Skocz do zawartości
Zgoodzio

Wina Zasilacza ?

Rekomendowane odpowiedzi

Od niedawna mam dziwny problem z kompem, a mianowicie sam się wyłącza. Próbowałem już różnych ustawień biosu, przekładałem pamięci do różnych gniazd nic nie pomogło. Wykluczyłem także przegrzewanie, wszystkie temperatury w normie. Po kilku godzinach testów udało mi się ustalić że komp wyłącza się w środowisku 3d, testowałem to na Counter Strike Source jest tam opcja testu wydajności grafiki, od razu po załadowaniu komputer się wyłącza. Ważną informacją jest że tylko podkręcony,Athlon64 2800@2430 napięcie 1,55V. Zawsze chodził stabilnie zresztą zrobiłem testy na super pi i 2 razy pod rząd przeszedł je pomyślnie przeliczając 16mb bez żadnych błędów. Skierowałem swoje wątpliwości w stronę zasilacza, posiadam Fortron FSP400-60PFN kupiony z allegro ponad pół roku temu. Czy jest taka możliwość że się coś z nim dzieje nie tak, i jak jest większe obciążenie np. podkręcony proc to nie wydala i się wyłącza ?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Zgoodzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie to standardowy radiator plus wiatrak trochę większy od standardowego, który się popsuł, temperatura nie przekracza 40*C oscyluje w granicach 37,38*C przy wysiłku, sprawdzałem przy przeliczaniu w super pi. Co do miernika to będę go miał najprawdopodobniej dopiero w poniedziałek, wtedy będę mógł przeprowadzić testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokonałem pomiarów napięć przy użyciu miernika. A o to wyniki:

 

Athlon64 2800@2430Mhz 1.55V; zasilacz Fortron FSP400-60PFN; Mierzone w czasie testu SuperPI 16MB, mniej więcej w połowie.

 

12V 12.3V (12.4V przy rozpoczynaniu testu SuperPI przeskoczyło parę razy)

5V 5.2V

3.3V 3.4V

 

Można wykluczyć zasilacz jako problem samoczynnego wyłączania się komputera jak to opisałem na początku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...