Skocz do zawartości
Crosis

Czy Rezygnujesz Z Neostrady Na Rzecz Net24?

Neostrada czy Net24?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy rezygnujesz z Neo na rzecz Net24?

    • Tak, bez wahania.
      53
    • Tak, raczej tak.
      26
    • Nie, zostaje przy neostradzie.
      28
    • Korzystam z usług innego providera. :P
      26
  2. 2. Czy jesteś zadowolona/y z usług Netii?

    • Tak.
      14
    • Nie.
      4
    • Nie miałem z tą firmą styczności.
      115


Rekomendowane odpowiedzi

Chyba już każdy słyszał o możliwości rezygnacji z Neostrady bez żadnych negatywnych skutków w związku ze zmianą regulaminu TPSA. Netia zamierza oferować swój internet na łączach Telekomunikacji o niższej cenie (o kilkanaście %) i bez limitów.

 

Istnieje również możliwość zmiany abonamentu na socjalny i tym samym obniżenia kosztów związanych z użytkowaniem internetu.

 

Rzadko zdarza się taka sytuacja, w której możemy wybierać między dwoma ofertami (nie biorę pod uwagę dużych miast, w których działa Chello, Dialog itp.). Dlatego też powstała ta ankieta. Proszę o udział w niej, abyśmy mogli oszacować ile osób z PurePC ma zamiar zrezygnować z dotychczasowej hegemonii Telekomunikacji i przejść do innego providera (w tym przypadku Netii). Być może wyniki te okażą się dla kogoś cenną informacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamowilem usluge na stronie wczoraj i teraz czekam na kuriera.

 

Przechodze z 2Mbit na 6Mbit (na rok bo pozniej i tak pewnie stanieje). Lacznie ze zmiana pakietu na socjalny, zaoszczedze ~52zl miesiecznie. Plus 90% rabatu w pierwszym miechu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybki Cro jestes - topic o tym na tylko 14 stron ;]

 

Ja schodze w dol - z 2Mbit na 1Mbit. 2 mega nie jest mi w sumie potrzebne, nie sciagam az tyle (choc pewnie zdaze zatesknic ;) ), a w moim przypadku roznica w cenie miedzy Neo 2Mbit a Net24 1 Mbit jest ogromna - prawie 200zl miesiecznie vs 64zl/miesiac. A jeszcze za pierwszy miesiac w Netii zaplace 5zl (nie biore modemu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybki Cro jestes - topic o tym na tylko 14 stron ;]

Wiem, zresztą regularnie tamten temat przeglądam. Ankieta jest po to, aby sprawdzić ile osób zamierza przejść do Netii. Niby z tamtego tematu można się tego również dowiedzieć, ale było by to czasochłonne i nieefektywne.

 

Ja jeszcze się waham. :? Oferta jest kusząca, ale obawiam się jak to będzie. Jeśli Netia udostępni net od 15 lutego i będę miał pewność co do tego, czy będzie to na mojej linii możliwe, to się zdecyduję.

 

Ogólnie nie mam powodu narzekać na TPSA, bo neostrada działała do tej pory dobrze (czasami były drobne problemy typu rozłączanie, brak netu przez godzinkę lub dwie, ale bywało to naprawdę rzadko). Limit do tej pory mi wystarczał (nie ściagam masy rzeczy), problemów większych nie było, jednak oferta Netii jest cholernie kusząca.

 

Niedawno, bo w grudniu, podpisałem umowę na Neo 1mbit/s (na rok, obowiązuje od stycznia). Wybrałem specjalnie na rok z założeniem, że po tym roku będą lepsze oferty, niższe ceny za net itp. W końcu nie tylko Netia szykuje się do korzystania z łączy TPSA, bo to może robić każdy provider. Już wiadomo, że Dialog i inni gracze będą za jakieś pół roku przedstawiać swoją ofertę.

