Skocz do zawartości
AdamG

Alternatywne Udostępnianie Drukarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Mam problem z udostępnianiem plików i drukarek z Windowsa 2000 server.

 

Z konfiguracją nie miałem żadnych problemów, wszystko działa, ALE

 

po uptimie kilkudniowym mam taki problem, że przy próbie połączenia przez start->uruchom->\\dell-sever długo myśli i ostatecznie wywala błąd, że lokalizacja jest nieprawidłowa (no i zostaje tylko reset - rozłączenie-podłączenie kabli od ethernetu nic nie daje, poza tym, że wtedy nad wywaleniem błędu nie myśli już długo lecz wywala prawie natychmiast)

 

myślałem, że to kwestia specyficznego połączenia z siecią (mam server podłączony do routera przez wejście WAN), więc szarpnąłem się na dodatkową sieciówkę do servera aby go podłączyć także jako klienta - niestety nadal to samo - kilka dni działa \\192.168.1.100 a potem trzeba reset :mur:

 

 

szukając metod alternatywnych udało mi się postawić serwer ftp (z prawami tylko dla sieci wewnętrznej ;-) ), więc problem plików rozwiązałem i zyskałem jeszcze parę opcji (jednak ftp jest lepsze niż udostępnianie ;-) ). Ale z drukarką ,myślę i nic wymyślić nie mogę :(

 

 

:arrow:2 mniejszy problem - nawet jak wszystko działa po stronie servera, to po każdym resecie klienta muszę wejść w \\192.168.1.100 i podać login-pass, aby cokolwiek się drukowało - da się to zapisać na stałe?

 

 

przepraszam za zdublowanie tematu, lecz problem jest to dla mnie spory, a w dziale "programy sieciowe" raczej ruchu nie ma i nikt przez tydzień nie odpisał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...