Skocz do zawartości
Hard-Pc

Lapek Do 5000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam jakiegoś laptopa do 5000zł. Nie siedzę takim sprzęcie więc nie orientuje się jak to jest ale akumulator musi wytrzymywać długi okres czasu. Kumpel coś mówił że 8h mogą wytrzymywać ale ja tam nie wiem ;) Doradźcie coś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kryterium stanowi TYLKO mocny akumulator, czy coś jeszcze (grafa, przekątna ekranu, proc itp.)?

Wiadomo 1GB ramu przekontna 15.4'' czy jaka tam w lapkach jest ;) Grafika i procek nie są aż tak ważne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tobie się nie chce konkretnie napisać czego wymagasz i do czego będzie służył komputer, więc i nikomu nie chce się produkować, żeby Ci pomóc. Proste.

 

Napiszesz, co się najbardziej liczy, do czego będziesz używał komputera, czy tolerujesz każdą markę bez względu na ich awaryjność czy trwałość, etc. to wtedy i ktoś na pewno będzie skłonny do pomocy.

 

 

-- edit --

I nie tłumacz się, że nie masz pojęcia o laptopach, bo ktoś kto jest redaktorem naczelnym/założycielem jakiegoś tam serwisu o tematyce komputerowej ma ogólne pojęcie o sprzęcie i wie czego wymaga.

Edytowane przez narcyz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tobie się nie chce konkretnie napisać czego wymagasz i do czego będzie służył komputer, więc i nikomu nie chce się produkować, żeby Ci pomóc. Proste.

 

Napiszesz, co się najbardziej liczy, do czego będziesz używał komputera, czy tolerujesz każdą markę bez względu na ich awaryjność czy trwałość, etc. to wtedy i ktoś na pewno będzie skłonny do pomocy.

-- edit --

I nie tłumacz się, że nie masz pojęcia o laptopach, bo ktoś kto jest redaktorem naczelnym/założycielem jakiegoś tam serwisu o tematyce komputerowej ma ogólne pojęcie o sprzęcie i wie czego wymaga.

Po pierwsze komp nie dla mnie bo nie mam takiej kasy, laptopa trzymałem 2 razy w rękach, poprosił mnie kumpel żeby mu pomóc. Podałem konkretne rzeczy Wytrzymała bateria i 1GB ramu przekątna 15,4'' bo chyba taka jest w lapkach i napisalem że procesor i grafika są mniej istotne i nie muszą być super

 

PS: Jak ktoś ma wydac 5000zl na laptopa to chyba jasne ze ma być on trwały i bezawaryjny, w koncu za coś się placi

Edytowane przez Lexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np. Toshiba Tecra A8-185, grafe ma słabą więc i bateria więcej trzyma. Komputer trwały, 1GB ramu jest, procek bdb a i kasy zostaje, więc można poszukać drugiej baterii, skoro to takie bardzo ważne.

Można również znaleźć coś z grafiką pokroju GF go7600 czy X1600, tylko wtedy to 2,5h to będzie już bardzo dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15,4" i 8h pracy?! Marzysz. Ja u siebie na 14" NA DWOCH bateriach pociagne niecale 6h przy wylaczeniu wszystkiego i matrycy praktycznie na minimalnym podswietleniu. 8h to MOZE jakis 12" bez napedu optycznego i z powiekszona bateria, a i tego nie gwarantuje. Taki czas jest nie do osiagniecia, chyba ze dopuszczamy zakup 2 takiej samej baterii. Do 5k to ja bym polecal Asusa F3j, powinien pociagnac troche ponizej 4h + zapasowa bateria i powinno byc git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja Toshiba M40 w trybie maxymalnym trybie oszczedznosci (ale z 35% podswietleniem) potrafi wytrzymac 5h pracy :D Fakt jest to tylko Pentium M 2.0ghz a nie CD/C2D.

Edytowane przez Shantillas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro ma to być solidne może jakiś t60 14"+bateria 9cell + bateria w Ultrabay-u przy wylączeniu wszystkiego co zbędne powinno wytrzymać te 8h ciągłej pracy bez przekładania baterii + mamy jeszcze orginalke baterie więc przy jednej wymianie baterii można by wyciągnąć coś koło 12-13h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa... Laptop 2 kg , baterie do niego 10 kg... :|

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=35383 - jak dobrze poszukać to może znajdzie go poniżej 5000 zł.

 

Skoro karta graficzna nie jest ważna to nie będzie raczej wykorzystywany do gier, wiec Mac jest dobrym wyborem.

 

Dlaczego Mac ?

- świetny design

- bardzo dobre spasowanie elementow

- 6 h na baterii ( 8 h to musialby poczekać na Sony Vaio G i obniżke cen do 5 tys - SonyVaio G wytrzymuje na baterii 12,5 h :D )

- C2D 2.0 GHz

- 1 Gb RAM-u

- bo to MacBook :D

Edytowane przez tazikk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam IBM'a T60. Mój lapek po zabawie z NHC wytrzymuje 4h na baterii o pojemności 4400mAh . Z wystającą baterią 7200mAh będzie grubo ponad 6 godzin, a dołożenie 2500mAh na Ultra Bay powinno dać 8 z dużyn zapasem. C2D to nie P M, ale mam Ati x300, której nie ruszałem, więc na integrze można zaoszczedzić jeszcze trochę watów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...