Skocz do zawartości
.user

Podzespoły Bazowe Za 650 Zł.

Rekomendowane odpowiedzi

W najbliższej przyszłości musze zakupić komputer, jako że budżet mam ograniczony (650 zł) skompletowałem coś takiego:

 

Procesor: AMD SEMPRON 3000+ s754 64bit [155,00 zł]

MoBo: GIGABYTE GA-K8NS NF3 Socket 754 [142,00 zł]

Pamięć: KINGSTON - 512 MB DDR 400 CL 2,5 [149,99 zł]

Grafika: ATI Radeon 9550 Palit [159,99 zł]

Zasilacz: ModeCom FEEL2-300 ATX 2.2 300W PFC [67,99 zł]

 

Razem: 684,97 zł

 

Jak widać trochę przekroczyłem granicę, a brakuje jeszcze obudowy (dysk i napęd jest) :/. Komputer ma służyć głównie do internetu, filmów i może jakichś gier sprzed 2-3 lat (chociaż fajnie by było gdyby takie GTA:SA chodziło w miare płynnie na niskich/średnich detalach). Liczę na jakieś wskazówki, które pomogą mi zoptymalizować to 'cacko' :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, zaznaczę może, że chcę komputer najlepszy za te pieniądze na chwilę obecną. Modernizować go raczej nie będę.

fortron z allegro

Ooo, jakoś nie mam przekonania do tych fortronów z Allegro, ale może się przemogę :) . Edytowane przez .user

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imho ten cpu sie zadławi tym 8300gt a pozatym mało ramu + chłopak nie ma kasy

to lepiej sempa na s939 http://allegro.pl/item160151171__amd_sempr..._procesor_.html 130

 

1gb ddr ( nie pamiętam czy ten soket obsługuje dch) 300 albo nawet taniej bo patrzałem 1 z brzegu

do tego grafika z mobo owe widziałem http://allegro.pl/item159097810_foxconn_nv...vi_tv_ieee.html 270

fortron 350W za 43 zł albo coś lepszego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może :

 

Procesor : AMD Sempron 3000+ s.939 - 130 zł + Freezer 64 Pro - 60 zł

Mobo : ASUS A8NE-FM/S - 129 zł

Ram : Kingston 512MB DDR400 CL 2.5 - 143 zł

Grafika : ASUS 6600GT lub Pixelview 6600GT - 200 zł

Zasilacz : Delta DPS 350PB-2 - 40 zł

 

Razem : 702 zł

 

Trochę ponad limit, ale warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@miguel707

 

Hmm, całkiem fajnie wygląda ten zestaw i wcale nie jest droszy od tego który ja zmontowałem, martwi mnie jedynie ten zasilacz :-). No i jak mam wydać te 200 zł na procesor to może wziąć coś takiego: http://www.allegro.pl/item158616926_wawa_a..._wyprzedaz.html (jestem z Warszawy więc bym miał przesyłkę z głowy).

 

Niestety mam ograniczony dostęp do komputera i nie mogę się zagłębic w powazna lekture, ale czy moglibyscie udzielic mi krotkich odpowiedzi na pare pytan ? Czemu według wilczurka s939 jest lepszy od s754 ? Czy między AGP a PCI-E jest olbrzymia róznica ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz jest bardzo dobry - jest to Chieftec z inną nalepką. Ten Athlon co podałeś ma dołączony wentylator Spire KestrelKing V. Model ten przynajmniej na Allegro dużą popularnością się nie cieszy, zaś Freezer 64 Pro jest czymś powszechnie kupowanym. Jeżeli o kupno procka za ok. 200 zł, to można powalczyć o Athlona 3200+. Wyższy mnożnik pomaga przy OC. Zgadzam się z wilczurkiem, że s.939 jest lepszy. S.754 ma o wiele mniejsze możliwości rozbudowy i wybór procesorów. S. 754 nie obsługuje także Dual Channel. Trochę tych argumentów jest. W AGP nie ma sensu się pakować ze wzgledu na droższe ceny kart na AGP i przyszłość - teraz karty są najpierw wydawane na PCI-E, a potem ewentualnie na AGP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ kupujący

 

co do tej 6600 od asusa to się super zgadzam , zasliacz to fortona 420W kupisz za 70 zł to o stary ile zapasu :lol2: . APG pozatym dostarcza mniej mocy dla karty ( ja wiem czy przy 6600 czuć róźnice jeśli chodzi o wydajność) co co obniża możliwości O/C

 

2 s939 Dostarcza więcej mocy dla procak obsługuje DCH ( dual chanel dla nie kapujących jest to połączenie 2 kości ram które pracują jako 1 w macierzu , zabieg przyśpiesza znacząco ram)

i dostaniesz jakiś świeży procek nie średnowieczny Duron 1,6 z wbudowaną autodestrukcją .

 

co do PSU to z tańszych zamiast 30% weź z 40-50 % więcej mocy niz potrzebujesz , nie kupuj made i chaina ( komponent = shit)

 

ram ddr1 polecam hynixa ładne i jeszcze chłodne są :D

 

Edit

 

Edit2: podaj specyfikacje co tam wykminiłeś

Edytowane przez wilczurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...