Skocz do zawartości
stefanor

Samsung R55 Czy Aristo Prestige 1600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam laptopa Samsung R55 (T5500, 7400 Go, 1GB DDR2 533, HDD 120GB i DVB-T itd), zastanawiam się czy go nie sprzedać (mam kupca za 3300zł) i kupić Aristo Prestige 1600 (T7200, 7600 Go, 1GB DDR2 666MHz, HDD 100GB) za dopłatą ok 900zł. Co wy na to? Komputera używam do wszelkich multimediów (kompresja MPEG4, słucham muzyki, oglądam filmy) i do pracy. Czasami w coś zagram, sporadycznie - ale lubie mieć ten komfort, że jesli najdzie mnie ochota na zebranie kilku fragów w FEAR Combat, to moge go bez problemów odpalić. Mam już mętlik w głowie od przeglądania ofert i muszę się kogoś poradzić :).

Pozdrawiam

Edytowane przez stefanor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO jest to pytanie ktore sam sobie powinienes zadac: na ile wazne sa gry (sporadyczne) o ktorych wspomniales, bo dokladnie tylko za to doplacisz te 900 PLN. Reszta bebechow jest taka sama, szybszego procka nie odczujesz, takze 900 dokladasz do dwa razy szybszej grafy. To wszystko. A Aristo nie jest wcale taka padaka, ktos od nas ma to na pewno napisze cos niebawem. Ale tak czy inaczej: pytanie brzmi czy gry sa warte doplaty 9 stowek.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aristo nie mają zbyt dobrej opinni delikatnie mówiąc

Zdecydowanie zaprzeczam! Nie mam praktycznie żadnych zarzutów (no oprócz wolnego napedu dvdrw). Firma poprostu nie jest tak popularna jak Toshiba. Aczkolwiek za te 900zł tak jak wyżej koledzy napisali - nie opłaca się. Polecam też ostatni temat -> http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=224088

Edytowane przez R.i.P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłem się w pierwszym poście bo napisałem, że w Aristo jest GF 7600 a tam jest ATi x1600 (chociaż to praktycznie to samo co 7600) i jeszcze zapomniałem dodać, że na R55 nie mam gwarancji a na Aristo dostane 24 m-ce door to door.

 

Zastanawiam się też nad Toshibą Satellite A100-410 (T5500, 2GB Ram 533 MHz, 7600 i HDD160GB (ale tylko 4200RPM) ) ale na nią też nie dostane gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ci powiem tak - jesli jestes zadowolony ze swojego laptopa, jesli mozesz na nim polegac, nie psuje sie i nie ma jakichs denerwujacych cech to nie zmieniaj.

Znajomy od ponad poł roku wymienił juz na 3ciego laptopa, bo jeden był głosny, nieprzyjemny w uzytkowaniu a wogole uznal ze mu sie nie podoba, wymienił na drugiego ktory zdazył przelezec w serwicie 3tygodnie z powazna usterka a zaraz potem wynikła druga i teraz zmienił kolejny raz na cos innego. Przez ten czas mało co wogole mogł z tych laptopow korzystac.

W takich chwilach docenia sie swoj sprzet, moze i stary, niemodny, nie tak wydajny, ale za to niezawodny i ktory dobrze znam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że jestem bardzo zadowolony. Kupiłem tego Samsunga zupełnie przypadkiem, ale nie mam z nim najmniejszych problemów. Wziąłem go z racji na inne produkty Samsunga (telewizory, monitory sync master, dyski spinpoint czy pamięci tccd czy uccc), tzn podejrzewałem że będzie dobry i nie myliłem się. Jest cichy, stabilny (chodzi np. tydzien 24h/dobe) do wykonania nie mogę się doczepić ale wkurza mnie słaba grafika. Mimo, że gram sporadycznie (od miesiąca w nic nie grałem) muszę bawić się w zmniejszanie poziomu detali itd. Ma też jeszcze jeden mały mankament, mianowicie po włączeniu "zimnego" laptopa czy też po "obudzeniu" komputera po długim czuwaniu na ekranie jest dosyć szeroki (jakieś 5cm) pionowy pas o nierównych granicach lekko ciemniejszy od pozostałej części wyświetlacza, rozjaśnia się po chwili pracy (po kilkunastu czy kilkudziesięciu sekundach) - wiecie co to jest?

