Skocz do zawartości
djlukas00

Acer Czy Asus ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do kupna laptopa, który ma być do ... wszystkiego B-) . Ostatnio poszperałem po necie i oto co rzuciło mi się oczy:

 

1. Aspire 5612WLMi_80_nV LX.ATE0J.080

 

2.Aspire 5112WLMi_MCE LX.ABM0J.094

 

3.ASUS A6KM-Q097

 

Jak widzicie interesuje mnie 'w miarę dobra grafa' (nic gorszego niż Go 7300) ... no i procek 2 rdzeniowy... teraz pytanie czy dopłacić za tego 5112 i mieć spokój na kilka lat?

 

Gdybym się zdecydował na te tańsze to w sumie Asus A6km i Acer 5612 są podobne... ale która firma jest wg. Was lepsza???

 

Dodam że jestem z Gliwic dlatego wybrałem ten sklep, w którym zresztą są niezłe promocje :)

 

Pozdrawiam :)

 

P.S Może znaleźliście coś lepszego w tej cenie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Styczność z laptopami Acera mialem 1 raz przez 10 minut, nic przez te 10 minut się nie wydarzyło więc nie mogę narzekać :) Wprawdzie na sieci jest wiele negatywnych głosów, ale ja nie znam nikogo z Acerem kto by na niego narzekał.

 

Ja jakiś czas (1 miesiąc temu) kupiłem właśnie tego Asusa, tylko że z 512MB RAM. Od razu dokupiłem drugie tyle. Powiem tak - laptop jest w porządku,chociaż często włącza się wiatrak na procesorze... Nie wiem jak jest z procesorami Intelowskimi, ale jeśli cenisz ciszę ponad wszystko warto zastanowić się nad innym wyborem.

Kolejny minus, ale to rzecz subiektywna, to jego wygląd. Wiem że niektórzy uważają wygląd Asusów jako atrakcyjny, dla mnie taki nie jest... Preferuję bardziej klasyczne linie :)

 

Reszta to same plusy - cena! w stosunku do możliwosci (kupiłem za niewiele ponad 2800, oferta która ty przedstawiłeś jest trochę droga...), matryca jest niczego sobie, dużo portów USB, PCMCIA (nowsze modele mają tylko Express Card do którego nie widziałem jeszcze żadnej karty...)...

 

Tak więc jeśli zależy Ci na tym żeby trochę pograć a nie masz za dużo funduszy to Asus, jeśli masz jakąs rezerwę finansową warto zastanowić się nad czymś innym, może Benq?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=35615

Z podanych wcześniej, brałbym 5112 i dorzuciłbym RAMu. O BenQ było pisane wcześniej- http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=223264

Co do jakości- lepszy jest Asus (stąd też wyższe ceny). Jeśli Acer po rozpakowaniu będzie ok (brak bad pixeli i innych zgrzytów), nie powinno być źle. Osobna kwestia (ale równie ważna) to serwis. Lepiej, żeby sprzęt nigdy nie musiał tam trafiać- bo w obu przypadkach określenie "do d*py" jest chyba najłagodniejszym. Ale z drugiej strony, lapa nie bierze się po to, żeby jeździł do serwisu :-D

Edytowane przez _OskaR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@djlukas00

Za około 3500 zł nie dostaniesz laptopa "do wszystkiego"...

Mam na myśli, że bardziej wymagających gierek na nim nie zapalisz...

I to chyba było by na tyle jeżeli chodzi o różnicę między lapsami "do wszystkiego", a nazwijmy to "normalnymi" - dobra grafika niestety kosztuje - i to dużo...

 

ACER czy ASUS - buhaha oczywiście że ASUS

Jeżeli chodzi o ceny - ASUSy owszem są droższe, ale raczej niewiele...

 

Kwestia serwisu - miałem kiedyś "przyjemność" korzystać z usług serwisu Orika - serwisanta ASUSa.

