Skocz do zawartości
pietach

Polski Sztorm Gpu Nadchodzi !

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dziś pokazuję mój nowy bloczek.

Jak większość moich bloczków i ten również powstał w ramach majsterkowania.

Więc pewnie troszkę czasu minie zanim będzie skończony.

Jest to konstrukcja oparta na udanym bloczku CPU "Polski SZTORM".

Bloczek jest jeszcze w fazie powstwania i dlatego nie wygląda za ładnie.

 

A oto "Polski SZTORM GPU"

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Wymiary 48x48x25.

Chwilowo są jeszcze złączki NK12 ale już pocztą jedzie do mnie złączka kątowa obrotowa.

Spód oczywiście będzię przycięty do wielkości topu no i wypolerowany.

 

C.D.N - ja tu jeszcze wrócę !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nawet fajny... będą jety???

Jak będzie tak wydajny jak Sztorm na cpu to konkurencja padnie ;)

 

Złączki fajne by były takie jak w XG1....

I może dałoby się oba wloty od góry zrobić - sli i tak już odpada (jest jedna złączka od góry) a by nie było problemów z radiatorami na pamięci

 

A tak PS to GOOD JOB :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszy tak wydajny blok na gpu?

Przyznam szczerze że chodziły mi po głowie myśli związane z produkcją bloczku wodnego na gpu ala storm ;)

Bo takiego jeszcze nie było :)

 

P.S

Jakie pole powierzchni całego spodu zajmują te nawierty?

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam widze krechy ktore wyznaczaja miejsce obciachania plaskownika do wymiarow topu. tak mi sie wydaje :lol: czekam na postepy :)

 

ps. ciekawe jak zniesie pompka dwa takie bloki w ukladzie (konstrukcja z jetami na cpu i vga)

 

ps2. ten otwor pod krocca w boku pleksy to byl chyba gwintowany w stanie wskazujacym, Pietach przyznaj sie :lol: wyglada na troche krzywy (wystajacy NK), moze mi sie zdaje

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszy tak wydajny blok na gpu?

Biorąc pod uwagę, że od Storma wydajniejsza jest jedna z ostatnich konstrukcji Swiftecha czyli Apogee. Blok na gpu tej samej firmy - MCW60-B jest oparty na tym samym spodzie co Apogee, czyli Sztorm nie jest to "pierwszy tak wydajny blok" jeżeli można już mówić o jakiejkolwiek wydajności na podstawie zdjęć ;)

 

A Storm nie jest już jakiś elo i wogóle, te czasy minęły.. chcecie coś super zainteresujcie się Swiftech Apogee gt czy D-tek Fusion. Cathar nawet pisał, że na obecne czasy Storm nie jest już taki super, bo projektował go na cpu bez IHSów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

top mógłby być trochę bardziej wymyślny, jest ciut za prosty, BLOCZKA na cpu nie przypomina wogóle (sztorma) ;p

Edytowane przez 05_03_1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

ale to w końcu rodzina ;p chodziło mi o sztorma na cpu ;) tego PL :D

co innego jakby ten na cpu tez takim "poprostu" sześcianem był :)

 

edit.

ehh "procek" :lol:

Edytowane przez 05_03_1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardoz ładnie piętaszku, jeśli złączka dolna będzie katowa to wszystko będzie grać. Chyba powoli za podstawowe chłodzenie trzeba bedzie uznać WC, bo dzięki takim ludziom jak Pietach koszt wydajnego WC nie jest ogromny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie- czytanie ze zrozumieniem !!

 

Fajny blok, ale z takim ułożeniem złączek to trochę nie praktyczny wg mnie lepiej jak by złączki były równolegle ułożone.....

odpowiedz:

Złączki takie:

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=161185459

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=161185334

 

Jak będzie tak samo duży sam miedziany kawałek jak ten na cpu to będzie chyba kiepsko z kompatybilnością.

Pisałem że jest bazowany na spodzie od CPU i będzie przyciety na wymiar topu (48x48)

 

Jakie pole powierzchni całego spodu zajmują te nawierty?

srednica kółeczka z jetami 25mm -spokojnie styknie na każdą grafę.

