Skocz do zawartości
xacti

Ondev - [mini] Serwis + [mini] Forum :)

Rekomendowane odpowiedzi

siema.

moi koledzy zrobili serwis i forum o linuxie, tworzeniu stron i programowaniu.

Serwis (jak to pieknie brzmi) jest zrobiony w Mambo (nie smiac sie!) , forum w jakiejs tam wersji phpbb (Multi phpBB - bog wie co to za cudo).

Sam na poczatku myslalem ze to im nie wyjdzie, ale serwis zaczyna powolutku sie rozrastac ( ;)) , z forum pewnie beda wieksze problemy i wyjdzie cos w rodzaju 4 uzytkownicy napisali 123456789 postow. ale to normalne ;)

Zapraszam do zwiedzania i komentowania (jesli kogos zaciekawi to rejestracji - choc pewnie nikogo nie zaciekawi ;))

www.ondev.info

Edytowane przez xacti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema.

moi koledzy zrobili serwis i forum o linuxie, tworzeniu stron i programowaniu.

Serwis (jak to pieknie brzmi) jest zrobiony w Mabmo (nie smiac sie!)[...]

eee... a z czego mam się śmiać?

forum w jakiejs tam wersji phpbb (Multi phpBB - bog wie co to za cudo).

hmm.... zero swojego wkładu co do forum... skoro programują to mogli wgrać zwykłe phpbb2 i zainstalować parę hacków.[...]

Narazie nie ma co oceniać, bo newsów brak... Co do artykułów.

Przykładowy artykuł:

http://www.ondev.info/index.php?option=com...bf24668d61b20da

"mount /proc

mount /dev/shm

env-update

etc-update

emerge gentoo-sources"

Takie kody, fragmenty plików itp. można by dać w boksie tak jak tu to jest :)

Poza tym top nie pasuje do forum, a szablon na stronie głównej minimalityczny ( sam nie wiem czy to dobrze czy źle :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka prostota to byla raczej zamierzona :)

serwisem i forum zajmuja sie 2 osoby wiec nie latwo im wszystko ogarnac, lecz wszystko sie rozwija.. mam nadzieje ze za jakis czas wiekszosc malych i tych wiekszych bledow zostanie wyeliminowana.

Szata graficzna forum (a raczej banner) wg mnie rowniez jest zbyt ciemny, wiec przy najblizszeh okazji wspomne im o tym :)

 

moglbys tylko powiedziec o co z tym boxem chodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest zrobiony w Mabmo (nie smiac sie!)

No to jednak bedziemy sie smiac. Co to jest 'Mabmo'? :lol2:

 

Serwis o (...)tworzeniu stron i programowaniu, a autorzy nic sami nie zrobili....

 

No i jaka fajna wielkosc czcionki. Zobaczył bym co jest na tej stronie, ale wywaliłem w nlite ułatwienia dostepu i nie mam programu Lupa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawda, tylko ze zalozyciele raczej sie na pisaniu stron nie znaja ;) dlatego uzyli juz gotowego cms'a , tak na prawde to w serwisie chodzi glownie o programowanie i systemy linux (co widac po wejsciu na strone) .

forum jest bardziej rozbudowane, ale wydaje mi sie ze wszystko bedzie sie raczej wokol strony krecilo, bo na forum malo osob bedzie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie podoba mi się, dziarski design strony, nieczytelna, wszystko jakieś porozrzucane, do tego kursy basha są do góry nogami :D, a na dodatek z kursu basha cz. 1 nauczyłem się jak wyświetlić napis hello world - dobrze, że do każdej linijki jest dokładny opis:

 

#!/bin/bash

echo "Hello World!"

 

Teraz wyjaśnimy kod:

 

#!/bin/bash – już wspomniany na początku tekstu interpreter języka skryptowego,

 

echo “Hello World!” - echo to polecenie powłoki bash którego zadaniem jest wyświetlenie dowolnego napisu.

to bynajmniej nie jest ALL WHAT I NEED...

 

Nie lubię przekłamanych reklam stron... Wygląda na to że autorzy więcej czasu spędzili nad wymyśleniem sloganu reklamowego niż nad samą zawartością strony :)

 

mały przykład: nad swoją stronką v3 siedzę już dobre 3 miesiące, tylko po to aby usprawnić lay i obsługę sugerując się spostrzeżeniami czytelników co do wersji poprzednich. Co chwila ktoś się pyta kiedy stronka będzie gotowa, czemu stara nie działa, co wskazuje na jakieś tam zainteresowanie, to nie umieszczam na stronie napisów - jaka to moja storna jest wspaniała, i że tu znajdziesz wszystko czego szukasz... nie, takądecyzję należy pozostawić użytkownikom.. Jeśli ktoś znalazł coś ciekawego i coś mu się spodobało to zapewne wróci wkrótce, a wciskanie kitu na samym początku - nim strona zyska szacunek innych, sporą część po prostu odstrasza...

 

nie zdziwiłbym się gdyby na elektroda.pl pojawił się napis, że tu znajdziesz wszystko czego szukasz - swoją renomę już mają, więc mogą...

