Skocz do zawartości
AndiX

Ac Freezer 64 & Plyta Pod Am2

Rekomendowane odpowiedzi

czy koszyki przy socket'cie 939 i am2 sa takie same?

a dokladniej czy ac freezer 64 zalozony na procka s939 bedzie pasowal rowniez na am2?

 

i przy okazji co myslicie na temat tej plytki pod am2? nie bede krecil itp. ma po prostu dobrze dzialac :)

ma byc w miare tania, chcialem kupic do niej x2, bo na s939 ciezko dostac tanie x2, a na am2 drogie nie sa

Edytowane przez AndiX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś może byś take same jeśli jest inne ? :wink:

939 i AM2 to inna bajka ale z tego co mi woadomo to w zestawie z AC F64 masz zapinke pod AM2.

 

Co do płytki to ... wolał bym cos na Nforce np

ECS C51GM-M

Sądze że bedzie o niebo lepsza od tej co ty zaproponowałeś.

Edytowane przez Smol__ar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w am2 AMD powróciło do 4 otworów ( 2 w przypdku 939) więc chyba nie bedzie pasował....możesz wziąć tą płytę, na std. taktach bedzie lux śmigać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do płyty, to za 233zł dostaniesz Biostara Tforce 6100, który będzie sporo lepszy.

Starsze wersje Freezera nie pasują na AM2.

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi woadomo to w zestawie z AC F64 masz zapinke pod AM2.

znalazlem pudelko od freezera i nie ma w nim zadnej innej zapinki

 

 

Co do płyty, to za 233zł dostaniesz Biostara Tforce 6100, który będzie sporo lepszy.

wyglada na ciekawa plytke i tylko troche drozsza wiec ja wzialem :]

 

Starsze wersje Freezera nie pasują na AM2.

znalazlem jeszcze (o dziwo nie wykasowali) aukcje na ktorej kupowalem tego coolera i tam jest napisane ze jest kompatybilny z am2 (link)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten z linku to freezer PRO

Racja, nie zwróciłem na to uwagi. Wychodzi na to, że będzie pasował na AM2, a to dobrze zawsze to 60zeta mniej do wydania [:

Edytowane przez AndiX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest to że pierwsze AC F64 nie miały zapinki pod AM2.

W signaturce masz wpisane "AC Freezer 64 Pro" więc sądziłem że nie dopisałeś w pierwszym poście. Rozwiązaniem będzie albo dorobienie spinki ale daj ogłoszenie w dziale "Kupie" że potrzebujesz takowej spinki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest to że pierwsze AC F64 nie miały zapinki pod AM2.

W signaturce masz wpisane "AC Freezer 64 Pro" więc sądziłem że nie dopisałeś w pierwszym poście. Rozwiązaniem będzie albo dorobienie spinki ale daj ogłoszenie w dziale "Kupie" że potrzebujesz takowej spinki.

Patrzałem na stronie aukcji, na której kupiłem tego freezera i tam jest napisane, że jest kompatybilny z AM2 wiec chyba dodatkowa zapinka nie będzie potrzebna, poza tym czytałem również artykuł na temat biostara 6100-am2 i tam równiez jest napisane, że będą pasowały coolery od s939 jeżeli tylko są zakładane na koszyk a nie przykręcane śrubkami do mobo, a freezer jest zakładany na koszyk.

 

The new Socket AM2 heatsink retention module uses four holes, so K8 heatsinks that bolt onto the motherboard using the previous sockets two-post design are not compatible. Clipped heatsinks that use the center notch will still work though.

Jakby nie patrzeć, to freezer ma trzy dziurki przy zapince, wiec na środkowej również się trzyma.

 

artykuł

Edytowane przez AndiX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...