Skocz do zawartości
Puchacz1

Internet Radio 256

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też mam radiówkę 512 i strony otwierają się możliwie wszystko, jest nawet dobry transfer, ale też mam ping w grach. Koledzy też tak mają. W innym mieście na radiówce jest to samo. Ja też się o to wściekam na admina, ale on mówi, że to nie jego wina.

 

 

 

C:\Documents and Settings\Michał>ping www.onet.pl -n 25

 

Badanie www.onet.pl [213.180.130.200] z użyciem 32 bajtów danych:

 

Odpowiedź z 213.180.130.200: bajtów=32 czas=100ms TTL=59

Odpowiedź z 213.180.130.200: bajtów=32 czas=83ms TTL=59

Odpowiedź z 213.180.130.200: bajtów=32 czas=104ms TTL=59

Upłynął limit czasu żądania.

Odpowiedź z 213.180.130.200: bajtów=32 czas=44ms TTL=59

Odpowiedź z 213.180.130.200: bajtów=32 czas=41ms TTL=59

Odpowiedź z 213.180.130.200: bajtów=32 czas=149ms TTL=59

Odpowiedź z 213.180.130.200: bajtów=32 czas=44ms TTL=59

Odpowiedź z 213.180.130.200: bajtów=32 czas=35ms TTL=59

Odpowiedź z 213.180.130.200: bajtów=32 czas=56ms TTL=59

Odpowiedź z 213.180.130.200: bajtów=32 czas=55ms TTL=59

Odpowiedź z 213.180.130.200: bajtów=32 czas=49ms TTL=59

Odpowiedź z 213.180.130.200: bajtów=32 czas=111ms TTL=59

Odpowiedź z 213.180.130.200: bajtów=32 czas=1901ms TTL=59

Odpowiedź z 213.180.130.200: bajtów=32 czas=2096ms TTL=59

Odpowiedź z 213.180.130.200: bajtów=32 czas=2877ms TTL=59

Odpowiedź z 213.180.130.200: bajtów=32 czas=357ms TTL=59

Upłynął limit czasu żądania.

Odpowiedź z 213.180.130.200: bajtów=32 czas=1151ms TTL=59

Odpowiedź z 213.180.130.200: bajtów=32 czas=753ms TTL=59

Odpowiedź z 213.180.130.200: bajtów=32 czas=61ms TTL=59

Odpowiedź z 213.180.130.200: bajtów=32 czas=91ms TTL=59

Odpowiedź z 213.180.130.200: bajtów=32 czas=335ms TTL=59

Odpowiedź z 213.180.130.200: bajtów=32 czas=211ms TTL=59

Odpowiedź z 213.180.130.200: bajtów=32 czas=97ms TTL=59

 

Statystyka badania ping dla 213.180.130.200:

Pakiety: Wysłane = 25, Odebrane = 23, Utracone = 2 (8% straty),

Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:

Minimum = 35 ms, Maksimum = 2877 ms, Czas średni = 469 ms

 

 

 

U mnie to dopiero jest skakanka :|. I tak mam ostatnio prawie zawsze... . Chyba czas się za to wziąć ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem tego samego zdania co kolega zgf1 w cs-a moge sobie normalnie pograc pingi w nocy i z rana mam swietne w cs-ie bo nieskacza wyzej jak 100 na polskich servach, do wakacji pingi na 10.1.3.1 (komp - router) mialem max 20ms a sredni ping byl okk 5-6ms wiec to jest wina admina ze niepotrafi okielznac sieci, poprostu lata w niej za duzo zbednego syfu z powodu za duzej ilosci klientow, u mnie w sieci wszystko podpiete jest do JEDNEGO 5-PORTOWEGO SWITCHA!! z najnizszej polki to wychodzi w stressie ze 100 kompow na tego switcha co jest moimm zdaniem lekkim przegieciem bo ten switch se nierdzi, pozatym jest u mnie w sieci kilka "kwiatkow" o ktorych nawet niewspominam wiec zalezy to tylko od zaangazowania admina (wkladu wlasciciela sieci)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo jak sprawdzić realną prędkość połączenia ?

CLICK

 

PS. Niech Cię nie zrazi język w jakim jest strona :D. Nie trzeba nic klikać (za wyjątkiem w wyżej napisanego linka) i trochę poczekać :)

Edytowane przez seba_999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tym linku co podałeś prędkość to 161 a ja płacę przecież za 256 to coś tu jest nie tak (rozumiem gdyby ta wartość wahała się w granicach 220-256 ale aż tak....!)

