Skocz do zawartości
swistak1984

Mam plyte Shuttle AK32 i mam wielki klopot.

Rekomendowane odpowiedzi

1.Pamięci masz 266 mhz i jak przestawiasz na 166 mhz FSB to mogą nie chodzić.

2.Obniż troszkę mnożnik i wtedy sprubuj go puścić na fsb 166 mhz (widocznie juz proc nie wytrzymuje)

3.Niewiem jak jest z tym shuttelkiem ale czy czasem on niema dzielnika 1/5 ? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten shuttle neima 1/5 a osiagniecie fsb 150 bez dodatkowego chlodzenia chipsetu jest niemal niemozliwe

ten shuttle ak32a spokojnie chodzi na 160
Na 160 mhz mówisz że tak, ale nie na 166 mhz.POzetym jak powiedział RS bez dodatkowego chłodzenia nie pujdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten shuttle neima 1/5 a osiagniecie fsb 150 bez dodatkowego chlodzenia chipsetu jest niemal niemozliwe

ten shuttle ak32a spokojnie chodzi na 160
Na 160 mhz mówisz że tak, ale nie na 166 mhz.POzetym jak powiedział RS bez dodatkowego chłodzenia nie pujdzie.
pojdzie na 160 spokojnie bez dodatkowego chlodzenia,sprawdzalem dwie takie plyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tym moim ak31V.3.1 na biosie ktory wykrywal xp do 1900xp+ wlacznie dojechalem do 165 mialem wtedy antka 1500xp+ , ten ostatni bios z 2002 kwietnie jest mniej stabilny na oc , ak32 ma mniej do oc i jest na srdamy i ddr , ak31v.3.1 jest tylko na ddr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam plyte Shuttle AK32 ver 2.1 i mam klopot ktory polega na tym ze po przestawieniu magistrali ze 133 na 136 komp sie wiesza wywala mi niebieski ekran.Nie wiem w czym tkwi problem.

Jedynie czym krecic moge to mnoznikiem.

Polecam świerzy bios: ftp://ftp.spacewalker.com/BIOS/ak32a/ak32s308.exe

 

To raz, a dwa to pamięci. One na prawdę są ważne. Chipset też się grzeje, ale nie mam tutaj doświadczenia (temp. chipsetu).

 

I przy okazji pytanko :roll: JAKIM PROGRAMEM SPRAWDZACIE TEMP. PROCKA NA AK32A? JESLI JEST TO MBM 5 TO POMOZCIE MI TO USTAWIC (duzo tych czujnikow do wyboru).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I przy okazji pytanko  JAKIM PROGRAMEM SPRAWDZACIE TEMP. PROCKA NA AK32A?

Ja sprawdzam Vcool'em.

 

Na mojej AK32 jest tak, ze na mnoznikach 11 i 11,5 komp nie wstaje na FSB140 i wyzszym (zapala sie czerw lampka na monitorze i trzeba robic clear cmos) A na def. 10,5 wstaje na 150 nawet na wszystkich oprocz 11 i 11,5 chodzi na FSB 140+. O co tu chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój brat ma tą plyte i wiem ze wstaje napewno na 145fsb i radiatorek chipsetu jest letni.... jak wyzej nie wiem bo nie testowałem ale po zmianei biosu powinno choc o 5mhz pojsc wyzej.......wkurza mnie to ze nie ma dzielnika 1/5:((((

no ale cóz jest lepsza od ECS-a na SiS-ie który jest cholernie nie stabilny no ib ma kt266A a to nie sis i przynajmniej jest Stabilna. No i cena 260zl to nie duzo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Pamięci masz 266 mhz i jak przestawiasz na 166 mhz FSB to mogą nie chodzić.

2.Obniż troszkę mnożnik i wtedy sprubuj go puścić na fsb 166 mhz (widocznie juz proc nie wytrzymuje)

3.Niewiem jak jest z tym shuttelkiem ale czy czasem on niema dzielnika 1/5 ? :?

Ja tam w jego notce widze nie 166 a 136!!!

A ten shuttle może działać i na 166. Bo to przecież ak31 tylko dodatkowo z sdramami. U mnie sk31 śmigał na 166 i było pięknie (prócz pci=41,5)

A winne prawdopodobnie mogą być pamięci. Ustaw je na min i spróbuj wtedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...