Ok, podpisałem umowę, ale jest okazja, aby z tej zrezygnować bez żadnych sankcji i mieć net tańszy i bez limitów. Limit 25GB mi wystarczy, jednak o wiele lepiej będę spał, gdy będę wiedział, że mi nagle nie spowolnią netu.

 

Najprawdopodobniej przejdę do Netii, bo nawet te 12 złotych/mc to zawsze coś. Na abonament socjalny się nie zdecyduję, bo cały czas mam abonament za 40złotych. Patrząc na kwotę jaką trzeba płacić za łącza TPSY (30+VAT) nie opłaca mi się rezygnować z tego abonamentu. Owszem mógłbym przejść na socjalny i płacić jeszcze mniej, ale wole pozostać przy obecnym i nie mieć niedogodności wynikających z posiadania socjalnego.

 

Podsumowując na miesiąc oszczędności wynikające z przejścia do Netii wynosiłyby 12 złotych. Dodatkowo brak limitów i satysfakcja, że to w końcu ja decyduję gdzie chce być (można dokopać byłemu monopoliście :twisted:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wiedziec, czy sie da przejsc do Netii, to zadzwon na ich infolinie - podajesz im numer telefonu i dostajesz odpowiedz.

 

EDIT: swoja droga, ciekawy mamy rozklad odpowiedzi w ankiecie :)

 

Czy ktos, kto zaglosowal "zostaje przy Neostradzie" moglby napisac dlaczego (nie pytam zlosliwie, jestem po prostu ciekawy)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos, kto zaglosowal "zostaje przy Neostradzie" moglby napisac dlaczego (nie pytam zlosliwie, jestem po prostu ciekawy)?

Ja zagłosowałem, że zostaję... Przynajmniej narazie do listopada, do końca umowy. A dlaczego? Bo nie chcę się wkopać w coś nieznanego i niesprawdzonego, czego prawie nikt jeszcze nie ma i nie wiadomo jak i czy będzie działać. Pisałem już po krótce o co mi chodzi w tym drugim topicu.

Życzę wszystkim aby net24 działał przynajmniej tak dobrze jak neostrada, to sam w listopadzie chętnie zrezygnuję z przepłacania tp i przejdę do netii

A tak btw. faktycznie ciekawie się rozkładają odpowiedzi... szczególnie w drugim pytaniu... zastanawiające...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wiedziec, czy sie da przejsc do Netii, to zadzwon na ich infolinie - podajesz im numer telefonu i dostajesz odpowiedz.

Powinno dać radę. W końcu do Netii mogłem już przejść rok temu. Ze strony www też jasno wynika, że mój numer ma możliwość przejścia na Net24. Jeszcze dla pewności zadzwonię.

 

Swoją drogą ucieszyła mnie informacja takiej oto treści:

Aha i jeszcze jedno, jeśli myślicie o przejściu z Neostrady na Net24 najlepiej podpisać umowę do 2 lutego wtedy nie będzie znaczącej przerwy w dostawie Netu (góra 24h)

No nic, chyba trzeba będzie się pośpieszyć. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez na chwile obecna nie przesiadam sie. Czemu? Wole zobaczyc co wyjdzie w praniu bo jak to mowia - w[ciach!]c sie jest latwo [; A limity jako tako przezywam. Zawsze pod sam koniec puszczam torrenty na 24h sciagania przy pelnej predkosci i niech sie dzieje wola nieba - 15GB ponad limit to kawal dobrego anime ;]]]]]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zostaje przy neostradzie poniewaz umowa konczy mi sie w Lipcu, teraz juz transfery w przy sciaganiu zaczynaja sie normowac, bedzie jeszcze lepiej gdy czesc uzytkownikow przejdzie do netii, nie bedzie tak duzego obciazenia sieci i transfery wroca do normy.

Poczekam do tego Lipca wtedy bedzie juz wszytko jasne jak jest w Netii a ceny pewnie tez spadna.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos, kto zaglosowal "zostaje przy Neostradzie" moglby napisac dlaczego (nie pytam zlosliwie, jestem po prostu ciekawy)?

