Skocz do zawartości
mookie

Jakość Obrazu Na Matrox G450 Pci W Dużej Rozdzielczości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy grafika Matrox g450 PCI taka jak tu: http://allegro.pl/show_item.php?item=160457847 będzie pracowała w rozdzielczości 1600x1200 dając ładny obraz (z D-SUB na monitor CRT)? Słyszałem dużo dobrego o Matroxach i jakości w 2D jednak nie posiadam AGP dlatego myślę o PCI. Druga sprawa, to czy istnieje możliwośc aby ta karta działała równolegle do karty w PCI-E (GF6200) - mam w monitorze dwa wejścia więc nie byłoby problemu z przełączaniem się między nimi. Chcę poprostu mieć bardzo dobrą jakość obrazu do 2D, a jeśli zajdzie potrzeba jakości 3D to wtedy przełączenia odbioru na sygnał z karty z PCI-E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obraz na matroksie powinien byc rewelacyjny, ale nie widze najmniejszego sensu kupowac karte za 140 zl tylko po to by miec troche lepsza jakosc i przelaczac sie miedzy grafami (chyba, ze masz padake 6200, ale wtedy lepiej go sprzedac i dolozyc te pieniadze do porzadnej jakosciowo grafiki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za taki hajs bym w zyciu nie bral. Matroxy slyna ze swietnej jakosci obrazu, ale karty ATI moim zdaniem wogole im nie ustepuja. NVidia ma jednak troche slabszy obraz w 2D, wiec jej bym nie bral (chociaz to moze tez zalezy od modelu).

Ja od siebie moge polecic cos ze stajni ATI, Hercules 8500 albo 9100 (to te same karty), taka na niebieskim laminacie. Kupisz ja za 50-60zl i naprawde, jeszcze nie widzialem ostrzejszego obrazu i pelniejszych kolorow niz na tej karcie.

 

EDIT:

 

Sorki, nie doczytalem, ze szukasz PCI :P Jednak jak PCI, to Matrox jest raczej jedynym wyborem, bo nie przypominam sobie kart 8500/9100 na PCI.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obraz na matroksie powinien byc rewelacyjny, ale nie widze najmniejszego sensu kupowac karte za 140 zl tylko po to by miec troche lepsza jakosc i przelaczac sie miedzy grafami (chyba, ze masz padake 6200, ale wtedy lepiej go sprzedac i dolozyc te pieniadze do porzadnej jakosciowo grafiki).

No właśnie, chciałbym mieć rewelacyjny obraz w 2D, wiem że 140zł to dużo dlatego czekam na jakąś okazje - karty na PCI są b. drogie na allegro, na AGP można kupic podobnego Matroxa za 15 zł. Co do jakości obrazu w nowych kartach - chyba im nowsze tym jakość jest gorsza, miałem kiedyś ATI Herculesa 8500 na AGP - obraz był rewelka w porównaniu do Nvidii, jednak obawiam się że z dzisiejszymi radkami jest podobnie jak z geforce'ami.

 

Za taki hajs bym w zyciu nie bral. Matroxy slyna ze swietnej jakosci obrazu, ale karty ATI moim zdaniem wogole im nie ustepuja. NVidia ma jednak troche slabszy obraz w 2D, wiec jej bym nie bral (chociaz to moze tez zalezy od modelu).

Ja od siebie moge polecic cos ze stajni ATI, Hercules 8500 albo 9100 (to te same karty), taka na niebieskim laminacie. Kupisz ja za 50-60zl i naprawde, jeszcze nie widzialem ostrzejszego obrazu i pelniejszych kolorow niz na tej karcie.

 

EDIT:

 

Sorki, nie doczytalem, ze szukasz PCI :P Jednak jak PCI, to Matrox jest raczej jedynym wyborem, bo nie przypominam sobie kart 8500/9100 na PCI.

Słyszałem dużo dobrego o ATI 7500, istnieje model na magistrale PCI - i to nawet wydajnościowo podchodzi pod 8500 - choć wydajność w tym przypadku się dla mnie nie liczy, gdyż ją osiągnę na PCI-E, interesuje mnie tylko jakość.

Edytowane przez mookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można jeszcze ingerować w filtry na karcie (tz ominąć je) i też jakość obrazu się polepszy, ale to ingerencja sprzętowa w karte i nici z gwarancji.

Gdybym tylko wiedział jak je ominąć to już dawno mój GF poszedłby pod nóż :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu gości ma ciekawą propozycję, bo od razu z przejściówką:

http://www.allegro.pl/item166380814_matrox...zejsciowka.html

Tak, ale to jest AGP a nie PCI ;)

A tak swoją drogą to udało mi się zdobyć Matrox G450 DualHead PCI (trudno zdobyć taki wynalazek) - i w życiu nie widziałem lepszej jakości obrazu na monitorku CRT. Mój 6200 będzie sobie czekał aż zachce mi się w coś zagrać. Oczywiście obie karty działają równolegle bezproblemowo w systemie XP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...