Pozdro

Edytowane przez stefanor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

900zl za x1600 (bo zmiany proca nie poczujesz tak w grach) to ... sporo. Jeszcze zeby za te kase nowe gry chodzily przynajmniej w medium plynnie to ok, ale to po prostu slaba grafa jest do nowych tytulow i obecne stery ati sa kiepskie. Wspomniany 7600 juz lepiej przedzie ale ponownie taka kasa za grafika segmentu low/medium end..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

900zl za x1600 (bo zmiany proca nie poczujesz tak w grach) to ... sporo. Jeszcze zeby za te kase nowe gry chodzily przynajmniej w medium plynnie to ok, ale to po prostu slaba grafa jest do nowych tytulow i obecne stery ati sa kiepskie. Wspomniany 7600 juz lepiej przedzie ale ponownie taka kasa za grafika segmentu low/medium end..

Stary wez lepiej sie doksztalc bo zdaje sie ze nie masz pojecia o czym mowisz. Po 1 X1600/GF7600 z przyslowiowym palcem pociagna wszystkie nowe gry na medium a nawet wiecej niz medium, wiec nie jest to slaba grafa nawet do nowych tytulow. Poza tym wspomniany 7600 NIE JEST lepszy, jest dokladnie identyczny z X1600 (osobiscie robilem testy w kilku tytulach i wyniki sa identyko). I na koniec: te karty to segment performance czyli cos pomiedzy mid a hi-end. To tyle, nastepnym razem dowiedz sie wiecej na temat w ktorym chcesz zabrac glos, a nie siej popeliny i nie wprowadzaj ludzi w blad.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

900zl za x1600 (bo zmiany proca nie poczujesz tak w grach) to ... sporo. Jeszcze zeby za te kase nowe gry chodzily przynajmniej w medium plynnie to ok, ale to po prostu slaba grafa jest do nowych tytulow i obecne stery ati sa kiepskie. Wspomniany 7600 juz lepiej przedzie ale ponownie taka kasa za grafika segmentu low/medium end..

LoL. Tak jak napisał maSTHa212 - jesteś w totalnym błędzie. Jak się nie znasz to lepiej nic nie pisz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x1600 miedzy mid i high end padne ze smiechu. Chyba w swiecie laptopow a nie kart graficznych. Odpal sobie carbona na 1024 medium, 2xAA, blur na tym 'potworze' to pogadamy. Ta karta jest padaka w swojej lepszej wersji stacjonarnej a na laptopie niby taka bestia lol..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x1600 miedzy mid i high end padne ze smiechu. Chyba w swiecie laptopow a nie kart graficznych. Odpal sobie carbona na 1024 medium, 2xAA, blur na tym 'potworze' to pogadamy. Ta karta jest padaka w swojej lepszej wersji stacjonarnej a na laptopie niby taka bestia lol..

widze szykuje sie jadka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luckyz ty lepiej pomysl w jakim dziale sie znajduejsz zanim walniesz kolejna glupote :lol:

 

Tak,tutaj rozmawiamy o kartach graficznych stosowanych w notebookach :D

 

Jak nie masz zielonego pojecia o swiecie notebookow to po co sie wypowiadasz ?? Mozesz jeszcze zaczniesz porownywac Conroe do Meromow :lol: I monitory LCD do matryc w notebooakch :lol:

Edytowane przez baxxxio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopie a gdzie ja napisalem ze to bestia?! Powiedzialem ze jest wystarczajaca do grania na mid/hi ustawieniach bo tak wlasnie jest, u siebie na WXGA ciagnie wszystko bez problemow. Poza tym tak jak baxxxio powiedzial: w jakim jestes dziale? Laptopy? czy moze karty graficzne?

 

P.S. A co do tego Carbona to az sobie go zalatwie zeby sprawdzic osiagi, nie gralem bo to straszna kaka, ale dla ciebie zrobie wyjatek.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi mi o wywolanie jatki, moj brat ma teraz notebooka z x1600 a ja mialem ta karte w pc. W obliczu nowych gier (abstraciach!ac od tego czy sa dopracowane czy nie) jak carbon, oblivion, gothic3 naprawde jest slaba. Do poprzedniej ok styknie i zapewni plynna zabawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze brakuje zeby wszedł jakis zwolennik Nvidii i sie zacznie ;)

 

W sumie jak to zwykle bywa, prawda lezy gdzies posrodku, miedzy opinia luckyxa a maSTHa212a. Z tym high to przesada, ale w med spokojnie daje rade, z drugiej strony zaliczac ja do low to tez przesada ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x1600 miedzy mid i high end padne ze smiechu. Chyba w swiecie laptopow a nie kart graficznych. Odpal sobie carbona na 1024 medium, 2xAA, blur na tym 'potworze' to pogadamy. Ta karta jest padaka w swojej lepszej wersji stacjonarnej a na laptopie niby taka bestia lol..

