seria - mile wspominam tą gierke :) Bardzo łatwa :P

Jazz Jack Rabbit - owszem swietna gierka ale ja bym jej do przygodowek nie zaliczal tylko do platformowek.

 

A pamietacie taka swietna przygodowke The Riddle of Master Lu ?

Mialem oryginala i ostatni filmik mialem zwalony. Nigdy sie nie dowiedzialem jaka jest koncowka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze cos ode mnie, zaproponuje cos z historii i obecnie- Curse Of Enchantia- nie wiem czy pamietacie, na amidze ta gra byla na 6 dyskietkach, ale jak na te czasy miala niezla grafe i fabule- jedna z 1 przygodowek w jakie gralem, pozniej byl Kajko i Kokosz-tez dobre-hehe, a obecnie, narazie co prawda jest wersja angielska tej gry ale w lutym ma byc po polsku-Rynaway 2 : Dream Of The Turtle-w to trzeba zagrac

Edytowane przez Sienol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TLJ jest oczywiście najlepsze :D . Jednak są też pecetowe wersje gier konsolowych, które mają sporo z przygodówek - np. seria Onimusha, dość przyjemna fabuła i są nawet łamigłówki.

 

A wszystkie inne point&click wydane po TLJ wydają mi się najwyżej tylko dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam też pewną grę na Amigę a mianowicie Eksperyment Delfin. Zagrywałem się w to swojego czasu i pamiętam że mnie wciągneła. Hmm może jeszcze Another World ,ale to bardziej taka platformówka.

 

Były też dobre polskie przygodówki i te ze zdjęciami zamiast rysunków ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

wyjątkowo miło wspominam The Neverhood, The Curse of Monkey Island oraz obydwie części Little Big Adventure. Jednakże przygodówką nad przygodówkami jest dla mnie Sanitarium oraz Grim Fandango - po prostu ideały przygodówek.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko Heart of Darkness!

Rzeczywiscie to byla fajna przygodowka ale rowniez ja traktuja bardziej jako zrecznosciowke/platformowke bo bardziej sie spryt w palcach liczyl i taka bardziej dla dzieci. Ale pozycja godna.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele pozycji wymienionych wyżej wspominam z przyjemnością ,na amige zagrywałem się swojego czasu w DREAMWEB polecam, również dzisiaj nie straciła nic ze swojego klimatu .

Ja tylko dodam, że Dreamweb był także na PCta. Jedna z lepszych gier cyberpunkowych.

 

Chyba co ciekawsze/lepsze gry przygodowe zostały już wymienione (przynajmniej te czyste point & click). Ja ze swojej strony polecam dwie gry: Black Dahlia i The Ripper. Niestety są one trudnodostępne, zwłaszcza The Ripper (jeśli ktoś ma, to chętnie odkupię).

 

Można jeszcze rzucić okiem na Black Mirror.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, jak kilka osób przede mną, zdecydowanie polecam The Neverhood. Dla mnie to po prostu uber przygodówka. A świetny też był Książę i Tchórz. Ale to już stare dzieje, pod XP to nie poleci (dzięki za niewielką pomoc costi ;) ).

 

Aaa, żeby już tak nie kurzyc, to jeszcze coś nowszego - Fahrenheit aka Indigo Prophecy. Nietypowa w formie i sterowaniu, niemniej interesująca fabuła, przeradzająca się niestety w coś na wzór filmu science fiction. BTW Niedługo ma się ukazac wersja polska, od CDP, za około 49zł. Myślę, że warto kupic, jednak nie wiem jak z polonizacja będzie - grałem w wersję anglojęzyczną.

Edytowane przez Mayo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle rowniez, ze przygodowki beda sie mialy bardzo dobrze na next geny generacji.

http://www.gametrailers.com/gamepage.php?fs=1&id=2717

Zapowiada się bardzo dobrze. Zwłaszcza że wzięła się za to ekipa odpowiedzialna za Fahrenheit. ;) Ja jeszcze polecę od siebie Still Life. Nie jest to jakaś super przygodówka ,ale jedna z lepszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodalem sobie TLJ. Niby takie gry sie nie starzeja ale niestety bola oczy od tej archaicznej grafiki. Po kilku godzinach spedzonych z TLJ oczywiscie to juz pozniej nie przeszkadza ale gdy wlaczam AAx8 to znow sa bledy w grafice. Wygladzana jest tylko postac glownej bohaterki oraz postaci interaktywne. Poboczne postaci oraz tla nie sa wygladzane AA i wyglada to po prostu koszmarnie. Ale jak mowilem sama gra jest narazie swietna, chociaz przyznam ze poczatek byl niesamowicie nudny i przelamywalem sie aby grac dalej i to tylko ze wzgledu na ogolne opinie o grze.

Moze jest to spowodowane tym iz teraz wszystkie przygodowki porownuje z Syberia. Jej geniuszu chyba nic nie przebije - no ale do konca TLJ mam jeszcze sporo i moze zmienie zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówi się, że "tylko krowa nie zmienia zdania", co moim zdaniem jest głupim powiedzeniem, ale jednak wskazującym (w nieco zawoalowany sposób) na zdolność człowieka do przystosowywania się do nowych sytuacji :-P .

 

W każdym razie, TLJ trzeba dać szansę. Ja z drugiej strony w Syberię grałem po TLJ i wynudziłem się okropnie, podobnie zresztą jak w Keepsake - widać nie wszystkim pasuje to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracamy do przygodówek ?

Właśnie gram w Sinking Island Benoita Sokala.

Bardzo ciekawa gra. Z ostatnich przygodówek w jakie grałem tę oceniam najwyżej. Bardzo konkretnie prowadzone dialogi przez co rozwiązanie głównej zagadki może trwać i trwać i się nie nudzi jak w niektórych przygodówkach detektywistycznych.

Grafika ładna ale jakoś po Syberii nic nie potrafi mnie zaskoczyć (najładniejsza gra ever), muzyki za wiele nie ma ale za to odgłosy i głosy bohatera i postaci są spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy gra Phantasmagoria zrobi dzisiaj na mnie wrażenie ?

Wiem że kiedys była fajna i jak w nią graliscie to była super. grał w nią ktoś pierwszy raz jakoś niedawno ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy gra Phantasmagoria zrobi dzisiaj na mnie wrażenie ?

Wiem że kiedys była fajna i jak w nią graliscie to była super. grał w nią ktoś pierwszy raz jakoś niedawno ?

Nie wiem, nie grałem, ale zawsze możesz zerknąć na recenzję napisaną trochę ponad półtora roku temu:

http://www.przygodoskop.pl/061/recenzja.htm

Czyli raczej wątpliwe, by zrobiła na Tobie wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Syberia 1 i 2, niesamowity klimat

Resident Evil 3 - za pierwszym razem; przytłaczający cmentarny :D klimat, czasem odechciewało mi się dalej grać [;

 

Zegarmistrz :lol2: może nie najwyższych lotów ale swojego czasu całkiem ciekawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...