Skocz do zawartości
spartakus

Lan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chcę przewodowo połączyć 4 komputery, chodzi o grę przez LAN. Czego, oprócz kabli Ethernet będę potrzebował? Czy to musi być router, czy po prostu jakiś hub/switch (czym to się w ogóle różni?). Jaka byłaby cena takiego urządzenia?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy!

Posiadam ww. router, 2 komputery (jest u mnie kolega który przez pół Warszawy targał swój sprzęt), 2 kable ethernet i NIE MOGĘ stworzyć sieci lan ! Jestem wściekły bo niby to takie proste a my nie możemy się połączyć.

Router jest podłączony do gniazdka elektrycznego, do gniazdka telefonicznego i dwoma kablami do obu komputerów. Niestety dalej nie wiemy co robić, komputery się chyba nie widzą i nie możemy w nic zagrać. Czy ktoś łaskawy mógłby mi krok po kroku napisać co i jak?? Chodzi też o czas, bo kumpel się niecierpliwi, a zaraz przyjdzie kolejny (czyli chodzi o łączenie trzech komputerów za pomocą routera).

Pozdrawiam i BARDZO proszę o pomoc !

 

EDIT: Router sam w sobie jest raczej sprawny, oba komputery mają dostęp do internetu (neo) ale siebie nawzajem to już nie widzą...

EDIT 2: Na obu komputerach zainstalowany jest XP

Edytowane przez spartakus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

a jak adresy?

grupa robocza?

konfiguracja sysa?

Grupa robocza na obu taka sama: DOM (przypadek)

Adresy... jeśli ci chodzi o Połączenia sieciowe>Właściwości poł lokalnego>Protokół internetowy TCP/IP>Właściwości - czytałem, że na jednym komputerze należy w adresie wpisać 192.168.0.1 a na drugim 192.168.0.2 (maski automatycznie się wypełniają). Jak tak wpiszemy to zrywa się połączenie z internetem, ale w grze (Warcraft 3 dla przykładu) nadal się nie widzimy.

A jeśli chodzi o konfigurację to o co konkretnie pytasz? Mój to XP PRO a kolegi XP HOME.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...