Skocz do zawartości
Owen55

Zestaw Do 6000zł (bez Monitora)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie!

 

Po 4 latach pracy na potężnym zestawie opartym na Celeronie 1,7 :cool: i GF2 MX (ostatnio rok - Ati 9600) doszedłem do wniosku, że to nie jest już sprzęt dla mnie. Photoshop, nowe gry... to wszystko wymaga zdecydowanie więcej.

I właśnie... zacząłem rozglądać się po rynku itd. Z każdym dniem jednak mam co raz więcej wątpliwości :D .... (...)

 

Podzespoły wyszczególnione ciemnozielonym kolorem są już kupione!

 

CZY OSTATECZNIE BRAĆ ZESTAW JAK PONIŻEJ??:

 

MOBO: ASUS P5W DH Deluxe LUB ABIT AW9D-MAX ~800zł

Procek: Intel Core 2 Duo E6400 828 zł

Pamięć: Crucial Ballistix 2x1GB DDR2 1000 SLI-Ready 1 210 zł - KUPIONE

Grafika: GeForce 7900GS Galaxy 256MB Zalman 655 zł

Dysk: Seagate Barracuda 7200.10 250GB 16MB 277 zł

Nagrywarka: Pioneer DVR-111DBK Black OEM 123 zł

FDD: czarny 45 zł

Obudowa: Raidmax Smilodon 299 zł - KUPIONE

Zasilacz: Be Quiet! Straight Power 500W 322 zł - KUPIONE

 

SUMA: 4659 zł

 

PROSZĘ PRZEGLĄDNĄĆ ZESTAW I WYPOWIEDZIEĆ SIĘ CO O NIM MYŚLICIE? CO WARTO BY ZMIENIĆ? CZY MOŻE JEST DOBRZE? BĘDĘ WDZIĘCZNY ZA WSZELKIE SUGESTIE I POMOC. ;)

Edytowane przez Owen55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena głośników zabójcza 375 :blink:

 

te głośniki powinny kosztować ok 300 zika nie więcej.

 

karte to kup na przeczekanie gf 7300gt 128/128 pograsz sobie, podkręcisz nauczysz się robić vmoda a gdy przyjdzie czas zmienisz na coś z serii 8xxx ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta Główna Asus P5N32-E 680i SLI (Lga775) 790.00zł

Procesor Core 2 Duo E4300 DualCore 64 Bit 1.80GHz BOX 620.00zł

Dysk Twardy WD 250GB 16MB Cache S-ATA 2 270.00zł

Karta Graficzna MSI 8800GTS NX8800GTS-T2D640E-HD 640MB (256-bit) (PCI-E) 1660.00zł

Zasilacz Tagan 480-U15 480W EasyCon 360.00zł

Obudowa Thermaltake Soprano Silver 320.00zł

Napęd FDD Alps 1.44 MB floppy Oem silver 40.00zł

Nagrywarka DVD Pioneer 111D 16x DVD +/-RW DL Oem silver 130.00zł

Router D-Link DI-604 Router 4port 120.00zł

Głośniki Creative Inspire T6100 5.1 230.00zł

Klawiatura: Logitech OEM UltraX Media 75 zł

Mysz: Microsoft Wheel Optical Black 40 zł

 

SUMA 4655.00zł

 

+ memy co kupiłeś i UPS to będzie trochę powyżej 6000zł :D Zmienisz obudowę, znajdziesz niższe ceny i się wyrobisz :D

Edytowane przez Valentine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena głośników zabójcza 375 :blink:

 

te głośniki powinny kosztować ok 300 zika nie więcej.

 

karte to kup na przeczekanie gf 7300gt 128/128 pograsz sobie, podkręcisz nauczysz się robić vmoda a gdy przyjdzie czas zmienisz na coś z serii 8xxx ;)

To cena z Geniusy, nie za X-540. Logitechy mogę mieć właśnie za coś około 300zł.

 

Co do karty to chyba masz rację :D

 

Płyta Główna Asus P5N32-E 680i SLI (Lga775) 790.00zł

Procesor Core 2 Duo E4300 DualCore 64 Bit 1.80GHz BOX 620.00zł

Dysk Twardy WD 250GB 16MB Cache S-ATA 2 270.00zł

Karta Graficzna MSI 8800GTS NX8800GTS-T2D640E-HD 640MB (256-bit) (PCI-E) 1660.00zł

Zasilacz Tagan 480-U15 480W EasyCon 360.00zł

Obudowa Thermaltake Soprano Silver 320.00zł

Napęd FDD Alps 1.44 MB floppy Oem silver 40.00zł

Nagrywarka DVD Pioneer 111D 16x DVD +/-RW DL Oem silver 130.00zł

Router D-Link DI-604 Router 4port 120.00zł

Głośniki Creative Inspire T6100 5.1 230.00zł

Klawiatura: Logitech OEM UltraX Media 75 zł

Mysz: Microsoft Wheel Optical Black 40 zł

 

