Skocz do zawartości
igomako

Dotacje Dla Młodych Przedsiębiorców.

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś jakiekolwiek informacje na ten temat?

Potrzebuje wszelkich informacji, a w szególności co trzeba zrobic by dostać i w jakich wysokościach są.

Wiem tylko że są, nie znam waruków, może ktoś jest bardziej obezany w tym temacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.zporr.gov.pl/

 

Działanie 2.5 bodajże, ale głowy nie dam.

Biznesplan to jedno, jeszcze potrzebny jest poprawnie wypełniony wniosek i trochę innych dokumentów no i wkład własny. tak było w moim przypadku.

To tyle jeśli chodzi o dofinansowanie z funduszy UE (w sumie to UE + państwo polskie).

 

Oczywiście są szkolenia (prowadzone nie zawsze przez kompetentne osoby), konsultacje, itd, ale i tak bez księgowego się nie obejdzie.

 

Nie mówię, że się nie da. Trzeba miec w cholerę samozaparcia i anielskiej cierpliwości. Mi tego zabrakło. No i nie mogłem znieść widoku tłustej, tępej baby (sponsorowanej przez UE oczywiście), która wykuła broszurkę na pamięć i w kółko, jak zdarta płyta powtarzała to samo, dając mi przy okaji odczuć, ze jest niezwykle zajęta, a ja jej w tej zajętości przeszkadzam <_<

 

No ale próbuj! :)

 

Chyba kaskę można też wyciągnąć z Urzędu Pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się pochwalę bo dostałem taką dotację z UE :D

 

Sumy są różne w zależności gdzie się o nią będziesz starać, ja dostałem z PUP i wynosiła 12k. Tak jak mówicie jeśli chcecie się o to ubiegać w Urzędzie Pracy to naprawdę trzeba mieć cierpliwości co nie miara, ile ja se przez to nerwów napsułem... no ale skoro jest taka możliwość to czemu by nie skorzystać, niby nie są to jakieś duże pieniądze ale zawsze lepiej bez zwrotnie z UE niż jakiś kredyt lub wykładać własną gotówkę. U mnie było tak że wysłali nas przed przydzieleniem dotacji na kurs który miał nas rzekomo przygotować do napisania biznesplanu, wniosku o dotację oraz wprowadzić w świat "przedsiębiorców" a wyszło na to że każdy wiedział co chce, jak chce i gdzie chce więc był to dla nas stracony miesiąc (dziennie siedzenie po 8h). Nie wszędzie jednak takie kursy są organizowane więc może ktoś będzie miał więcej szczęścia(?) i go po prostu to ominie :D

 

Btw jak ktoś ma jakieś pytania to niech pisze a postaram się odpowiedzieć, mi z głowy jest sobie ciężko każdy szczegół przypominać, bo zajęło by to dość dużo miejsca :D

Edytowane przez HaNz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem na rozpoczęcie działalności gospodarczej, wszystko załatwiałem w Powiatowym Urzędzie Pracy. Dotacja ta polega na tym że jest ona bez zwrotna jeśli firma utrzyma się na rynku przez co najmniej 12miesięcy. Czyli nie jest to wcale takie trudne zadanie :)

 

Miejsc w których można się starać o dotację jest wiele, u mnie w mieście zajmuje się tym np inkubator przedsiębiorczości, agencja rozwoju itp. W większości przypadków mają one bardziej korzystne warunki niż PUP który naprawdę bardzo niechętnie do wszystkiego podchodzi(przynajmniej ja takie wrażenie odniosłem) a i wymagania ma kosmiczne :P

 

Dotacji na rozwój istniejącej już firmy też jest wiele z tym że nie jest tak prosto je zdobyć. Przede wszystkim trzeba dość konkretnie opisać to co chce się nabyć oraz mocno umotywować swój wniosek. Dotacje tego typu zazwyczaj pokrywają tylko jakąś część inwestycji, chyba do 65% - ale nie jestem tego pewien. I najważniejsze to to że nie są przyznawane jeśli chce się nabyć... auto(czy jakikolwiek inny środek transportu) :P obojętnie czy to firma transportowa, budowlana czy jakakolwiek inna takie wnioski od razu odpadają nawet jeśli transport ten jest niezbędny do pracy.

 

Aaa i najważniejsze, jest początek roku więc proponuję osobą zainteresowanym najlepiej już interesować się tym tematem gdyż "liczba miejsc" jest ograniczona i im wcześniej złoży się wniosek tym lepiej, nie są to dotacje całoroczne :P

Edytowane przez HaNz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli z korzystałeś ze środków z funduszu pracy współfinansowanego przez EFS, a nie bezpośrednio z programu operacyjnego

Co do finansowania istniejących firm to kiedyś (okres planowania 2004-2006) było to WKP (Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw) i RZL (Rozwój Zasobów Ludzkich)

Teraz jest nowy okres planowania 2007-2013 i całkiem nowe programy operacyjne, tak wiec zasady w większości pewnie ulegną zmianie. Ostatnimi czasy wypadłem w tej materii z obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem na rozpoczęcie działalności gospodarczej, wszystko załatwiałem w Powiatowym Urzędzie Pracy. Dotacja ta polega na tym że jest ona bez zwrotna jeśli firma utrzyma się na rynku przez co najmniej 12miesięcy. Czyli nie jest to wcale takie trudne zadanie :)

 