Ja też zostaje przy neo , dlatego że musiałabym być bez netu przez 2 miesiące , bo u mnie jeszcze nie dostępna Netia , a dla mnie 2 miesiące bez netu jest nie dopuszczalne, wytrzymam do listopada i się zobaczy czy warto przejść na netie , po opiniach użytkowników łącza z netii. Pozdrawiam.

Edytowane przez britfanka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz juz transfery w przy sciaganiu zaczynaja sie normowac, bedzie jeszcze lepiej gdy czesc uzytkownikow przejdzie do netii, nie bedzie tak duzego obciazenia sieci i transfery wroca do normy.

polecam najpierw poczytac troche, jak dziala ta usluga, a potem sie wypowiadac, bo wlasnie palnales glupote ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagłosowałem na "Tak, bez wachania" i "Tak, jestem zadowolony". Mam dość TPSA i chcę wreszcie mieć 6mb za normalną kasę i BEZ LIMITÓW, bez nerwowego sprawdzania czy przekroczyłem limit czy jeszcze nie... Zagłosowałem na "Tak" ponieważ dawno dawno temu korzystałem z InterNetii, modemowego dostępu do netu i wszystko było naprawdę ok. Umowa z Netią podpisana i wysłana. Zostaje mi tylko czekać do 15 lutego.

Edytowane przez -GIZIU-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... teraz juz transfery w przy sciaganiu zaczynaja sie normowac, bedzie jeszcze lepiej gdy czesc uzytkownikow przejdzie do netii, nie bedzie tak duzego obciazenia sieci i transfery wroca do normy.

polecam najpierw poczytac troche, jak dziala ta usluga, a potem sie wypowiadac, bo wlasnie palnales glupote ;)

No właśnie, jak to jest?

Z defiinicji na Telepolis wynika ,że to alternatywny operator zapewnia styki na świat:

"Linię i port DSLAM na centrali, który umożliwia świadczenie usług internetowych na jednej linii z telefonem stacjonarnym, zapewnia Telekomunikacja Polska. Operator alternatywny "zbiera" tylko globalnie ruch takich klientów z węzłów sieci TP do swojej..." http://www.telepolis.pl/artykuly.php?id=162

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dowiedziałem się właśnie o tej ofercie się i chyba przejdę na netie z tym samym łączem i modemem, ale bez limitu. Tak jak wielu z was piszę mam wiele obaw z tym przejście, ale ryzykuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jak to jest?

Z defiinicji na Telepolis wynika ,że to alternatywny operator zapewnia styki na świat:

"Linię i port DSLAM na centrali, który umożliwia świadczenie usług internetowych na jednej linii z telefonem stacjonarnym, zapewnia Telekomunikacja Polska. Operator alternatywny "zbiera" tylko globalnie ruch takich klientów z węzłów sieci TP do swojej..." http://www.telepolis.pl/artykuly.php?id=162

Zajrzyj do glownego tematu o tej usludze, gdzies na 13. stronie meg23 podala schemat gdzie jest Netia, a gdzie TPSA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Netie od sierpnia 2006. I jak narazie z ich uslug jestem bardzo zadowolony :D Place 69zl miesiecznie i mam łącze 1MB/s :D:D bardzo atrakcyjna cena nie da sie ukryc :) i do tego brak limitow. Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzykuję i przenoszę się do netii, bo mam dosyć bandy głąbów dostarczających mi internet. Brak limitów mnie tak bardzo nie grzeje, ale z drugiej strony nie przeszedłem na neo właśnie przez te limity ustawione na śmiesznych wartościach. W jednym miesiącu może mi być potrzebne 1GB (jak to było np. w minionym grudniu) a w następnym 100GB transferu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś podpisałem z przedstawicielem umowę. B-)

Wybrałem opcję 1Mbit/12m-cy.

