Skocz do zawartości
Misiekskrzypek

Problem Z Utratą Pakietów Przy Przesyłaniu Plików W Sieci Lan

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nastepujacy problem z siecia, wszystko bylo ok, dopoki mielismy polaczone dwa kompy kablem skrosowanym. Problem zaczal sie w momencie, gdy w naszym budynku zalozono siec na 30 stanowisk. Nie znam dokladnie konfiguracji sieci ale jest ona puszczona przez router i switch 24 portowy. Problem dotyczy tylko kompa mojego i kolegi. W momencie jak wpielismy sie do tej sieci (rezygnujac w tym momencie z naszego kabelka, ktorym byly polaczone dwa kompy) to wszystko chodzi ok, mozna grac w gry po sieci ale zonk zaczyna sie w momencie kopiowania wiekszych plikow (typu filmy) z kompa na kompa. Nie da rady tego zrobic, w okienku kopiowania pojawia sie jakas kosmiczna ilosc minut do zakonczenia operacji, ktora sie zwieksza i nie sposob skopiowac pliku. Sprawdzalismy pingi microsoftowska konsola i jest wszystko w porzadku ale podczas przesylania okraglych pakietow typu 1000, 2000,3000 KB sa one zupelnie gubione za kazdym razem gdy taki pakiet jest wysylany/odbierany. Gosc od sieci zrobil oczy jak pieciozlotowki jak to zobaczyl. Od strony hardwerowej jest napewno wszystko ok, kable, sieciowki, wszystko bylo sprawdzane. Po dwoch tygodniach walki z problemem rozkladam rece, gdyz nie mam pojecia co to moze byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh musi działać. Laptop wpinasz się w kabelek i napierasz pingami. To samo z drugiej strony. Możesz nawet zrobic cos takiego że postawic coś do czego można pingowac przy switchu omijając kabel kolegi.

 

Potem zarabiasz od nowa rj-ty, jak to nic nie da to zmiana portu w urządzeniu. Ważne aby sprawdzać innym sprzętem bo nie wiadomo co z twoim. Jak dalej będzie lipa to zmiana kabla ot cała zabawa. Sprawdzenie portów w urządzeniu też mile wskazane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh musi działać. Laptop wpinasz się w kabelek i napierasz pingami. To samo z drugiej strony. Możesz nawet zrobic cos takiego że postawic coś do czego można pingowac przy switchu omijając kabel kolegi.

 

Potem zarabiasz od nowa rj-ty, jak to nic nie da to zmiana portu w urządzeniu. Ważne aby sprawdzać innym sprzętem bo nie wiadomo co z twoim. Jak dalej będzie lipa to zmiana kabla ot cała zabawa. Sprawdzenie portów w urządzeniu też mile wskazane.

 

Komunikacja z obydwoma kompami byla sprawdzana za pomoca laptopa: laptop<->komp1, laptop<->komp2 i sytuacja wyglada dokladnie tak samo jak w przypadku opcji komp1<->komp2. Wszystko puszczane przez glowny switch dla calej sieci. Dziwne jest to, ze sa gubione tylko okragle pakiety, czyli pakiet powiedzmy 2990KB przelatuje bez problemu a dla pakietu 3000KB pingi sa zawsze tak wielkie, ze w ogole on nie przelatuje. Kable byly sprawdzane na linii gniazko-kazdy z kompow. Stad wydaje mi sie, ze cos nie halo jest od strony softwerowej, zwlaszcza, ze na tych samych systemach w momecie polaczenia bezposrednio kompow ze soba komunikacja jest bezbledna.

 

 

Poprawka: dzis do sieci wpiela sie kolezanka, kopiowanie filmu od niej na mojego kompa-3 minuty, od niej na kompa kumpla-3 minuty, z mojego kompa na kompa kumpla i odwrotnie 122minuty, ma ktos jakis pomysl bo mi rece juz opadaja jak to widze:/

Edytowane przez Misiekskrzypek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolacze sie do tematu. Posiadam internet dostarczany przez dostawce telewizji kablowej. Po sformatwaniu dyskow mam problem. Skonfigurowalem polaczenie tak jak nalezy(tak mi sie wydaje). Komputer nie odbiera zadnych pakietow z sieci. Po uruchomieniu ikonki z tray-a ( polaczenie jest caly czas aktywne) widac ze komputer wysyla jakies dane, a odebranych jest rowne zero. Nie moge korzystac z przgladarki internetowej, ani innych programow korzystajacych z internetu. Po wpisaniu do konsoli "ping wp.pl" widac ze komputer sie nie laczy. karta to Realtek RTL8139 Family PCI fast Ethernet NIC. Pomocy .... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...