Skocz do zawartości
mariusz1906

Komputer Do Q4

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje kompa za jak najmniejsza kase który na maxymalnie obcietej grafice bedzie miał w Q4 porzadne fpsy. Jakas tania bude sobie wybiore plus fortona z allegro, dyski naped mam, doradzcie mi w wyborze mobo, procesora, ramu i grafiki.

Porzadne fpsy to 60.

Cena hmm poprostu za jak najmniejsze pieniadze chce sobie pograc i włąsnie chce sie dowiedziec za ile moge zlozyc kompa na którym chodziłby Q4.

Edytowane przez mariusz1906

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU: http://www.allegro.pl/item158064441_hit_ce...4_bit_s754.html

Mobo: http://www.allegro.pl/item158935704_nowy_g..._gwar_fvat.html

Grafa: http://www.allegro.pl/item159885244_nowa_c...gwar_2009_.html

Ram: http://www.allegro.pl/item159546419_ddr_51..._wieczysta.html

no i komp złozony troche pomyslec i troszeczke szukania na allegro

EDIT: Ah.. te błedy w pisowni

Edytowane przez orlontko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mariusz1906

I co z tego ze Ci sie zle kojazy? Plac wiecej - wymagaj wiecej :| Cala filozofia

orlontko

To zes dolozyl z grafika. Za niewiele wiecej jest 6800 XT ktore rzuca tym efixem we wszystkie strony i nie wiele jest do zbierania :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mariusz1906

I co z tego ze Ci sie zle kojazy? Plac wiecej - wymagaj wiecej :| Cala filozofia

orlontko

To zes dolozyl z grafika. Za niewiele wiecej jest 6800 XT ktore rzuca tym efixem we wszystkie strony i nie wiele jest do zbierania :|

O jaa :mur: Nawet nie zerknąłem co on proponuje. Trzymaj się z daleka od FX'ów ;)

 

Orgiusz ale ten 6800 XT ma pamięci takie sobie

 

Taktowanie pamięci: 400 MHz :|

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się też czy Am2 by nie było tańsze i wziąć jakiegoś sempa pod am2 i potem ew. wymienić na coś lepszego.

 

EDIT

 

Może te mobo z GeForce 6100 by na początek starczyło. Za resztę by dokupił ramu ,a potem ew wymienił proc i dokupił lepszą kartę graficzną.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ASUS M2N-MX z GeForce 6100, chyba by pozwolił grać na niższych detalach. W końcu to GF a jak wiadomo one sobie lepiej radzą z Q4/DooM3.Jedyne to musi wziąć więcej ramu. Przynajmniej te 1 GB ;)

 

http://arest.pl/index.php?inc=produkt&...50&katid=59

 

+

 

http://arest.pl/index.php?inc=produkt&...318&katid=1

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@orlontko i @Devil a po co składacie cos na 754/939 i AGP??

w ten sposób zaoszczędzicie kilka złotych na mobo a dołożycie 2 razy tyle do grafy (używana 6600gt na pci-e to ok 200zł, a na agp ponad 300)

tanim kosztem można złożyć coś na 939 jednak z OC będzie kiepsko

sempron 64 3000+ ok 120-130zł + tanie chłodzenie

prosta mobo z pci-e ok 110-150zł

memki 1gb ok 270zł (konieczny żeby pograć w Q4 bez doczytywania)

grafa - 7300gt galaxy ok 270zł

w sumie nieco ponad 800zł, albo kupić 6600gt za ok 200zł

 

trochę drożej na 754 pci-e z przyzwoitym OC

sempron 2800+ ok 140zł za nowy (używany 100zł)

mobo: asrock k8nf4g/k8nf6g lub gigabyte k8ne - nowe za ok 170-180zł (używane ok 140zł)

memki i grafa takie same jak wyżej

 

w ostateczności 754 agp z przyzwoitym OC

sempron 2800+ 140zł

mobo asrock k8upgrade nf3 250/gigabyte k8ns - ok 130zł-140zł

1gb ram ok - 270zł

grafa pokroju 6600gt albo x800gto (czasami można trafić pełne gto 400/980, a nie 400/700, za ok 300zł)

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No podał konfig z agp, i co z tego, ja tez jestem zdania ze lepiej brac od razu 939 z pci-e, wcale nie bedzie duzo drozej, a napewno wydajniej i jednak bardziej przyszłościowo, bo grafe bedzie m,ozna bez problemu zmienic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba sie zdecyduje na:

AMD Sempron 2800+ (Socket 754, 64bit) BOX

ASRock K8NF6G-VSTA (nVidia nForce 6100-405) [DDR, PCI-E, KG] lub Gigabyte GA-K8NE (nVidia nForce4 4X) [DDR, PCI-E](co lepiej ?)

DDRAM 512MB PC-400 GoodRam CL 2.5 (lepiej te czy np CL 3 albo kingstony CL 3)

GeForce PCI-E 7300GT Galaxy DDR3 1,4ns Zalman 128 MB TV-out / DVI BOX (128-bit)

Dziękuje wszystkim którzy sie do tej pory wypowiedzieli bo naprawde pomogliscie mi ale mam jeszcze pare dylematow.

Z tymi przycinkami chodzi Ci o singla czy na multi tez przycina ?

Edytowane przez mariusz1906

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do minimalnych detali w 800*600 musisz mieć 768Mb ramu żeby nie było przycinek.

Cokolwiek więcej (rozdziałka detale medium) to Giga ramu i wzwyż.

Jeżeli tylko do kwaka na teraz to 66gt i giga ramu (mniejsza o czas dostepu) oczywiście sprzęt na pci-e - żadne agp ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli to ma byc do Q4, to bardziej bym sie sklonil ku opcji z gorsza grafa, ale 1GB ramu, bo Q4 bedzie niemilosiernie mielic na 512MB.

Nawet sprawdziłem ciekawości i w single na min. detalach 512 to za mało, a do multi to jest na styk przy dość czystym systemie.

Skoro ma być na low/off, to lepiej 1GB ram i GF 6600, nawet nie GT, bo ta karta i tak sobie poradzi, a przynajmniej nie będzie doczytek.

Jeszcze jedna rzecz. Silnik Doom3 lubi procki z dużą ilością l2, więc nie bierz czasem sempa 2600+/3000+, a nawet weź pod uwagę athlona 64.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no oki moze głupota składnie na AGP kompa ale ty tez podałes konfig pod agp wiec nie rozumiem wtym moemcie twoje j sugestii mozesz to wytłumaczyc ??

edit mi nie wskoczył i nie zauważyłem wcześniej, miało być tak jak jest teraz czyli

w ostateczności 754 agp z przyzwoitym OC

to i tak nieopłacalny zestaw ale chodziło mi o porównanie

 

 

 

@bryken juz za 200zł ;) ale to i tak dobra propozycja jak za tą cenę, z sempem za 120-130 to byłoby dobre rozwiązanie, tylko zostałoby mu na 6600gt - w sumie i tak by pasował :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...