Jakoś nie mam większych obaw. Transfer 2 razy szybszy i brak limitów praktycznie za te same pieniądze (a nawet lepiej-pełny abonament zapłacę tylko za 10 miesięcy). Teraz pozostało tylko czekać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie mam większych obaw. Transfer 2 razy szybszy i brak limitów praktycznie za te same pieniądze (a nawet lepiej-pełny abonament zapłacę tylko za 10 miesięcy). Teraz pozostało tylko czekać..

Czemu 10? Za pierwszy miesiac 90% znizki, bo nie bierzesz modemu, a drugi darmowy miesiac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 Mb Netia - 69 pln / no limits / umowa rok

1Mb TP - 66 pln / 25 Gb limit / umowa 2 lata

 

Tak jest obecnie? :> Bo za bardzo nie siedzę w temacie cen, a zastanawiam się czy zaryzykować przesiadkę ...

 

Heh, sciągnołem cennik Netii dal klientów TP na dzień 15.01.2007, i tam za 1Mb krzyczą brutto 134,20 o_O - to chyba nie ten cennik? :D

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tam jest bez promocji :) tylko taki zwykly cennik jak z regulaminu TP :)

 

Zamowilem umowe czekam na przesylke z poczty dlugo sie zastanawialem ale:

 

1) Infrastruktura TP (czyli supcio) mam neo pod nazwa NET 24, 4 razy szybsze i o 5zl drozsze

2)gadalem z kolegami co maja netie: Wizyta montera z neti jest bez platna (nie to co w tp ;[) tez jest pomoc techniczna (kolega 3 lata z netia 2 awarie)

3)wole sciagac 124kb/s niz 32kb/s

4)z tego co pingowali uzytkownicy BSA pingi milusie :)

 

:) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu 10? Za pierwszy miesiac 90% znizki, bo nie bierzesz modemu, a drugi darmowy miesiac?

Przedstawiciel wyjaśnił mi, że za pierwszy miesiąc płacę złotówkę a za drugi - z racji, że posiadam już modem - 90% zniżki. Tak też mam napisane na umowie. B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam przed oczami szczegolowe warunki promocji ze strony netii i jest tam tak:

- obnizona oplata za aktywacje uslugi z 81zl netto (98,82zl brutto) do 1zl netto (1,22zl brutto)

- obnizona o 90% oplata abonamentowa netto za korzystanie z uslugi w pierwszym pelnym okresie roziczeniowym w dowolnej wersji pod warunkiem, ze nowy abonent posiada modem ADSL i bedzie korzystac z niego przy swiadczeniu uslugi

 

Nic o zadnym drugim miesiacu nigdzie nie ma, stad moje zdziwienie. W regulaminie jest "pierwszym pelnym" - luty jest niepelnym okresem rozliczeniowym (swiadczenie uslugi zaczyna sie 15.), moze to mial na mysli przedstawiciel pod haslem "drugi miesiac" (drugi miesiac swiadczenia uslugi bedzie jednoczesnie pierwszym pelnym miesiacem)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem dwa razy (bo sam się zdziwiłem) i dostałem tą samą odpowiedź.

Przedstawiciel zdecydowanie odpowiedział mi, że za pierwszy miesiąc płacę złotówkę a za drugi z 90% zniżką. Opłata aktywacyjna również za złotówkę.

 

Też sprawdzałem to na stronie Netii.

Może to jakiś błąd a może jestem wybrańcem... :wink:

Jakby co wszystko mam jasno napisane i podpisane na umowie B-)

 

 

EDIT:

Może Meg23 lub Lucas rozwiążą tą zagadkę

Edytowane przez Cortezon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie ma u mnie jeszcze możliwości technicznych, które jak przewiduje netia będą najprowdopodobnie w połowie roku, więc przedłużyłem umowę na szybszą neostradę :mur:

Edytowane przez CKM18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...