SUMA 4655.00zł

 

+ memy co kupiłeś i UPS to będzie trochę powyżej 6000zł :D Zmienisz obudowę, znajdziesz niższe ceny i się wyrobisz :D

Sorki... może się mylę, ale ten zestaw jest sporo gorszy. NIe to, żebym Cię krytykował, ale trochę nie w tym kierunku, w którym chcę iść. NIe potrzeba mi tak wypasionej karty to po pierwsze (zresztą napisałem od razu, że wolę poczkać na jakieś g80 w normalnej cenie). Nie chcę pakować się raczej w SLI, choć mobo chyba całkiem niezłe tak ogólnie.

 

Jak na razie zostaję przy swojej wersji i zastanawiam się nad 7300GT...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Router DI-604 miałem z tym problemy , najpierw padł zasilacz wymienili

w ramach gwarancji (2 tygodnie czekania) po zwiększeniu prędkości

łącza z 512 na 3Mb grzeje się (jak stoi pionowo to jakoś działa położony

zwiecha z przegrzania) dlatego lepiej dopłacić 100 do

3COM OfficeConnect Cable/DSL VPN Router

Na przeczekanie to najlepiej kupić pasywnie chłodzoną najtańszą PCI-E

w pełnym PCB 7100 lub 7300LE bo moźna będzie łatwo odsprzedać niemal

bez straty.

Głośniki X-230 za 150 nie wystarczą ?

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

 

Co do P5W Dh deluxe to radzę się zastanowić nim dokonasz wyboru.

To jest dość grymaśna płyta i potrafi przyprawić o zawrót głowy :mur: :mur:

 

 

Jeśli nie bawisz się w overclocking i chceż mieć stabilny komputer to Gier , photoshopa etc.. to zainteresuj się płytami , które są już na rynku dłużej i mają dobrze dopracowane BIOSY np. Intel Bad Axe :) i naprawdę wiem co mówię B)

 

Pozdrawiam :wink:

Edytowane przez Alt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To cena z Geniusy, nie za X-540. Logitechy mogę mieć właśnie za coś około 300zł.

 

Co do karty to chyba masz rację :D

Sorki... może się mylę, ale ten zestaw jest sporo gorszy. NIe to, żebym Cię krytykował, ale trochę nie w tym kierunku, w którym chcę iść. NIe potrzeba mi tak wypasionej karty to po pierwsze (zresztą napisałem od razu, że wolę poczkać na jakieś g80 w normalnej cenie). Nie chcę pakować się raczej w SLI, choć mobo chyba całkiem niezłe tak ogólnie.

 

Jak na razie zostaję przy swojej wersji i zastanawiam się nad 7300GT...

A czemu uważasz że gorszy?? Mi się zdaje jednak że lepszy :) Jak już wydawać takie pieniądze to lepiej czasami iść na kompromis cena/jakość (E4300) i patrzeć trochę w przyszłość (8800GTS). Jak wejdą mowe 8xxx to pewnie cena 8800GTX i GTS nie zmaleje. Co do wyboru konkretnego producenta karty to uważam by brać najtańszą z możliwych. Wszystkie karty 8800xxx są budowane na karcie referencyjnej więc nie warto płacić dodatkowo 100-150 zł za jedna gre.Za 1539 są w znak.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

 

Co do P5W Dh deluxe to radzę się zastanowić nim dokonasz wyboru.

To jest dość grymaśna płyta i potrafi przyprawić o zawrót głowy :mur: :mur:

Jeśli nie bawisz się w overclocking i chceż mieć stabilny komputer to Gier , photoshopa etc.. to zainteresuj się płytami , które są już na rynku dłużej i mają dobrze dopracowane BIOSY np. Intel Bad Axe :) i naprawdę wiem co mówię B)

 

Pozdrawiam :wink:

To już jest dość długo na rynku i jest kilka rewizji.

Z daleka trzeba omijać zwłaszcza pierwszą wersję P5W DH taką która jest w opakowaniu bez logo C2D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast P5W DH ( nawet 1.04G ) to ABIT AW9D-Max, znacznie lepsza mobo w praktycznie takiej samej cenie.

AW9D-Max

E6600

8800GTS

Be Quiet Straight Power Pro 500W

Reszta wedlug uznania.

Może wypowie się ktoś z właścieli ABIT'a? Są tacy wogóle? Nie chciałbym brać płyty w ciemno. Produkty ASUSa, przynajmniej w Polsce są chyba bardziej popularne, dlatego skłaniałem się ku tej firmie...