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo 'Mambo' nie jest zbyt spersonalizowane do samej strony. Nic szczególnego. A przy CMS'ach to lay powinien się jakoś wyróżnić. Więc to duży minus na 'dzień dobry' [a właściwie początek 'do widzenia']... Ciekawą rzeczą jest też to o czym wspomniał PalzaK, otóż kurs Bash 1 jest następcą części 3 i 2... Ale to mały problem.

 

Artykuły są pisane teraz uważniej i z wiekszym profesjonalizmem

To miło z waszej strony, ale czy na pewno ?

 

Sonda i jej wyniki też będą miarodajne zapewne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy widzicie od ilu ta stronka jest w sieci ;) podpowiem: bardzo malo.

to "all what you need" na dzien dzisiejszy jest 'troche' przesadzone, ale jesli chlopaki beda sie starac tak jak teraz to mysle ze za jakis rok beda mogli zasluzyc na taki opis.

co do kursow Basha, to nawet tego nie czytalem bo po prostu mnie to nie interesuje, teraz jednak po tych uwagach przejrze to by zobaczyc co jest nie tak :)

 

teraz przejdzmy do wygladu strony. tu tak na prawde o to im chodzilo, zeby bylo prosto - malo grafiki. mi osobiscie tez takie cos sie podoba. czcionka jest troche za mala - to prawda , jednak wczoraj nei mialem kontaktu z autorami wiec nie moge im tego powiedziec.

 

mam nadzieje ze podczas pisania nastepnych opini wezmiecie pod uwage fakt, ze jest t pierwsza wersja tego serwisu, ktora istnieje od niedawna.

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogą sie starać.. jak spalili na starcie :), ale co tam, też byłem młody i gł...odny :lol: i zaczynałem w podobny sposób. Szczęscie że mojej pierwszej storny nie ma w sieci bo bym doznał samo spalenia :oops:, no ale przynajmniej nie było forów, na których mógłbym się reklamować... Stronka zdechła po paru dniach, mimo silnej reanimacji mojej i wpsółtwórców. Potem było długo nic... aż wpadłem na pomysł żeby zrobić stronę o tym co robię i czym się zajmuję, zamiast próbować gromadzić rzesze czytelników :). Jak kto będzie chciał coś o mnie wiedzieć to se wejdzie i zobaczy - na początku mojej strony używałem jako wizytówki dla nowo poznanych ludzi w sieci i jakoś po woli przekształciła się w taki kącik dla wariatów :)

 

natomiast jeśli chodzi o prostotę... ja mam tendencję do przesadzania :D, czego świadkami zapewne byli Ci którzy odwiedzili moją stronę wcześniej. Tworząc teraźniejszą wersję stronki co chwilę biję sie po rękach, aby utrzymać niestandardowy wygląd ale żeby zachować także prostotę. Ale taki skrajny minimalizm jak zaprezentowali Twoi koledzy chyba nikomu na dobre nie wyjdzie.

Mi się to jakoś źle przegląda... nie ma jakiegoś porządku, ładu, już nie mówię o pakowaniu wszystkiego w ramki - co jest teraz modne i na topie, ale taka jakaś chierarchia, jakiś styl... Grafiki może być mało ale można też użyć jakiegoś konkretnego stylu do zaakcentowania pewnych rzeczy.

 

No nie wiem, róbcie jak uważacie

 

wypowiadał się rolnik uprawiający plantację buraków ziemniaczanych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapraszam do ogladania nowej odslony forum ;) wiem, ze JESZCZE nie jest to co byscie chcieli, ale juz powoli cos z tego zaczyna wychodzic. (mnie osobiscie to forum bardziej sie podoba od starego ;))

 

niestety jak juz pisalem zadne forum nie moze istniec bez userow, wiec wiecie co macie zrobic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety jak juz pisalem zadne forum nie moze istniec bez userow, wiec wiecie co macie zrobic ;)

isć spać? :wink:

 

Mamy 3 zarejestrowanych użytkowników

noo, to sobie pogadacie :)

 

Wybacz moje podejście ale po prostu wiem ze zakładanie nowych for to ślepa uliczka... :). Stroonę.. to jeszcze można.. ale forum nieee :)

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sznas zeby strona o tej tematyce miala szanse rozwinac szkrzydla w czasach gdy w ineternecie jest multum tego typu stron. Jesli chcecie aby strona sie rozwijala musicie miec pomysl ktory nie zostal juz wcielony w zycie na innych stronach bez tego ani rusz.

 

P.S. Forum jest zbyt ciemne, nie pasuje do designu strony.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh . ty myslisz ze w jaki sposob forum moze miec wiecej osob w czasie 13 godzin od zalozenia? ;)

dobra... w chwili obecnej forum działa już od <?php echo round( (time()-mktime(10,0,0,4,2,2007)) / 3600 ); ?> godzin... i nadal jest 3 użytkowników... Czyżbym był prorokiem? :wink:

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...