Witam tak sie sklada ze ja m.in posiadam tego "potwora" radka x1600 na swoim lapku (dodam jeszcze ze jest to model o nieco nizszym taktowaniu pamieci) :) i tak tez sie sklada ze odpalilem na nim nfs carbon i to nie na medium detalach tylko na high detalach i ze wszystkimi wodotryskami lacznie z aa na full. No i coz powiem tylko jeszcze tyle, ze wszystko dzialalo plynnie :D I co ty na to?? :) Edytowane przez Froodo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam tak sie sklada ze ja m.in posiadam tego "potwora" radka x1600 na swoim lapku (dodam jeszcze ze jest to model o nieco nizszym taktowaniu pamieci) :) i tak tez sie sklada ze odpalilem na nim nfs carbon i to nie na medium detalach tylko na high detalach i ze wszystkimi wodotryskami lacznie z aa na full. No i coz powiem tylko jeszcze tyle, ze wszystko dzialalo plynnie :D I co ty na to?? :)

słowa, słowa, słowa - zgoda....ale jakiś dowód?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słowa, słowa, słowa - zgoda....ale jakiś dowód?

no dobrze a jakiego typu dowod by panstwa zadowolil. No przepraszam ale myslalem ze slowa wystarcza :) tak to jest w dzisiejszych czasach,ze sie czlowiekowi juz w ogole nie wierzy... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobrze a jakiego typu dowod by panstwa zadowolil. No przepraszam ale myslalem ze slowa wystarcza :) tak to jest w dzisiejszych czasach,ze sie czlowiekowi juz w ogole nie wierzy... :(

jak to jakie....screeny z frapsem np....filmiki ewentualnie z frapsem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filmiki z frapsem:P jak to on odpalil w max detalach i jeszcze filmik bedzie nakrecal to zycze mu powodzenia a screeny nie oddadza tego bo gra mu moze sie ciac maxymalnie a zrobi screna i co. W taki sposob to ja moge udowodnic ze na x200m carbona w full detalach odpalam (chociaz na 640x480 i prawie najnizszych detalach ciezko sie gra)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tylko bede mial okazje to sprobuje zrobic screena. Chociaz rzeczywiscie powiedzial przedmowca taki dowod jest moim zdaniem dosc marnej jakosci... ludzie czy tak trudno jest wam w to uwierzyc?? Sprzet ktory posiadam jest naprawde dosc mocny. Procesor core2du t7400 to jest drugi po t7600 obecnie najmocniejszy dostepny sprzet na rynku. A karta graficzna ati tez zasluguje na jako takie uznanie w segmencie notebookow. Proponuje troche wiecej wiary w ludzi bo na tej zasadzie mozna sie wyklucac do konca swiata... Zegnam niedowiarkow B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tylko bede mial okazje to sprobuje zrobic screena. Chociaz rzeczywiscie powiedzial przedmowca taki dowod jest moim zdaniem dosc marnej jakosci... ludzie czy tak trudno jest wam w to uwierzyc?? Sprzet ktory posiadam jest naprawde dosc mocny. Procesor core2du t7400 to jest drugi po t7600 obecnie najmocniejszy dostepny sprzet na rynku. A karta graficzna ati tez zasluguje na jako takie uznanie w segmencie notebookow. Proponuje troche wiecej wiary w ludzi bo na tej zasadzie mozna sie wyklucac do konca swiata... Zegnam niedowiarkow B-)

to kuzwa......nagraj aparatem cyfrowym..ale macie problemy..boshe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to kuzwa......nagraj aparatem cyfrowym..ale macie problemy..boshe

czlowieku ja naprawde mam najmniejszy problem z was wszystkich. Skad w ludziach tyle agresji... Sam nie wiem. Podalem do informacji fakt a wy zaczeliscie go podwazac. Powiedzialem,ze jak tylko bede mial okazje to przesle jakiegos screena czy cos na stronke, nie obiecuje, ze to bedzie juz zaraz ale na pewno to zrobie. Na razie proponuje skonczyc te dewagacje bo to do niczego nie doprowadzi chyba... Edytowane przez Froodo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...