 

Ewentualnie proszę o opinię właścicieli PW DH DLX, czy innych podobnych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wypowie się ktoś z właścieli ABIT'a? Są tacy wogóle? Nie chciałbym brać płyty w ciemno. Produkty ASUSa, przynajmniej w Polsce są chyba bardziej popularne, dlatego skłaniałem się ku tej firmie...

 

Ewentualnie proszę o opinię właścicieli PW DH DLX, czy innych podobnych...

O ile mnie pamięć nie myli to kiedyś DEVILEK miał okazję pobawić sie abitem i stwierdził, że to jedna z lepszych mobo pod c2d z duzym multi.

 

Co do p5w DH dlx to ja moge się wypowiedzieć. Mam rewizję 1,04G i e66. Komputer chodzi 10-16 godzin dziennie na taktach okolo 3.6GHz rock stable. Ogolnie płytka godna polecenia i uwagi.

Edytowane przez ShaDiQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ja katuje AW9D-Max

 

Na codzien 3850-3900MHz ;] X6800@multi x 9

 

Dopracowali chlopcy z ABIT'a bios i super mobo sie z niej zrobila.

 

 

Tanczy, spiewa, gra i buczy :D Aha no i swieci ;) Mozna ustawic 6 rodzajow swiecienia diod na spodzie mobo, lub je wylaczyc calkiem - taka mala [ciach!]lka a cieszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbrodnia ... brac taka karte do E6600 :mur:

A ty umiesz czytać ze zrozumieniem :mur: ... gościu wyraznie napisał że chce karte na przeczekanie wiec po co pakowac sie teraz w cos lepszego, lepiej niech kupi 7300GT a potem cos z g80.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważam, lepiej już się zaopatrzyć coś z serii Nvidia 8***

Jeśli chodzi o grafę to z tego wszystkiego chyba wezmę coś z serii 7900 GS. Prawdopodbnie albo Palita albo też Galaxy z Zalmanem. Różnica w cenie około 100zł.

 

 

 

Pozostaje ten dylemat z płytą główną...

 

Co do p5w DH dlx to ja moge się wypowiedzieć. Mam rewizję 1,04G i e66. Komputer chodzi 10-16 godzin dziennie na taktach okolo 3.6GHz rock stable. Ogolnie płytka godna polecenia i uwagi.

Gdyby mi też tak chodziło, a nawet troszkę gorzej, lecz płytka byłaby w miarę stabilna to byłbym zadowolony. Nie jestem jakimś overlockerem - nie chcę podkręcać dla zabawy. Po prostu troszkę wydajność można poprawić to dlaczego by nie spróbować.

 

Myślę, że zrobię tak: Zapytam o rewizję 1,04G PW DH DLX, a jeśli nie będą w stanie jej załatwić to będę starał się znaleźć jakieś alternatywne rowziązanie... może rzeczywiście ten ABIT :).

 

A głośniczki chyba ostatecznie wezmę Logitechy x-540.

 

KTOŚ MA JESZCZE JAKIEŚ SUGESTIE? B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ona jest i tak czymś więcej niż chciałem. Ta karta bez problemu sprosta moim wymaganiom, a gdy g80 staną się już standardem to wtedy pomyślimy nad czymś nowszym.

 

Pozdrawiam.

Z kartami graficznymi od dawna jest tak że nie opłaca się kupować nic na zapas, ponadto bardzo łatwo wymienić.

Jeśli w aktualnych wymaganiach wydajnościowych zmieści się jakaś pasywnie chłodzona i niezbyt prądożerca to warto

dla ciszy i lepszego OC CPU. Są już wykonane w 80 nm 7600GS przykładowo WinFast PX7600 GS TDH HDMI

Dual-link DVI-I / HDMI / HDTV / SPDIF output ale nie wiem czy już jest dostępna w Polsce

Ewentualnie taka http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...roducts_id=6468.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przeczytałem o kwietniowych obniżkach INTELA to zdecydowałem się zmienić procka na E6400 - to po pierwsze.

 

Teraz ponawiam pytanie o płytę główną... Które mobo z poniższych wybralibyście do mojego zestawu?

-Asus P5W DH Deluxe

-Asus P5W64 WS PRO

-Abit AW9D-MAX

-Asus P5N32-E SLI

 

Najmniej jestem przekonany do ostatniej opcji (na 680i). Pierwsze trzy opcje najbardziej mi odpowiadają, ale proszę o pomoc bo naprawdę nie mogę się zdecydować na coś konkretnego, a mam jeszcze około tydzień do momentu zamówienia sprzętu.

 

Poza tym, który z poniższych zasilaczy będzie lepszy do tego zestawu?