Powiem tak - szybko i sprawnie ( gdyby nie fakt, że nie wkręcili dwóch śrubek od spodu to dałbym im 10/10 )

Serwis ACERA - dużo złego piszą na forach, jednak kolega wysyłał do nich swojego laptopa i też nie narzekał - również szybko załatwili sprawę...

 

 

Reasumując - z powyższych firm polecam ASUSA, jednak warto looknąć do oferty HP'ka. Tośkom bym raczej podziękował, podobnie FS'om...

 

Spójrz na to:

http://mrach.pl/?xT=ASUS,A6Jc,,,Notebook

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

 

Gdybym się zdecydował na te tańsze to w sumie Asus A6km i Acer 5612 są podobne... ale która firma jest wg. Was lepsza???

 

Dodam że jestem z Gliwic dlatego wybrałem ten sklep, w którym zresztą są niezłe promocje :)

 

Pozdrawiam :)

 

P.S Może znaleźliście coś lepszego w tej cenie??

Myśle że jednak Asus - nie dlatego że jestem użytkownikiem lecz dlatego iż o Acer'ach krążą różne, nie koniecznie pozytywne legendy ;)

 

Wspomniałeś o dołożeniu paru PLN'ów aby mieć spokój na kilka lat? To na pewno nie dokładaj do Acer'a! Skoro już dokładać, to do czegoś na poziomie nie gorszym od Asus'a.

 

 

Pozdrawiam

Poznaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy też, ile stanowi owe "kilka". Mój sprzęt ma 1,5 roku i w sumie jedynej rzeczy, jakiej mi brakuje, to grafy z shaderami 3.0- gdyby to był GF 6600, nie byłoby problemu. I poza tą "wadą" nie ma problemów. RAMu można zawsze dołożyć (o ile są fundusze :-(). W tej chwili na 100% nie kupi się jakiegoś supersprzętu, który wystarczy na dłużej. Pojawia się Vista i DX 10, a jak na razie nie ma mobilnej grafy, która by to obsłużyła. Jak pojawią się gry, wymagające "10", to ŻADEN, aktualnie sprzedawany notebook tego nie obsłuży. Są zatem 2 wyjścia (jeśli chcesz mieć sprzęt "na przyszłość")- albo dozbierać i poczekać na sprzęt z GF 8600, czy X2600 lub mocniejszy, albo kupić teraz, ale coś w miarę taniego- jak tego Acera, czy BenQ i za rok, czy półtora sprzedać i kupić coś nowszego.

Edytowane przez _OskaR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za opinie :) Przydały się bo wybrałem...

 

Benq P52

 

... i to za 3500zł z torbą i myszką :D Musiałem szybko się zdecydować bo dziadek sypnął kasą przed wyjazdem więc posiedziałem kilka godzin na necie i wyszukałem tego oto Benq. Jak za tą cenę to jest super ... jedyna wada (dla niektórych to i zaleta) że nie ma kamerki ... ale czy to ważne B-) Jak narazie jestem bardzo zadowolony :)

 

Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Acera na pewno nie bedziesz miec spokoju przez kilka lat i nie przez to ze moga byc awarie, ale ze wzgledu na uzyte materiały.

Lakier, plastiki itp szybko ulegna zuzyciu, sam widzialem rocznego Acera uzywanego na codzien i wygladał juz na mocno wyciuchrany. Po 3 latach to juz bedzie nadawał sie chyba tylko do renowacji (ale jak obklejenie folia ci nie przeszkadza to w sumie nie jest problem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TeQuila SunRise przecież kupił benq-a :-) A co do acerów niedawno miałem takiego jednego hehehe trzy miesięcznego mogłem palca włożyć pomiędzy matrycę a obudowę co nie wspomnę o poodklejanych częściach rozwarstwionych plastikach czy uginającej się klawiaturze :-) Ale właściciel i tak był zadowolony i o to przecież chodzi :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam IBM'a T43 a brat dla kontrastu Acer'a 5021 ;) Jeśli na początku Acer nie odwalił jakiegoś bubla, a samego lapka nie używa się ekstremalnie(częste transporty) to raczej nic nie powinno się dziać. Póki co po ponad roku używania wszystko jest w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...