 

ps2. ten otwor pod krocca w boku pleksy to byl chyba gwintowany w stanie wskazujacym, Pietach przyznaj sie wyglada na troche krzywy (wystajacy NK), moze mi sie zdaje

Ja tego nie robiłem, dałem znajomemu tokarzowi i nie kontrolowałem jego stanu trzeźwości a pozatym to jest tylko 1szt próbna nad którą sie nie bedę rozczulał z "upiększaniem" - chodzi tylko o sprawdzenie czy jest wykonalne !

 

top mógłby być trochę bardziej wymyślny, jest ciut za prosty

A co wy chcecie? pokaz rewi mody ? tam ma płynąć woda i wsio !! jeszcze będzie zapinka ale to później będą fotki

 

PS.

Proszę o czytanie ze zrozumieniem zanim napiszecie o czymś co było juz wyjaśnione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze post troche nie na temat ale prosze zeby kolega pietach skontaktował sie ze mna bo pomimo ze wysyłałem wiele PW nie odpisuje (moze zapchana skrzynka nie wiem)

gg - 2201984

patryk.tp2@neostrada.pl

No i PW na forum

Przepraszam za OT w temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dało by się jakoś zrobić tak, by obydwa króćce były równolegle do PCB karty?

A co powiecie na coś takiego?

Na rysunku złączki są na przeciw siebie żeby tylko pokazać jak będzię wlot i wylot a w rzeczywistości złączki bedą na sąsiednich ściankach czyli coś na kształt litery L.

 

Dołączona grafika

Na rysunki widac że dwie skrajne rurki są "zaslepione " to tylko rysunek poglądowy - spoko - bedzie tak żeby było dobrze.

PS.

Nie róbcie OffTopa - plisssssss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm moim zdaniem jety są aby jak najbardziej odebrać ciepło z cpu/gpu. Tak więc aby jety miały większą "strzelność" tzn. aby wpadały pod większym ciśnieniem potrzebny jest prosty kanał a tutaj jak widzimy woda będzie wchodzić z boku więc jej szybkość będzie mniejsza. Coś ala flow killer. Tak jak było ze SZTORM ma lepsze tempy. na pompie która ma większy przepływ niz cpc. Ale mogę się mylić więc nie bijcie.

 

P.S.

 

Przepraszam jezeli to co tutaj napisałem to głupoty ale jestem chory :F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

A co powiecie na coś takiego?

Na rysunku złączki są na przeciw siebie żeby tylko pokazać jak będzię wlot i wylot a w rzeczywistości złączki bedą na sąsiednich ściankach czyli coś na kształt litery L.

 

Na rysunki widac że dwie skrajne rurki są "zaslepione " to tylko rysunek poglądowy - spoko - bedzie tak żeby było dobrze.

W sumie tak też moze być. Najwyzej się walnie na boczny wylot złączę kątową jak komuś nie pasuje i będzie git..

PS. Pojawią sie może jeszcze jakies bloczki na CPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten wystajacy krociec/ zloczka to jakis z .... jest :blink: Jak mam sobie np, dwa takie bloki na SLI wsadzic ? Nie wejdzie na mobo z malym odstepem pomiedzy PCI-E.

 

A nawet jesli jakims cudem wejdzie to waz bedzie wadzil o druga karte ( jej tylnia strone PCB ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na sztorma na hdd...to bedzie coś...5876563482 rurek wtłaczających wodę w miedź...bosko :)

 

koniec "żartów"...super...jestem pełen podziwu. Kolejnym krokiem będzie może zrobienie czegoś na nb co by pasowało na nf4...to byłby wyczyn nie lada bo dużo miejsca tam nie ma

Edytowane przez mattnick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Pojawią sie może jeszcze jakies bloczki na CPU?

W moim zaciszu domowym powolutku powstaje 8 bloczków na CPU.

Spody sa już przejechane na frezarce głowicą do planowania więc sa idelnie płaskie - tylko polerka i pójda na allegro.

Może jutro (jak znajdę ładowarke do aparatu) pokaże fotki splanowanego spodu na CPU.

Ale cierpliwości panowie - nie mam w domu rozbudowanego warszatatu więc idzie mi to powolutku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...