-Topower TOP-627P6 EZ 520W 393 zł

-Be Quiet! Straight Power 600W 449 zł

 

W sumie 50zł różnicy, ale jeśli ten drugi jest dużo lepszy to mogę dorzucić.

 

No i wciąż waham się nad głośnikami... Logitechy X-540 (315zł) czy Geniusy SW-5.1 Home Theater [350zł (jaśniejsza wersja), 380zł (ciemniejsza)]?

Edytowane przez Owen55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Be Quiet lepszy. A moze Galaxy na 680i SLI? to to samo co eVGA teoretycznie lepsza od ww. wymienionych.

Duzo osób wciąż nie moze zrozumieć ze 965 nadaje się tlyko do wysokich FSB i zarówno wydajnością jak i bezproblemowoscią odstaje tak od 975 jak i 650/680i SLI. A jak juz się wsadzi do niego kartę pokroju 8800 to leży i kwiczy. Wszystko opisane na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze Galaxy na 680i SLI? to to samo co eVGA teoretycznie lepsza od ww. wymienionych.

Za dużo o tej płycie nie słyszałem, ale ok. Poszukam jakiś recenzji.

 

Duzo osób wciąż nie moze zrozumieć ze 965 nadaje się tlyko do wysokich FSB i zarówno wydajnością jak i bezproblemowoscią odstaje tak od 975 jak i 650/680i SLI. A jak juz się wsadzi do niego kartę pokroju 8800 to leży i kwiczy.

Dlatego właśnie wszystkie wymienione wyżej płyty są na 975 (pierwsze trzy) oraz jedna na 680i :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jako wlasciciel wlasnie tych geniuszkow moge je polecic, graja naprawde swietnie i potrafia wydzielic sporo watow dlatego tez u mnie sa caly czas na 1/4 mocy i tylko zglasniam/sciszam w windzie. Jednakze nie mam porownania do tych logikow dlatego najlepiej jakbys mogl gdzies odsluchac te i te, bo jak wiadomo logitechy tez robia swietne glosniki.

A i waga tych geniuszkow w pudelku to ponad 20 kg ;) wiec zajmuja troszke miejsca :D

 

EDIT: Ja przeszlo rok temu placilem za nie razem z przesylka ~500,- wiec mysle ze ta cena jest atrakcyjna.

 

EDIT 2: Tu mala recka (ja mam te starsze)

http://tronix-computers.pl/index.php?c=artykuly&id=8

Edytowane przez Leszkon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No do nich jestem raczej bardziej przekonany i pewnie je wezmę.

 

Gorzej z płytami bo teraz mam całkowity mętlik w głowie :blink: .

 

P5W DH DLX - Sprawdzona płyta ze świetnym wyposażeniem i bajerami, czasem jednak sprawia sporo kłopotów. Myślę, że nowsze BIOS'y eliminują po kolei problemy, ale zawsze można trafić na felerny model.

 

ABIT AW9D-MAX - Niektórzy osiągają naprawdę świetne wyniki na tej mobo (po uaktualnieniu biosu), niekiedy jednak zachowuje się bardzo średnio. Mało popularna w naszym kraju z tego co widzę.

 

Asus P5W64 WS PROFESSIONAL - W pewnym momencie myślałem, że to najlepsze rozwiązanie, dużo portów, dobrze się kręci i w ogóle tj. w nazwie wydaje się to profesjonalna płytka. Nikt z Was jednak jeszcze jej nie polecił w tym wątku.

 

No i płyty na 680i - Asus P5N32-E SLI, czy już droższa EVGA nForce 680i SLI, do których jednak nie mam jak na razie przekonania.

 

Jednym słowem - nie mam pojęcia co wybrać :unsure:

Edytowane przez Owen55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pora odświeżyć temat, gdyż jutro lub pojutrze jadę zamawiać sprzęt.

 

Zaktualizowałem nieco zestaw w pierwszym poście. Wymieniłem procka na najtańszego z rodziny - E4300, którego mam zamiar dobić tak do 3 Ghz.

 

Problem mam wciąż z płytą główną. Na horyzoncie pozostają 4 modele, ze wskazaniem na dwa pierwsze wymienione. Jak myślicie, co będzie najlepszym wyborem?

- Asus P5W64 WS Professional

- Asus P5WDG2-WS Professional

- Asus P5W DH Deluxe

- ABIT AW9D-MAX

 

Poza tym mam wątpliwości co do obudowy. Słyszałem trochę opinii, że ten Raidmax jest nieco głośny. Poszperałem nieco i zainteresowałem się poniższymi modelami:

- Aerocool ZeroDegree

- Thermaltake Armor Junior

- Enermax Chakra ECA 3052-B Czarna

 

PROSZĘ O POMOC! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...