Skocz do zawartości
Mardok

Abit - Ab9 Quadgt

Rekomendowane odpowiedzi

@genghiskhan

A memseta uzywales ?? Pamietaj o wylanczaniu go KRZYZYKIEM a nie EXIT.

 

@marcin255A

Moze u mnie to tez cos pomoze....biosa z ranca zapodalem...bede zmienial conieco w WC to polookam...

 

Wogle to nowe HZ padaka i wsio padaka....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy Quada, odpowiedź dotyczy pewnie samego chipsetu i965, ale podczas mojego kilku godzinowego obcowania z ta płyta nie udało mi się sprawdzić wszystkiego.

 

Mianowicie chodzi o odpalanie kompa na mnożniku niższym niż domyślny. Na P5W64 jest przypadłość, że komp wstaje na mnożniku nominalnym, a po chwili obniża do ustawionego, co powoduje wymaganie wyższego vCore do powstania na danych taktach, a w gorszym przypadku kompletne nie wstanie płyty. Czy tutaj jest podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy Quada, odpowiedź dotyczy pewnie samego chipsetu i965, ale podczas mojego kilku godzinowego obcowania z ta płyta nie udało mi się sprawdzić wszystkiego.

 

Mianowicie chodzi o odpalanie kompa na mnożniku niższym niż domyślny. Na P5W64 jest przypadłość, że komp wstaje na mnożniku nominalnym, a po chwili obniża do ustawionego, co powoduje wymaganie wyższego vCore do powstania na danych taktach, a w gorszym przypadku kompletne nie wstanie płyty. Czy tutaj jest podobnie?

Nie - nie ma tego problemu :D Mogę odpalać 6x500 @ 1,4V (niżej nie próbowałem :D )

Na P5W64 też to mam (a Hanu nie wierzył :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś już jedzie na nowym biosie 13 final?

I czy ktoś ma jakiegoś linka do programu do flashowania biosu spod windy?

Przed chwilą zapodałem ten bios.

O/C ogólnie bez zmian - E6400@3.5GHz i ani grama więcej :angry:

 

W dalszym ciągu problemy z taktowaniem pamięci powyżej 1000.

 

nie widzę różnic w stosunku do 1.1.

 

po zainstalowaniu uGuru masz program do flashowania - poszukaj w menu START.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś już jedzie na nowym biosie 13 final?

Na bank,jest na stronce abita.

 

Dzisiaj,z przymusu przesiadłem się na quada :D ,i na dzień dobry problem z raidem na ich8 ,którego przełożyłem z p5b,niby też ich8,ale na tej mobo jest niewykrywalny.W biosie IDE ustawione na raid,jmicron na IDE.

Widzę że Abit lubuję się w różnego rodzaju zworkach,przełącznikach ,może gdzieś takowa jest :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bank,jest na stronce abita.

 

Dzisiaj,z przymusu przesiadłem się na quada :D ,i na dzień dobry problem z raidem na ich8 ,którego przełożyłem z p5b,niby też ich8,ale na tej mobo jest niewykrywalny.W biosie IDE ustawione na raid,jmicron na IDE.

Widzę że Abit lubuję się w różnego rodzaju zworkach,przełącznikach ,może gdzieś takowa jest :D

Czyżby zdechło P5Bdlx ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@genghiskhan

A memseta uzywales ?? Pamietaj o wylanczaniu go KRZYZYKIEM a nie EXIT.

dzienx juz dziala - tzn jak ustawie ze startem windy dalej jest to samo niezaleznie czy exit czy krzyzyk, ale jak wywale go z autostarta wsio wraca do normy timingi widac w cpu-z i memset nie szaleje juz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z nagrywaniem niemozliwością jest to że to wina nagrywarek czy też płyt bo testowałem 4 i tylko ta najstarsza dobrze działała. Słyszałem że to mobo ma jakis problem zwiazany z nagrywaniem czego on konkretnie dotyczy i jak to naprawić ? Po prostu na każdej płycie czy to dvd r czy dvd r dl czy dvd rw wywala błędy i przerywa nagrywanie. Pozdro & help

Tasiemka lub wtyczka zasilająca uszkodzona ? Uszkodzone pamięci? Za bardzo podkręcone? Spróbuj nagrac płytę bez kręcenia czegokolwiek. Posprawdzaj przewody.

 

Co do problemów z VGA - próbowaliście podłączyć dodatkowe zasilanie do PCIE?

 

U mnie na razie 0 ze wszystkich wymienionych we wcześniejszych postach problemów (tylko zostało zbicie temperatury na PWM :)). Pamięci mam OCZ SLI 7200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tasiemka lub wtyczka zasilająca uszkodzona ? Uszkodzone pamięci? Za bardzo podkręcone? Spróbuj nagrac płytę bez kręcenia czegokolwiek. Posprawdzaj przewody.