 

Porobiłem sobie screeny z wczoraj i dziś. Jak wygląda ping na onecie oraz jak układa się prędkość połączenia tym linkiem co podałeś Seba_999 żeby mi znów kitu nie wciskali, że wszystko dobrze i oni nie widzą problemu...

Edytowane przez Puchacz1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prędkość połączenia tym linkiem co podałeś

Mam nadzieję, że zanik kliknąłeś w link to wyłączyłeś wszystkie programy korzystające w tym czasie z neta (p2p itp) :)

 

PS. Nie daj się - ja wychodzę z założenia, że skoro płacę to żądam w pełni sprawnej usługi. Tylko nie skrzycz admina ;) (chyba, że będzie się prosił o to :D )

Edytowane przez seba_999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wszystko powyłączałem prócz konnekta ale on raczej tak sieci nie obiciąża pozatym jak jest wyłączony to też tak muli ...

W takim razie życzę powodzenia u Admina. Napisz potem czy coś wskórałeś :)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No. Jutro jak tego nie zrobią to wyłoże kawe na ławe jak gość będzie kombinował i jutro nie odzyskam sprawności neta. Tak wogóle to mam ochote powiedzieć co myśle o takiej polityce beztrosiego podłączania użytkowników do czyjegoś łącza. Bo to istna kradzież moim zdaniem. Jak się podpisuje umowy z nowymi użytkownikami to się dokupuje dodatkową prędkość aby starym użytkownikom zapewnić prędkość za którą PŁACĄ !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już gra (przynajmniej narazie). Ładny ping oraz transfer i wszystko ładnie pięknie... Okazało się, że mieli problem z nadajniekiem na jednej z ulic i to było powodem tegoż mulenia. No teraz mogę sobie pograć przez neta na pingu 50 :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, znowu jest to samo. Teraz mam takie pytanie. Ja mówie do gościa ping w grach jest baardzo słaby. A on mi na to, że oni nie odpowiadają za serwery gier.

 

Czy gość może tak wogóle powiedzieć ?. Ma racje nie odpowiadają za serwery gier i ICH łącze itd... ale tych serwerów jest ponad 5000 i na każdym jest lagg. Pytam się innych ludzi, a oni nie ma laga na większości serwerów choć mają 256 kb/s więc stwierdzenie, że oni za to odpowiadają jest zdeczka niepoważne. Strony też chodzą jak chcą. Ładują się raz szybko, raz wolno . Istna loteria poprostu.

 

2 pytanie to jaką przyjąć linie obrony w rozmowie z gościem. Powoływać się na coś a może coś innego.

 

sorki za podwójnego posta. Mam nadzieje, że moderatorzy wybaczą.

Edytowane przez Puchacz1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Puchacz1: zachowujesz się jakbyś miał 14 lat (bez obrazy dla tych kumatych 14'latków).... czego Ty wymagasz od WiFi ?? Pingów kabla TASK'u albo WASK'u ? pogięło Cię za przeproszeniem ?? Do tego ta pretensjonalność ... ile w ogóle płacisz za te swoje 256 ?? Podejrzewa, że mniej niż za NeoZdradę więc się ciesz że w ogóle masz neta .... WiFi jest również zależna od pogody i przeszkód na drodze linka czy to się podoba czy nie i nie ma tu wiele do gadania admin skoro żeś wybrał WiFi mieszkając ponad 1 KM od najbliższego AP'ka :P nie dziw się, że jest jak jest. WiFi ceciach!e się wysokim współczynnikiem strat pakietów i to jest ten Twój ping... raz na wozie raz pod kozą :P Równie dobrze mógłbyś sobie załatwić 1GBit w Eutelsat i narzekać na pingi ... ale za to ściąganie przez p2p jakie dobre :P Opóźnienie jest normalką czy się podoba czy nie... zwełaszcza w technologii WiFi 2,4 GHz

 

Pozdrawiam.... poczytaj... bądź adminem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ales napisal :)

Powtarzasz jakies obiegowe przesady, ja mam do anten 2.5 lub 4 km po drodze sa drzewa, olbrztmia linia wysokiego napiecia , pada deszcz lub snieg, jest mgla i pingi mam po 60 (polskie serwery).

