Skocz do zawartości
xigi

Jak podkręcić Radeona9000???

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos juz probowal dociec dlaczego te radki 9000 tak sslabo sie kreca mimo pamieci 4ns ( teoretyczne 500Mhz) jeszcze nie widzailem zeby ktos dobil do 500.

Moze maja za male napiecie (podobna sytacja jakw herculesach 8500LE )

moze wgranie inego biosa zmieni to albo

moze jakby wgral biosa z wersji Pro tylko zeby przed wgraniem obnizyc taktowania dla pamieci z 550 na 500 (tak zeby te 4ns wytrzymaly ), moze tak pojdzie ?

 

 

CO wy na to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ameryki to ty nie odkryłes ..z biosem na bank nie wyjdzie juz było probowane a z napieicem to chyba własnei tu bedzie problem ...nie wiem czy moze jak by ktos sie podja v moda to by było pewnei wiadomo czy to to ...ale jakos chetnych nie widac ... a ja sie zastanowiam czy w biosie by sie nie dało podniesc napiecia na dla pamiatek ?? moze ktos czji buis i sprouje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.. jestem nowy i nie bardzo nadążam za reszta .A mianowicie ...różnicą między radkiem 9000 a 9000pro nie jest jedynie BIOS oraz zastosowane pamiątki (4ns.non pro..,3,6nspro), bo jeżeli są tylko te różnice to pomysł Wampira powinien zadziałać. Owszem słyszałem, że modyfikacja oryginalnego biosu radka9000non pro nie przyniosło żadnych rezultatów (chodzi o zwiększenie częst. taktowania w biosie ) o v modach było już gdzieś http://www.xbitlabs.com/video/radeon9000pr...ro-overclocking a jeżeli ktoś zna rosyjski to http://radeon2.ru/ubb/Forum15/HTML/000004.html ....oni to maja pomysły..

Napięcie na pamiątkach zawsze można zmierzyć np. multimetrem w wersji non pro i pro, i porównać

A wracając do tych biosików to może ktoś mi powie jak to w końcu jest?

I jeszcze jedno pytanko odnośnie hogera- czy u kogoś działa pod Win2k. Lub Xp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ameryki to ty nie odkryłes ..z biosem na bank nie wyjdzie juz było probowane a z napieicem to chyba własnei tu bedzie problem ...nie wiem czy moze jak by ktos sie podja v moda to by było pewnei wiadomo czy to to ...ale jakos chetnych nie widac ... a ja sie zastanowiam czy w biosie by sie nie dało podniesc napiecia na dla pamiatek ?? moze ktos czji buis i sprouje

hmm a czy jesli chodzi o paieci to nie wystarczy patent z rezystorkiem lub olowkiem ? z tego co wiem to w LE sa obnizone nieco napiecia na pamieciach, moze to samo jest w 9000, wtedy wystarczy pobawic sie olowkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm wiesz ze nie mam pojecia ale chyba nie przejdzie (nie to zebym był pesymista) ale ktos by juz u ruskich :)) na to wpadł ale zawsze mozna poszukac o tym tylko gdzie jak nigdzie o tym nie ma ..a z tym ołowkiem to spoko tylko gdzie jest jakis schemat co zamalowac albo przylutowac bo tak to ja pojecia nei mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nadal nic nie wiadomo.

Ale faktycznie - też się zastanawiałem dlaczego pamięci 4ns chodzą na 400MHz a nie na 500MHz, tak jak to powinno być. I dlaczego nikt tego do 500MHz nie wykręcił???

A tak wogóle - to mam jeszcze pytanie w sprawie tego Hogera. Czy u kogoś to działa na WinXP???

Bo u mnie nie bardzo. I u kumpla to samo - a wątpię abyśmy oboje robili jakiś błąd. Za to oboje mamy WinXP.

Jeśli ktokolwie coś wymyśli - jak podkręcić Radeona9000 - dajcie znać.

Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nadal nic nie wiadomo.

Ale faktycznie - też się zastanawiałem dlaczego pamięci 4ns chodzą na 400MHz a nie na 500MHz, tak jak to powinno być. I dlaczego nikt tego do 500MHz nie wykręcił???

A tak wogóle - to mam jeszcze pytanie w sprawie tego Hogera. Czy u kogoś to działa na WinXP???

Bo u mnie nie bardzo. I u kumpla to samo - a wątpię abyśmy oboje robili jakiś błąd. Za to oboje mamy WinXP.

Jeśli ktokolwie coś wymyśli - jak podkręcić Radeona9000 - dajcie znać.

Dzięki i pozdrawiam

przeczytaj readme.txt programu tam jest napisane co i jak. A tu cytacik z Readme.txt "- Before running Hoger, a file must be specified in Hoger.ini (line 2 in the file).

