Skocz do zawartości
bartek82

Vista Już Po Polsku

Rekomendowane odpowiedzi

W momencie pierwszej aktywacji system OEM jest przypisywany do kompa, na ktorym zostal zaisntalowany - to na pewno.

Decydujacym o przypisaniu elementem jest tu chyba plyta glowna, tzn. Windows jest tak jakby przypisywany do plyty glownej - tego pewien nie jestem, ale tak gdzies cos czytalem (sorry, nie przypomne sobie w tej chwili zrodla).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze ostudzić Wasze rozpalone głowy jednym artykułem. Dużo czytania, ale warto czym Microsoft „uszczęśliwia” swoich użytkowników i co się liczy dla niego – interes wielkich korporacji czy np. bezpieczeństwo systemu…

Sporo czytania, ale warto…

 

http://byte.livenet.pl/?page_id=819

 

I nadal tak bez zastanowienia kupicie szybciutko VISTE? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No np. tutaj. Mozna kupić OEM już niby bez zadnego sprzętu. I co instaluje i już nie mogę zmienić grafy, czy mobo?? Czyli róznica by wynikała tylko z tego że teraz mozna kupic WinXP OEM osobno, a nie trzeba brać go np. do myszki komputerowej? :P

przecież w MM i empiku XP OEM leży w pudełkach na półkach :).. i nie wygląda jakby był przyklejony do płyty głównej.. Ale po instalacji (jak mniemam) pojawia się monit o rejestrację produktu - coś jak w ofisie 2k7... klikasz... chwila niepewności.. i napis, że zostało zarejestrowane... Zapewne wtedy oem wylicza sobie jakieś klucze na podstawie sprzętu w kompie i sendzi do M$...

 

Jeśli się mylę to mnie poprawcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytam, czytam i.. momentami mam wrażenie że połowa userów urodziła się chyba wczoraj. XP na rynku od kilku lat, a oni się zastanawiają jak wygląda i na czym polega aktywacja :lol:

zmieniły się troszkę zasady handlu OEMami (i to dobry kawał czasu temu). w tej chwili Windows bądź Office w wersji OEM może być sprzedany "solo", a wcześniej musiał znaleźć się na dokumencie sprzedaży razem z komponentem niezbędnym do uruchomienia PC. za takie coś MS uznawał np. myszkę - dlatego większość użytkowników nabywała OEMa "z myszką w cenie" bo tak było najtaniej. w tej chwili można system nabyć solo jednak zmieniła się kwestia wsparcia technicznego. jeśli kogoś to interesuje to zapraszam pod nr info 0 801 308 801. wspomniane zmiany nie mają związku z aktywacją - a tak od siebie: nie znam osoby której aktywacja stanęła na drodze w rozbudowie komputera więc dyskusja jest zbędna..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz to to sie aktywacja nazywa (rejestracja to co innego) i zawsze przebiegala tak samo - na podstawie seriala i i jakiegos klucza generowanego na podstawie sprzetu.

oczywiście że aktywacja, ino miałem to słowo na końcu języka, więc napisałem rejestracja :)

 

czytam, czytam i.. momentami mam wrażenie że połowa userów urodziła się chyba wczoraj. XP na rynku od kilku lat, a oni się zastanawiają jak wygląda i na czym polega aktywacja :lol:

jak mniemam, większość użyszkodników zamiast aktywacji zna raczej fckgw-rhqq2... :lol:

 

FCKGW

 

Wbrew temu co piszą... nie znam go na pamięć i nie często używam , wróć, w ogóle nie używam... :D :lol:

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam zainstalowana juz wlasnie sciagnelem sobie z msdna angielska, wyglada super mam 1GB i jak na razie uciaga ja ale niedlugo bedzie 2 wiec bedzie juz oki, powiem tak nie musialem zadnej plytki ze sterwonikami wkladac aby drivery zainstalowac jedynie co to do karty grafik aby mogl ogladac filmy na tv, ogolnie wyglada super

 

co do poruszania sie po niej nie ma najmniejszego problemu.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...