Swego czasu mialem pingi od 2000 i w gore, admini pieprzyli identyczne glupoty jak ty (ps. bez obrazy), wystarczylo mu pogrozic oraz co najwazniejsze zaprosic komkurencje i stal sie cud.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PC_Speaker czego ty człowieku chcesz ... Odpowiedź w stylu "ciesz się, że wogóle masz neta " jest zdeczka nienamiejscu chyba co ?. Płacę 50 zł miesięcznie ale to jest wogóle nie ważne bo PŁACĘ i chciałbym choć w przybliżeniu dostać taką szybkość za jaką PŁACĘ !. A i jeszcze jedno jakbyś poczytał pare postów wyżej to mieszkam niecałe 500m od anteny nadawczej. Pozatym gdzieś czytałem, że częstotliwość 2.4 GHz jest na tyle duża aby pokonywać przeszkody takie jak drzewa,deszcz,śnieg itd... a stratyt są małe.

nie rozumiesz tego człowieku, że PING nie powinien być aż tak duży. przy takiej prędkości. Jeszcze rok temu w ZIME w największe mrozy ping był NORMALNY więc nie gadaj bzdur ok ?. Troche poczytałem o radiówkach i gadasz bzdury bo jak wszystko jest u nich ładnie skonfigurowane i nie podpinają na wariata tłumów ludzi pod łącze to ta prędkość jest zachowana !

 

Poza tym PC_Speaker gdzie odpowiedziałeś na moje pytanie ?

 

Cloperflake zgadzam się z tobą

Edytowane przez Puchacz1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam Radiowke i w 100% zgadzam sie z Puchacz1 i Cloperflake. Zadne drzewa, bloki pogoda itp. nie maja wplywu na pingi. Mieszkam z 5 km od anteny i na pingi nie narzekam w mohaa na polskich serwach mam po 20.

 

Edit: Dodam ze mam lacze ~400kb/s.

Edytowane przez bedzio1001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puchacz1

 

wystarczy, że zrobisz traceta do danego servera np.

tracert wp.pl

dokładnie Ci pokaże po kogo stronie leży wina :]

Ja też posiadam internet radiowa :( i nie dajcie się zwodzić "adminom" że to wina serverów gier, wirusów itp. to tylko i wyłącznie ich wina !! najważniejszym kryterium przy radiówkach (i nie tylko) jest ping do gate i na zewnątrz i tylko to się liczy !!

 

Cloperflake lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nierealny mam coś takiego :

 

Trasa śledzenia do wp.pl [212.**.***.101]

przewyższa maksymalną liczbę przeskoków 30

 

1- 84 ms 44 ms 17 ms **.0.***.***

2- * * * Upłynął limit czasu żądania.

3- * * * Upłynął limit czasu żądania.

4- 30 ms 61 ms 30 ms gda-po-*-*-0.tktelekom.pl [***.***.224.***]

5- 39 ms 31 ms 64 ms pkp-***-gw.task.gda.pl [***.19.0.***]

6- 99 ms 111 ms 91 ms ci-wp-rtr.wp.pl [153.**.102.**]

7- 98 ms 120 ms 165 ms zew.***d2.adm.wp-sa.pl [***.***.105.**]

8- 186 ms 86 ms 96 ms www.wp.pl [212.***.***.101]

 

wybaczcie zakroopkowanie ale nie wiem czy takie dane można wstawiać...:(

 

 

 

Wydaje mi się, że jest odrobine za duży ping !

 

wynik : http://dsl.cz/rychlost.php = 136kb/s (a miało być 256 :mur: )

Edytowane przez Puchacz1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra piszę jeszcze raz ponieważ mam takie pytanie. Już wiem, że nie są winni admini neta. Problem tkwi w połączeniu między mną a ich anteną odbiorczą gdzie pingi dochodzą między tym połączeniem do nawet 500ms !. Czy admin może coś na to poradzić ?. Dodam, że połączenie jest czyste. Przeszakdzają mu tylko druty wysokiego napięcia które są akurat na wprost anteny w odległości `100 m oraz antena telewizyjna. Czy to może być przyczyną tych zakłóceń ?. Czy admini mogą coś z tym zrobić ?. Prosze o szybką odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile jest taka możliwość, to mogą Cię przełączyć na inny nadajnik. U mnie tak zrobili jak jeszcze miałem radiówkę - nadajnik był dużo dalej niż pierwszy ale nic nie przeszkadzało po drodze. Oczywiście wystarczyło to na pół roku - jak podłączyli za dużo klientów to wszystko siadło - no i w związku z tym mam od ponad roku Neo 512.

Pozdr. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...