Skocz do zawartości
djlukas00

Sposób Połączenia Modemu Adsl Do Routera Wifi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) , wiem że tematów o wyborze routera było mnóstwo, ale mnie interesuje w jaki sposób moge połączyć modem ADSL (Sagem z Neo) do routera WIFI nie posiadającego modemu ADSL...

 

Weźmy np. Linksys BEFW11S4 ... w jaki sposób go połączyć z modemem skoro do Sagema wchodzi kabel tel. a wychodzi USB ??? A do routera należy podpiąć RJ-45 aby działał, prawda?

 

I mam taki dylemat czy kupić router z wbudowanym modemem ADSL które są w cenie ok.200zł czy zwykły i kombinować z łączeniem modemu?

 

Pozatym pytanie która firma lepsza Linksys, D-link, Edimax, a może Netgear?

Rozważam kupno:

 

- bez modemu:

 

1. omawiany Linksys BEFW11S4 (tylko na aukcji jest napisane, że są to używane routery ... ale gwarancja jest :? )

 

2.D-LINK DI-524

 

3.NETGEAR WGR 614

 

4.EDIMAX BR-6204WG

 

- z modemem:

1.D-Link DSL-G604T

 

2.ENCORE ENDSL-A2+WIG ( trochę niefirmowy ale niezła cena no i sklep w moim mieście)

 

3.EDIMAX 7064g+

 

4.NETGEAR DG834G

 

 

Liczę na pomoc w wyborze, dzięki z góry .... :)

 

Pozdrawiam i czekam na odp..

 

Łukasz :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wykorzytasz modemu jeżeli posiada tylko port USB, bo jak sam zauważyłeś routery mają RJ-45 na WANie...

 

Z tych routerów co podałeś to możesz pomyśleć o tym EDIMAX 7064g+... Proponuję jednak Motorolę WR850G + używany modem z portem RJ45 np. http://allegro.pl/item162160957_router_d_l...switch_bcm.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK rozumiem już :) ... ale chyba taniej mi wyjdzie jak kupie 1 router WIFI z wbudowanem modemem, bo niechcę sobie zagracać pokoju kilkoma sprzętami ...

 

myślę o tym netgear podobno dobra firma i mało kłopotów z nim jest ... cena też nie najgorsza bo 209zł B-) Jeszcze zobacze ...

 

Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...