For Windows 9X, this file is ati2vxag.vxd. For NT-based OS, it is probably ati2mtag.sys. It is also preferable to have only one instance of this file on your computer."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tz bede maił jak wykrece troche jeszcze proca ..moge sie załozyc ze do 9k dobije na procu np. 2ghz atlonku oczywiscie :)

 

ps. moze mawet w przyszłym tygodniu dobije na tym co mam ale to jak załoze radiatorki na pamiatki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

tak własnei moja karta wyglada a wentyl to mam ale taki jakis mały od celinki chyba i dmuchja na radiatorek na pamiatki nic ....ale jak załoze radiatorki powinno pomuc ...a co ciekawe to to ze artefaktow nie ma wcale tylko jak dam za durzo na pamiatki to mnie z demarka wywali i tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

tak własnei moja karta wyglada a wentyl to mam ale taki jakis mały od celinki chyba i dmuchja na radiatorek na pamiatki nic ....ale jak załoze radiatorki powinno pomuc ...a co ciekawe to to  ze artefaktow nie ma wcale tylko jak dam za durzo na pamiatki to mnie z demarka wywali i tyle :)

moj HiS jest identyczny!!! z tym ze ma czarny laminat

 

p.s. ja juz przygotowalem 2 wentylatory takie jak w zasilaczu na poniedzialkowe podkrecanie :twisted: :twisted: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja po raz kolejny pytam:

Czy komuś udało się jakoś podkręcić Radeona9000 na WinXP???

sorki ale czy ty jestes niewidomy????

NT to jak XP wiec przeczytaj ponizszy tekst

 

"- Before running Hoger, a file must be specified in Hoger.ini (line 2 in the file).

For Windows 9X, this file is ati2vxag.vxd. For NT-based OS (like windows XP), it is probably ati2mtag.sys. It is also preferable to have only one instance of this file on your computer."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daFojtek - o co ci chodzi. Ślepy to ty może jesteś.

Wiem ze NT to XP - ale jak już coś czytasz do doczytaj do końca.

Pisałem że ani mnie ani kumplowi nie udało się podkręcić Radeona za pomocą Hogera na WindowsXP!!!!!!!!

Wiem że trzeba zmienić nazwę pliku, ale i tak nie działa.

Więc może ktoś jednak coś napisze na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na w 2k hisa udało sie zostawic na 250/230 bez powrotu do nominalnych ustawień 3dmark około ~~7600 na xp1700+@2600+ zero zmian w wyniku (różnica ok 400pkt)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daFojtek - o co ci chodzi. Ślepy to ty może jesteś.

Wiem ze NT to XP - ale jak już coś czytasz do doczytaj do końca.

Pisałem że ani mnie ani kumplowi nie udało się podkręcić Radeona za pomocą Hogera na WindowsXP!!!!!!!!

Wiem że trzeba zmienić nazwę pliku, ale i tak nie działa.

Więc może ktoś jednak coś napisze na ten temat

no wiesz w zadnym poscie nie napisakles ze zmieniales nazwe tego pliku wiec sam pomysl dlaczego tak napisalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie co u mnie w power stripie pisze ze mam wyłaczone fast write ciekawe czy to troche nei zwalnie karty ..ale powinno byc właczone z tego co pamietam to nawet kiedys to było a teraz nie ma ...musze w biosie pogrzebac boi to w biosie sie chyba <span style="color:red;">ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span></span> ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nadal nic nie wiadomo.

Ale faktycznie - też się zastanawiałem dlaczego pamięci 4ns chodzą na 400MHz a nie na 500MHz, tak jak to powinno być. I dlaczego nikt tego do 500MHz nie wykręcił???

 

na moim radku s pamieci 4ns i kreca sie na 2x300Mhz czyli calkiem niezle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

tak własnei moja karta wyglada a wentyl to mam ale taki jakis mały od celinki chyba i dmuchja na radiatorek na pamiatki nic ....ale jak załoze radiatorki powinno pomuc ...a co ciekawe to to  ze artefaktow nie ma wcale tylko jak dam za durzo na pamiatki to mnie z demarka wywali i tyle :)

sorki za rozmiar ale tak dla porownania pokazuje jak wyglada moja karta Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

dla zainteresowanych link z lepszya jakoscia zdjec

http://www.astral.lodz.pl/gry/zdjecia/3.jpg

http://www.astral.lodz.pl/gry/zdjecia/4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ty masz spoko masz radiatorek na kołeczki zaden problem zamatowac jakis wiekszy !! a i sa jednak pewne roznice w budowie karty bardzo mała ale jednak ...wiec twoja od Hisa rozni sie czyms oproch laminatu od szafirka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ty masz spoko masz radiatorek na kołeczki zaden problem zamatowac jakis wiekszy !! a i sa jednak pewne roznice w budowie karty bardzo mała ale jednak ...wiec twoja od Hisa rozni sie czyms oproch laminatu od szafirka :)

no mam inne kondensatorki i zauwazylem ze w jednym

miejscu sa troche inaczej ulozone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki za tego posta ale czy ktoś próbował wgrac bios do his R9000 od gigabyte r9000,,,,, r9000pro i czy coś to dało??

może ktoś posiada biosik do hisa ?? r9000 r9000pro??, to proszę na email....może znajdę rożnice...hihiii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...