Miejsc w których można się starać o dotację jest wiele, u mnie w mieście zajmuje się tym np inkubator przedsiębiorczości, agencja rozwoju itp. W większości przypadków mają one bardziej korzystne warunki niż PUP który naprawdę bardzo niechętnie do wszystkiego podchodzi(przynajmniej ja takie wrażenie odniosłem) a i wymagania ma kosmiczne :P

 

Dotacji na rozwój istniejącej już firmy też jest wiele z tym że nie jest tak prosto je zdobyć. Przede wszystkim trzeba dość konkretnie opisać to co chce się nabyć oraz mocno umotywować swój wniosek. Dotacje tego typu zazwyczaj pokrywają tylko jakąś część inwestycji, chyba do 65% - ale nie jestem tego pewien. I najważniejsze to to że nie są przyznawane jeśli chce się nabyć... auto(czy jakikolwiek inny środek transportu) :P obojętnie czy to firma transportowa, budowlana czy jakakolwiek inna takie wnioski od razu odpadają nawet jeśli transport ten jest niezbędny do pracy.

 

Aaa i najważniejsze, jest początek roku więc proponuję osobą zainteresowanym najlepiej już interesować się tym tematem gdyż "liczba miejsc" jest ograniczona i im wcześniej złoży się wniosek tym lepiej, nie są to dotacje całoroczne :P

Byles zarejestrowany jako bezrobotny ?

 

Moj znajomy tez dostal 12k (otworzyl sklep internetowy), tylko on wlasnie byl jako bezrobotny w UP, najpierw jego wniosek zostal odrzucony, ale za drugim razem ktos 'popchnal' projekt i sie udalo.

 

Jakie sa jeszcze inne programy z dotacjami dla os. , ktore chca zaczac wlasna dzialalnosc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak byłem zarejestrowany jako bezrobotny(to jest wymóg w PUP), właściwie tylko z powodu tej dotacji się tam zarejestrowałem. Szczerze jeśli macie możliwość skorzystania z takich programów wspomagających młodych przedsiębiorców w innych miejscach to polecam bo Urząd Pracy ma naprawdę chory regulamin...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! ja mam pytanie... czy można starac sie o dotacje, jesli jestem studentką w systemie dziennym? czy istnieją takie wytyczne? czy osoba studiująca dziennie może otworzyc dzialalność gospodraczą i na ten cel otrzymac dotacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! ja mam pytanie... czy można starac sie o dotacje, jesli jestem studentką w systemie dziennym? czy istnieją takie wytyczne? czy osoba studiująca dziennie może otworzyc dzialalność gospodraczą i na ten cel otrzymac dotacje?

Mozesz otworzyc dzialalnosc gospodarcza, tego Tobie nikt nie zabroni. Jednak aby dostac dofinansowanie, trzeba spelniac kilka warunkow, a studia dzienne wykluczaja taka mozliwosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! ja mam pytanie... czy można starac sie o dotacje, jesli jestem studentką w systemie dziennym? czy istnieją takie wytyczne? czy osoba studiująca dziennie może otworzyc dzialalność gospodraczą i na ten cel otrzymac dotacje?

Żeby móc dostać dotację na uruchomienie działalności gospodarczej z Urzędu Pracy trzeba się zarejestrować jako bezrobotny. Natomiast żeby zarejestrować się jako bezrobotna możesz studiować, ale NIE w systemie dziennym - zaoczni, wieczorowi mogą, natomiast dzienni zostali pozbawieni takiej możliwości.

 

"Alternatywą" może być założenie firmy w ramach Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości - z pewnością u Ciebie na uczelni działa filia AIP - natomiast, jak wiadomo, nie dostaniesz od nich pieniędzy, "tylko" pozwoli Ci to na obniżenie kosztów prowadzenia firmy.

 

Można spróbować zapisać się na studia wieczorowe (wpłacić wpisowe), wziąć zaświadczenie i przedstawić w Urzędzie Pracy - PODOBNO nie mają tego jak sprawdzić (ja mam taką sytuację, że studiuję 2 kierunki - 1szy dziennie, 2gi wieczorowo i myślałem nad podaniem tylko informacji o studiach wieczorowych)

Oczywiście nie ręcze za skutki ewentualnego zorientowania w sytuacji przez PUP ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie sytuacja jest taka, ze w tym roku koncze licencjat, no a dalej nie wiadomo jak mi sie poszcześci.. czy trafie na studia dzienne czy tez zaoczne, nie ukrywan dzienne bardziej by mnie interesowaly, ale o tym przekonam sie pewnie kolo września! wiadomo, że po ukonczeniu 3go roku bd musiala zarejestrowac sie jako

bezrobotna. Jesli jednak poszłabym na studia zaoczne, czy moge jednoczesnie starac sie o dofinansowanie z PUP i EFS-u?

podsumowując- Bedac studentką dzienna,zakladająca działalność gospodarczą, nie mam możliwości otrzymania dotacji z żadnego źrodla(?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli zamierzasz pozyskac jakiekolwiek dotacje z jakiegokolwiek źródła i nie masz o tym zielonego pojęcia (co zrozumiałe) i aby zdobyć wiedzę z tego zakresu rejestrujesz się na forum komputerowym...to ja Ci źle wróżę...

 

http://forumprawne.org/prawo-gospodarcze/4...et-dotacje.html

http://www.bierzdotacje.pl/

www.goldenline.pl

http://www.twoja-firma.pl/

Po mimo iz cenie i szanuje purepc.pl, sadze ze wieksza wiedze w tym zakresie znajdziesz goooglujac...niz odkopujac temat z przed 2 lat...troszke kreatywności!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...