Skocz do zawartości
neomagnet

Tani Laptop

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kumpel chce kupić jakiegoś taniego (uzywanego) laptopa, ma do wydania 500zł, max to 600 i ani złotówki więcej, nie ma zadnych wygórowanych wymagań, byle dało rade odpalić odchudzonego xp, był dźwięk i dało rade obejrzeć jakiś film. Przydałoby się zeby bateria w miare długo trzymała.

Aha, niech nikt nie pisze zeby lepiej kupował jakiegoś małego PC, bo to ma być komp na wycieczki i takie tam.

 

PS, zapomniałem dodac ze muszą byc conajmniej 2 usb,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja rada:

Niech Twój kumpel łaskawie raczy sam się pofatygować i poszukać np. na Allegro albo eBay'u laptopów w odpowieadjącej mu cenie, a później zapytać co forumowicze o tym myślą.

Nikt nie bedzie odwalał czarnej roboty za niego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, szukaliśmy trochę, ale nie wiem teraz czy lepiej brać z procem intela czy amd, w grę wchodzą PIII, jakis celek chyba 700mhz i amd k6 tylko nie wiem czy na k6 odpale xp. Laptopami nigdy się nie interesowałem, szukałem po google co bedzie lepsze ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi.

 

PS. Znalazłem tez jakiegos lapka z durniem 800mhz, ale nie wiem czy nie lepszy bedzie PIII, co jest bardziej prądożerne??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o procesory - wydaje mi się, że z wyżej wymienionych PIII będzie najmniej prądożerny, a co za tym idzie będzie się najmniej grzał...

Z tego co mi wiadomo architektura procesorów mobilnych bazuje ( bazowała ) na strukturze PIII z powodu niskiego poboru prądu....

 

A tak na marginesie - nie wiem po co zależy wam aż tak bardzo na prądożerności w kilkuletnich laptopach - przecież i tak wiadomo, że nie pociągną one na baterii 3 godzin tak jak nowe laptopy oparte o technologię Centrino...

 

PS - linki do owych laptopów mile widziane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o procesory - wydaje mi się, że z wyżej wymienionych PIII będzie najmniej prądożerny, a co za tym idzie będzie się najmniej grzał...

Z tego co mi wiadomo architektura procesorów mobilnych bazuje ( bazowała ) na strukturze PIII z powodu niskiego poboru prądu....

 

 

PS - linki do owych laptopów mile widziane...

A nie przypadkiem z powodu wysokiej wydajnosci tejze architektory ? ;)

 

Wracajac do tematu, najlepiej poszukac lapka wsrod producentow takich jak IBM, HP albo Compaq z prockiem PIII na pokladzie, do 600zl mozna miec takiego z zegarem 600Mhz

np.

IBM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedzi, kumpel znalazł na jakiejś giełdzie lapka z pIII 800mhz (chyba), 128mb, 15gb, ok 13". Kosztował 650, ale telefonicznie uzgodniliśmy ze warto i go kupił, bateria trzyma ok 40-50 min, więc nie jest źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...