Skocz do zawartości
czerwo8

Toshiba Tecra A7-112 Czy Toshiba Satellite A100-906 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro tak szybko po zarejstrowaniu nauczyłeś się zakładać nowe tematy, to jeszcze naucz się teraz szybko korzsytać w wyszukiwarki. Bo opinia przy porównaniu Tecry z Satellite nie zmienia się od dawna.

 

W skróce: Tecra słabiej wyposażona, ale za to trwalsza (!) i znacznie lepsze warunki gwarancji. Tak też jest w tym przypadku, bo w A100-906 znajdziesz Core 2 Duo, większy dysk oraz więcej pamięci. Karty graficzne o tej amej wyadjności.

Jeśli Cię stać, to pomyśl czy nie lepiej dokupić dodatkowe pamięci do Tecry i się na nią zdecydować. Bo obecne 512MB to zdecydowanie za mało. Chyba, że tak bardzo liczy się dla Ciebie wynik w SuperPi, to bierz tą Sattelite z C2D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee co Ty @Narcyz :)

Ja na jego miejscu zrobił bym to co sam zrobiłem czylu zakup A100-847 i jeszcze będąc w sklepie dokupił 512 MB tak aby mieć 1 GB RAM. Tam gdzie kupowałem wyniesie Cię to w sumie 4990zł. A co C2D to przyda się na pewno, na przykład ja widzę różnicę miedzy moim P4 3,0 Ghz z PC przy kompresji wideo lapek jest o 50% szybszy. Jak coś kompresuje 4h to PC musi to robić 8h więc... W grach i programach podobnie zero zaciachów wszystko szybciej chodzi i otwiera się. Na prawdę większa wygoda... zresztą co tu dużo mówić DWA JAJA TO NIE JEDNO :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przymierzam się do zakupu notebooka do ok 5,5k zł, mam już swoje pierwsze typy jak widać w tytule. Który z tych modeli byście wybrali? i dlaczego oczywiście?:)

 

może ktos potrafi mi podać jakieś inne ciekawe modele?

Ja wybrałbym Tecrę:

- 3 lata gwarancji

- karta graficzna

- lepsza (nieco) konstrukcja

- możliwość podłączenia stacji dokującej (czasem bardzo się przydaje)

- nieco lepszy wyświetlacz, ale zaznaczam, że nie jest to seria M5, czy M7

- lepiej rozlokowane porty wyjścia/wejścia (zależy od upodobań, bo w A100 masz np: dwa porty USB po prawej stronie, dalej napęd CD - niektórym to przeszkadza).

 

W A100 procek lepszy, ale musisz się zastanowić, czy wykorzystasz jego moc, bo w przeciwnym razie to głupota kupować lepszy procek a wykorzystywać jego możliwości w połowie.

 

@LCC!

Narcyz ma rację - nie porównuj Core 2 Duo do Pentium 4, bo to głupota...to tak jakbyś porównywał obecnie VW Passata do Syrenki, zamiast tego Passata do Skody Octavii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, może głupie porównanie @Misico.

Co do:

 

Ja wybrałbym Tecrę:

- 3 lata gwarancji

> w A100 dostajesz 1 rok + 180zł i masz 3 lata

 

- karta graficzna

> GF go 7600 to wystarczy (w Tecra też to dają)

 

- lepsza (nieco) konstrukcja

> nieco - bo jak ktoś dba to w niczym się nie będzie różnić

 

- możliwość podłączenia stacji dokującej (czasem bardzo się przydaje)

> raczej się nie przydaje

 

- nieco lepszy wyświetlacz, ale zaznaczam, że nie jest to seria M5, czy M7

> wielkiej, o ile w ogóle jest, różnicy nie będzie

 

- lepiej rozlokowane porty wyjścia/wejścia (zależy od upodobań, bo w A100 masz np: dwa porty USB po prawej stronie, dalej napęd CD - niektórym to przeszkadza).