 

Co do problemów z VGA - próbowaliście podłączyć dodatkowe zasilanie do PCIE?

 

U mnie na razie 0 ze wszystkich wymienionych we wcześniejszych postach problemów (tylko zostało zbicie temperatury na PWM :)). Pamięci mam OCZ SLI 7200.

Ke ? Jak mówisz o dodatkowym zasilaniu dla PCI-E na mobo które jest dla dwóch kart graficznych to tak jest podpięte zresztą jak każda inna wtyczka z zasilaniem na mobo a jak o dodatkowym zasilaniu dla samej karty graficznej toż to bez podłączenia tego nie da się kompa włączyć, tzn pokaże się piękny napis aby kabel podłączyć i przeraźliwy pisk.

 

Choć za brak obrazu nie wiem czy mogę do końca winić "mobasa" bo to już stary X800 po przejściach w moim wypadku i czasem mu coś nie pasi choć jak już wstanie to chodzi jak burza ;)

 

Co do bios'a to oczywiście też sobie wgrałem choć nie widzę większej różnicy między nim a v11 Final, no poza datą w poście :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby zdechło P5Bdlx ??

No ,zdechła sobie :) 2.3V Vmch , to dla niej za dużo,na stockowym radiaksie

Mam ktoś w ogóle raida ich8 na tej mobo,bo cały czas nie mogę sobie poradzić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo z RAIDEM nie ma JUZ!!! klopotu.

Wszsytko smiga az milo.

Wszsytko jest w FAQ.

Natomiast osobiscie zmagam sie z niewiarygodnie dzikim egzemplarzem QGT, wiec z dala ode mnie, bo jeszcze pogryze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Prosiłbym o pomoc bo mam problem z ta płytą ( poprzednio miałem P5B deluxe i całość bez problemu chodziła na FSB 430 )

 

 

Pamięci OCZ Platinum rev 2. 2x1GB

 

 

Płyta nie chce bootować zazwyczaj kod c1 ( ewentualnie Wondows nie startuje) przy :

FSB=400

dzielnik 1:1

timingi 4-4-4-12-35

 

Czytając ten topic zauważyłem że niektórzy też mają ten problem, ale go rozwiązali ;)

 

please help

 

btw. procek to E6300 na napieciu 1.325

Edytowane przez sn3jk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Prosiłbym o pomoc bo mam problem z ta płytą ( poprzednio miałem P5B deluxe i całość bez problemu chodziła na FSB 430 )

Pamięci OCZ Platinum rev 2. 2x1GB

Płyta nie chce bootować zazwyczaj kod c1 ( ewentualnie Wondows nie startuje) przy :

FSB=400

dzielnik 1:1

timingi 4-4-4-12-35

 

Czytając ten topic zauważyłem że niektórzy też mają ten problem, ale go rozwiązali ;)

 

please help

 

btw. procek to E6300 na napieciu 1.325

 

tez mam te pamieci ale smgaja jak trza - ijakie napiecie dajesz dla nich przy tych ustawieniach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to podnies do 2.2 V lub nawet do 2.3V - one standardowo na tych wartosciach maja napiecie 2.2Va producent daje gwarancje ze na 2.3V nic im sie nie stanie. J caly czas pracuje na 2.3V

 

niestety zwiększenie napięcia do 2.3V nic nie daje -> wtedy są długie sygnały z pc speakera i prawdopodobnie C1 ( aktualnie zamknięta obudowa, więc nie sprawdzę)

Edytowane przez sn3jk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety zwiększenie napięcia do 2.3V nic nie daje -> wtedy są długie sygnały z pc speakera i prawdopodobnie C1 ( aktualnie zamknięta obudowa, więc nie sprawdzę)

 

tymingi recznie ustawisz w biosie ? jaka wartosc ustawiasz T1 czy T2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tymingi recznie ustawisz w biosie ? jaka wartosc ustawiasz T1 czy T2 ?

T2

 

timingi recznie w biosie co ciekawe:

 

na 4-4-4-12-23 nie chce zastarować nawet na FSB=266 Mhz

na tRFC=35 już sartuje

 

 

W cpu-z w sekcji Memory mam pustkę :(

 

OK po zmianie tRFC na 52 :o działa stabilnie na FSB=400Mhz

Edytowane przez sn3jk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam spore trudności z wyżyłowaniem OCZy na tej mobo. Obecnie 900 CL4-4-4-10, 2.175V.

Przy wyższym napięciu sypią błędami. Może zwalone?? (na 2.25 system nie chce wystartować, na 2.3 komp nie wstaje).

Edytowane przez Lumperator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...