Skocz do zawartości
Owen55

Zestaw Do 6000zł (bez Monitora)

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czemu ale jakoś nie polubiłem sie z E4300 :-P To może weź E6400 i do tego P5N-E SLI albo dołóż do Asus P5N32-E SLI, z tego co wiem to da sie na niej zrobić fsb prawie 500 więc do OC niezła ;] Widze że i965 odchodzi na dalszy plan więc nie będe tu polecał żadnych P5B DLX czy GB DS4, szczerze przyznam że ostatnio zrobił sie taki zamęt jeśli chodzi o wybór płyty pod Intela że można dostać zawrotu głowy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu ale jakoś nie polubiłem sie z E4300 :-P To może weź E6400 i do tego P5N-E SLI albo dołóż do Asus P5N32-E SLI, z tego co wiem to da sie na niej zrobić fsb prawie 500 więc do OC niezła ;] Widze że i965 odchodzi na dalszy plan więc nie będe tu polecał żadnych P5B DLX czy GB DS4, szczerze przyznam że ostatnio zrobił sie taki zamęt jeśli chodzi o wybór płyty pod Intela że można dostać zawrotu głowy :lol:

Sorki, ale nie mam przekonania do płyt do chipach NVIDII, a SLI mi niepotrzebne. Jestem zdecydowany na i975.

 

Brać P5W64 WS PRO lub P5WDG2 WS Pro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

 

Po dłuższej namowie jednego z użytkowników dałem się namówić na i965, tolerujący zdecydowanie wyższe FSB, co z moimi pamięciami powinno tworzyć udaną całość.

 

Wspomniał mi on o płycie ABIT AB9 QUAD GT. Co o tym myślicie? Cena poniżej 800zł. Do tego E 6300, który podkręciłbym do 3-3,5 Ghz.

 

Do tego zasilacz Enermax Liberty 400W lub 500W. Co o tym myślicie?

 

Proszę o dalszą pomoc ;)

Edytowane przez Owen55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

 

Po dłuższej namowie jednego z użytkowników dałem się namówić na i965, tolerujący zdecydowanie wyższe FSB, co z moimi pamięciami powinno tworzyć udaną całość.

 

Wspomniał mi on o płycie ABIT AB9 QUAD GT. Co o tym myślicie? Cena poniżej 800zł. Do tego E 6300, który podkręciłbym do 3-3,5 Ghz.

 

Do tego zasilacz Enermax Liberty 400W lub 500W. Co o tym myślicie?

 

Proszę o dalszą pomoc ;)

Nie mam przekonania do płyt bez Com na dzisiaj bo nie da się podłączyć wielu urządzeń takich jak zasilacz awaryjny i inne.

Nie lepiej P5B-E Plus za 530 albo zaczekać na P5B Premium Vista Edition.

Asus Commando jest za 800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZY OSTATECZNIE BRAĆ ZESTAW JAK PONIŻEJ??:

 

MOBO: Abit Ab9 Quad GT 760 zł

Procek: Intel Core 2 Duo E6300 680 zł

Pamięć: Crucial Ballistix 2x1GB DDR2 1000 SLI-Ready 1 210 zł - JUŻ KUPIONE

Grafika: GeForce 7900GS Galaxy 256MB Zalman 655 zł

Dysk: Seagate Barracuda 7200.10 250GB 16MB 277 zł

Nagrywarka: Pioneer DVR-111DBK Black OEM 123 zł

FDD: czarny 45 zł

Obudowa: Lian Li PC-7 SE-B III 399 zł

Zasilacz: Enermax Liberty 400W 330 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AKTUALNIE ZESTAW WYGLĄDA TAK:

 

MOBO: ASUS P5W DH Deluxe LUB ABIT AW9D-MAX ~800zł

Procek: Intel Core 2 Duo E6400 828 zł

Pamięć: Crucial Ballistix 2x1GB DDR2 1000 SLI-Ready 1 210 zł - KUPIONE

Grafika: GeForce 7900GS Galaxy 256MB Zalman 655 zł

Dysk: Seagate Barracuda 7200.10 250GB 16MB 277 zł

Nagrywarka: Pioneer DVR-111DBK Black OEM 123 zł

FDD: czarny 45 zł

Obudowa: Raidmax Smilodon 299 zł - KUPIONE

Zasilacz: Be Quiet! Straight Power 500W 322 zł - KUPIONE

 

Powracam do mojego pierwotnego priorytetu, czyli ASUS P5W DH DLX. Nie jestem gościem, który siedzi całe noce tylko po to, aby zyskać sekundę w SuperPI, a oprócz tego mobo mi się podoba (niektórzy i tak osiągają po 450 FSB i większe, ale mnie zadowoli nawet nieco ponad 400). Pilot, kilka slotów PCI, dobra wydajność. Rozmawiałem z jej użytkownikami i doszedłem do wniosku, że jeśli ktoś się z nią dobrze obchodzi, wie czego chce, to staje się z niej świetne mobo.

 

Do tego planuje zakup E6400... 6600 to kolejne "setki", a te kilkaset megaherzów mnie nie zbawi (bo tylko za to się płaci). Platforma i tak będzie dla mnie niesamowicie wydajna ;).

 

Kupiłem już zasilacz oraz obudowę. Wybrałem jednak Smilodona. Co prawda tylko jeden wiatrak 120mm, reszta 80mm, ale puści się je, żeby ledwo chodziły i nie będzie źle. Ogromnym maniakiem ciszy nie jestem, a obudowa jak na tą cenę jest dla mnie wyśmienita.

 

JEŚLI CHCECIE COŚ JESZCZE DODAĆ TO PROSZĘ BO POWOLI ZAMAWIAM JUŻ PODZESPOŁY!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...