Skocz do zawartości
DziubekR1

Sama "skrzynia" Za 2500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Kumpel do mnie wpadl z prosba o zlozenie kompa. Uparl sie, ze chce kupic w arest.pl (sklepik we Wrocku, nawiasem mowiac bardzo fajny). Ja mu ewentualnie podpowiedzialem tez proline.pl , tak wiec tez wchodzi w gre. Ma 2500zl, ale w sumie to nie niedlugo chcialby tez kupic LCD, wiec raczej lepiej by bylo zmiescic sie w mniejszej kwocie, bo jak wyda wszystko, to pozniej nie wiadomo kiedy wpadnie kasa na monitor, stad tez wybor padl na AMD.

 

Oto moja propozycja:

 

post-22970-1169918090_thumb.jpg

 

Nie wiem jeszcze jaka plyte wybrac, bo kompletnie sie nie orientuje w AM2. Tu pojawia sie moja prosba, podpowiedzcie jakas plyte z arest.pl , ewentualnie naniescie jeszcze jakies poprawki na ten zestaw. Co do chlodzenia, to chcialem oczywiscie Arctica Freezera, ale kurde nie maja w tym sklepie i sam juz nie wiem, czy moze sam mu nie zamontuje, bo jak juz kupowac to tak, zeby to i cicho chodzilo. W OC to on sie na bank bawic nie bedzie.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tych Pentagramach sie dowiedzialem tutaj http://pclab.pl/art24371.html i bardzo mi sie spodobaly, wiec raczej zasilka zostaje. Wlasnie co do dysku, to zaczekam jeszcze na jakies opinie, bo znowu ja Seagate nie lubie (sam mam jakiegos starszego 80GB) i zaluje do dzisiaj, ze Samsunga nie bralem. A ten kumpel ma teraz 160GB Ide Samsunga wlasnie i jest z niego bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie będzie się bawił w OC to dlaczego nie może sobie złożyć zestawu z C2D, jeżeli ten procek ze stajni Intela zje AMD na śniadanie. Niech pomyśli o Viście, którą i tak prawdopodobnie bedzie za jakiś czas instalował :P. Jeżeli kupuje taką dobrą grafę to na pewno zależy mu na tych kilku fps'ach....

 

Bez OC bardzo dobra będzie S3-965P/S3-945P (lepsza ta pierwsza, ale może zaoszczędzić...) i do tego E4300 bądź E6300 i lansik, że się ma C2D :P

 

Oczywiście to jest tylko propozycja, tylko sugeruję, ale jeśli Twój kolega woli AMD nie będę nalegał :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym mu z przyjemnoscia zlozyl cos na C2D, ale poprostu ceny prockow i plyt sa niestety dosyc wysokie w porownaniu do AMD. Ale zaraz obczaje te plyty co podales, moze sie zmiesci w dobrej cenie.

 

EDIT:

 

W sumie to bardzo fajny sprzet znalazlem w temacie o zestawach

 

MOBO DFI Infinity NF Ultra II-M2______________________ 339zł

CPU AMD Athlon 64 3800+ BOX _____________ 354zł

RAM Goodram 2X1GB 667MHz ____________________ 660zł

GRAFIKA Power Color X1950PRO XTREME ______________________ 730zł

HDD Seagate 7200.9 160GB SATA2 ______________ 210zł

DVD-RW Asus DRW-1608P3S OEM _______________________ 116zł @Pioneer 111L - KLIK

Zasilacz Modecom MC-350 ATX 350W __________________________ 108zł

 

Tutaj bym wstawil tego Palita 7900GS i by bylo 150zl taniej. Tylko problem jest w tym, ze ten proc w arescie kosztuje 480zl, a plyt DFI wogole nie ma :/ A kumpel chce kupic wszystko na miejscu. Hmm, w sumie jestem pewien, ze on krecic nie bedzie i sie zaczynam zastanawiac, czy mu nie dac jakiegos taniego AsRocka, te plyty bez OC dobrze spelniaja swoje zadanie i by taniej bylo.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zasade, ze raczej nie zabieram sie za nie swoje sprzety :) Jemu zalezy na tym, zeby w koncu mial kompa, na ktorym pyknie w Preya, ktory bedzie cichy i na ktorym bedzie smigac VISTA, bo juz sie doczekac nie moze :)

 

EDIT:

 

A jaka ewentualnie plyte z Aresta na AM2 w koncu polecicie ? :)

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...