Skocz do zawartości
lucasz

Hp Recovery.co Z Partycjami?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam laptopa HP dv6140. Przy pierwszym uruchomieniu odrazu nagrałem płytki do odzyskiwania. Miałem tyko jedna partycje C i dysk Recovery. Chciałem podzielić dysk na partycje wiec użyłem programu Partition Magic. I podzielilem.

 

Pytanie jest takie:

 

Czy można podzielić dysk sytemowy przy instalacji całego oprogramowania nie uzywając dodatkowych programów?

 

Dalej.

Chce zwrócić uwage na to gdy coś sie stanie i system nie bedzie działał. To co robić żeby nie stracić danych zapisanych na dysku.

Wydaje mi sie że gdy użyje programu do odzyskiwania "recocery" to on utworzy mi taki stan jak przy nagrywaniu płyt do odzyskiwania i utrace utwożone partycje (powstanie tylko jedna C) a przedewszystkim strace wszystki zapisane dane.

 

Komouter bedzie pusty.

 

Pytanie:

 

Jak zrobić formatownie tylko dysku systemowego?

 

Ogólnie chciałbym wykonywać intalowanie oprogramowania z możliwością tworzenia partycji.

 

Za wszystkie informacje i wskazówki będę bardzo wdzięczny!!

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram się opisać to tak jak to miało miejsce u mnie:

 

Notebook Asus z serii A6F. Dołączone oprogramowanie m.in. to 2cd Recovery CD XP HE oraz sterowniki. Dysk standardowo podzielony na partycje C, D oraz recovery. Chciałem sobie podzielić inaczej - wziąłem XP PRO i za pomocą owej płytki odpaliłem konsole, usunowszy wszelkie partycje utworzyłem C (20gb) oraz D (reszta gb). Uruchomiłem kompa ponownie z włożoną płytką dołączoną do Asusa (Recovery XP HE). System zainstalował się na partycji C nic nie zmianiając oprócz systemu plików - chciałem aby był to NTFS ale producent uznał że standardem będzie FAT32... Oczywiście jest to mały problem ;)

 

 

Pozdrawiam

Poznaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za porady chłopaki.

 

moze wyraziłem sie nie jasno, ale mi tylko o to chodzi ze mam juz utworzone partycje i 2dvd (obraz systemu w raz ze wszystkimi sterownikami i aplikacjami) obawiazkowe do nagrania czyli (jak tak to można przedstawić) dysk recovery na 2 dvd.

 

Czy jak uzyje aplikacji do "odzyskiwania sytemy" z dysku recocery to czy nie utrace utworzonych wcześniej partycji i danych na nich zapisanych.

 

czy da sie za pomoca tego recovery instalowac to wszystko jak przy normalnym kompie.

 

 

dzieki za pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Czy jak uzyje aplikacji do "odzyskiwania sytemy" z dysku recocery to czy nie utrace utworzonych wcześniej partycji i danych na nich zapisanych.

 

czy da sie za pomoca tego recovery instalowac to wszystko jak przy normalnym kompie.

Instalator odzyskiwania ma opcje instalacji bez formatowania dysków i wówczas nie zmienia on podziału dysku tylko instaluje się na pierwszej aktywnej partycji. Niemniej u mnie był z tym problem :? (opisałem go w recenzji nx7400)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalator odzyskiwania ma opcje instalacji bez formatowania dysków i wówczas nie zmienia on podziału dysku tylko instaluje się na pierwszej aktywnej partycji. Niemniej u mnie był z tym problem :? (opisałem go w recenzji nx7400)

Dzieki stary.

 

Zrobie tak i zobaczymy co sie stanie. Mam nadzieje ze nie bede mial zadych problemów.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...