> uważam, że w A100 jest to rozlokowane rewelacynie... do tych portów dostęp jest bardzo łatwy do np podłączenia pendriva lub dwa porty z tyłu do myszki radiowej i dysku

 

W A100 procek lepszy, ale musisz się zastanowić, czy wykorzystasz jego moc, bo w przeciwnym razie to głupota kupować lepszy procek a wykorzystywać jego możliwości w połowie.

>Lapka nie kupuje się na miesiąc, za rok C2D to będzie chleb powszedni jak teraz P4. A męczenie się z CD to bez sensowna sprawa. To już poprzednia epoka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, może głupie porównanie @Misico.

Co do:

 

Ja wybrałbym Tecrę:

- 3 lata gwarancji

> w A100 dostajesz 1 rok + 180zł i masz 3 lata

 

- karta graficzna

> GF go 7600 to wystarczy (w Tecra też to dają)

 

- lepsza (nieco) konstrukcja

> nieco - bo jak ktoś dba to w niczym się nie będzie różnić

 

- możliwość podłączenia stacji dokującej (czasem bardzo się przydaje)

> raczej się nie przydaje

 

- nieco lepszy wyświetlacz, ale zaznaczam, że nie jest to seria M5, czy M7

> wielkiej, o ile w ogóle jest, różnicy nie będzie

 

- lepiej rozlokowane porty wyjścia/wejścia (zależy od upodobań, bo w A100 masz np: dwa porty USB po prawej stronie, dalej napęd CD - niektórym to przeszkadza).

> uważam, że w A100 jest to rozlokowane rewelacynie... do tych portów dostęp jest bardzo łatwy do np podłączenia pendriva lub dwa porty z tyłu do myszki radiowej i dysku

 

W A100 procek lepszy, ale musisz się zastanowić, czy wykorzystasz jego moc, bo w przeciwnym razie to głupota kupować lepszy procek a wykorzystywać jego możliwości w połowie.

>Lapka nie kupuje się na miesiąc, za rok C2D to będzie chleb powszedni jak teraz P4. A męczenie się z CD to bez sensowna sprawa. To już poprzednia epoka.

 

 

Witam!

dzieki za tak wyczerpujące wypowiedzi! na żadnym innym forum ludzie nie potrafili sie tak dobrze wypowiedzieć na ten temat! czytając wasze posty tym bardziej utwierdziłem sie i podjąłem decyzje co do zakupu :

 

Toshiba Tecra A7-232

tecra A7-232

chyba udało mi się w cenie którą sobie wcześniej założyłem znaleść najlepszy model, tak mi się wydaje... po dokupieniu 1Gb RAM całość będzie mnie kosztowała ok 5600 zł, znalazłem na ten model promocje w jednym sklepie w krakowie:) zdecydowałem się na Tekre ponieważ ma to być notebook na lata, a oprócz tego , że będzie mi on potrzebny do pracy i na uczelni to lubię sobie jeszcze raz na jakiś czas włączyć jakąś dobrą grę :)

zamówienie już złożone , odbiór we środę ;-]

napewno podzielę sie z wami wrażeniami jak tylko zacznę go użytkować:)

 

pozdrawaim!

 

 

 

p.s. łatwo samemu RAM wymienić? bo nie wiem czy kupować tam gdzie lapka czy gdzieś indziej gdzie jest tańszy?

Edytowane przez czerwo8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

c2d a cd roznica 10-15%, po przesiadce z HP cd na FS c2d roznicy nie czuje zadnej. W grach bo karty graficzne w laptopach (90%) sa za slabe by wykorzystac proc (dopiero 7900go moze by bylo widac), jezeli juz to jakies sekindy w kompresji filmow/muzyki. i nie ma co mowic ja LCC ze cd jest meczenie sie a z c2d nie. Roznica jak miedzy p4 2.8 a 3.0 a nie calej generacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...