Skocz do zawartości
Mardok

Abit - Ab9 Quadgt

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie te Patrioty mam na jakichś słabych chipach więc możliwe... choć na codzień chodzą na 1000MHz CL5 przy FSB 400 4:5... sądzisz, że nie wyrabiają przy FSB 500 1:1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie te Patrioty mam na jakichś słabych chipach więc możliwe... choć na codzień chodzą na 1000MHz CL5 przy FSB 400 4:5... sądzisz, że nie wyrabiają przy FSB 500 1:1?

Czy to na 100% ram ciężko stwierdzić ale miałem wręcz identyczny przypadek ze swoimi OCZ biegały na 500 5-5-5-15 niby wszystko stabilnie, nic się nie wieszało gry oraz aplikacje pięknie działały, aż pewnego razu po prostu system się wysypał podczas boot'owania i na tym zakończył swój żywot. Przywróciłem go z Ghost'a kilka razy bo sytuacja się powtórzyła i dopiero zmniejszenie taktowania lub podniesienie napięcia VDimm na ramie pozbawiło mnie tej uciążliwej dolegliwości. Najciekawsze w tym wszystkim było to iż żaden program do testowania ramu nie wykazywał choć by najmniejszej nie stabilności ramu a po załadowaniu systemu (jak się już udało) było zero jakichkolwiek problemów z niestabilnością tylko właśnie boot'owanie nie zawsze chciało "dojść do skutku".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probowal juz ktos puscic nowe procki z serii e6x50 na quadzie? nastawialem sie na selekta e6420 ale posucha, wiec mysle czy e6750 nie kupic - jest wieksza szansa na 3.0 a cena podobna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quad zdaje sie byc bardziej wyrozumialy dla 2x512 niz dla 2x1gb (z tego co czytam po sam niestety porzadnych 2x1gb nie posiadam).

 

Moje runy:

 

Ramy - stare Patrioty LLK wiec chyba na D9

Vdimm: 2.55 (bios)

CPU Vtt: 1.3V

MCH: 1.45 (bios, real 1.57, tak tak moja tak zawyza nawet bez moda :P)

pozostale o jedno oczko do gory w stosunku do standardu.

2:3

 

4-4-4-4 565 MHz - 16m passed - alphy zalosne

Dołączona grafika

 

5-5-5-12 600 MHz - 4m passed - alphy sredniawa, 16m nie liczylo

Dołączona grafika

 

wydaje mi sie ze to nie plyta sie nie konczyla ino memy, ale pewien nie jestem. Z normalnymi alphami 2:3 robie kolo 560, z 4:5 kolo 525.

 

No i jeszcze godna politowania proba lowclocka 3GHz (mem @ 562 4-4-4-4 z przywoitymi alphami):

Dołączona grafika

Edytowane przez ent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale żeś się rozbrykał,tak memy na bank D9,i to GMH.Moje stare Paty leciały do 2.75V(dość często i gęsto),po czym padły przy ok 2.85V,także jeszcze mały zapas masz :D

genghiskhan ,ja miałem arty jak zapomniałem włączyć WC na NB,ale to było.....właśnie nie pamiętam p5b-dlx,lub właśnie quadGT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale żeś się rozbrykał,tak memy na bank D9,i to GMH.Moje stare Paty leciały do 2.75V(dość często i gęsto),po czym padły przy ok 2.85V,także jeszcze mały zapas masz :D

genghiskhan ,ja miałem arty jak zapomniałem włączyć WC na NB,ale to było.....właśnie nie pamiętam p5b-dlx,lub właśnie quadGT

to 2.9 w nie nie weszlo? :D :D

 

moze cos jeszcze powalcze ale na razie zamiast SPi wole piwo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale żeś się rozbrykał,tak memy na bank D9,i to GMH.Moje stare Paty leciały do 2.75V(dość często i gęsto),po czym padły przy ok 2.85V,także jeszcze mały zapas masz :D

genghiskhan ,ja miałem arty jak zapomniałem włączyć WC na NB,ale to było.....właśnie nie pamiętam p5b-dlx,lub właśnie quadGT

sprawa artów wyjasniona to nie nb a procek - dovoltowałem schłodzilem i jest mniej

po zjechaniu mnoznika na 7 i fsb 490 artów nie ma więc to raczej nie mostek - co dziwne tylko w shopie cos nie pasowało bo w orthosie memtestach wszystko ok:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i mamy wsparcie dla proców FSB 1333.

Nowy biosik do naszej mobo.

 

ftp://ftp.abit.com.tw/pub/download/bios/a...dgt/m621e14.zip

oprocz tego ze psuje ahci to nie wiadomo co tak naprawde daje - mam bios 13 i e6750 - rozpoznalo go poprawnie, ustawilo szyne ect. jedyne co mnie lekko dziwi to ograniczony zakres vcore od 1.35v w gore. mogliby sie po 3 miesiacach lepiej postarac, ale widac ze wola poprawiac biosy do p35 (moze poprostu tak jak w quadzie pierwsze sa zwalone;-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oprocz tego ze psuje ahci to nie wiadomo co tak naprawde daje - mam bios 13 i e6750 - rozpoznalo go poprawnie, ustawilo szyne ect. jedyne co mnie lekko dziwi to ograniczony zakres vcore od 1.35v w gore. mogliby sie po 3 miesiacach lepiej postarac, ale widac ze wola poprawiac biosy do p35 (moze poprostu tak jak w quadzie pierwsze sa zwalone;-).

Quad od początku miał VCore od DEF w górę, nigdy się nie dało niżej i jakoś specjalnie to mi nie przeszkadza ;)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi podać rezystancję tych tu zaznaczonych dwóch kolegów ? z góry dziękuje

 

post-134299-1184683496_thumb.jpg

jeden to kondensator, drugi to rezystor, reza mozesz sobie sczytac z numerkow na nich napisanych (ale pewnie odpadly te dwa elementy co :D), kukne jutro u siebie bo dzis juz nic nie zobacze, drugi to cap i za nic nie zmierzysz jego pojemnosi bez wylutowania go z mobo (a i wtedy bedzie problem). Edytowane przez ent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rezystor po lewej kond po prawej :P będą wylutowane tylko nie mogłem jak narazie dorwać się do lutownicy hotair :P a oznaczeń nie odczytam bo sie kompletnie zfajczyły :> jak bym je miaaał to bym nie pyytał :P chętnie poczekam ;) a tamten mały to nie moja wina ;) sam sie zerwał podczas transportu ;)

Edytowane przez bryce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakies rozwiązanie na błąd C1 podczas włączenia kompa. Znów najprawdopodobniej bios nie wykrył poprawnie pamięci dał za małe vdimm i nie chce się komp włączyć. Próbowałem czyścić CMOS, przekładałem ramy na inne sloty i kicha. Zostaje kupić tylko jakąś kostke 128mb żeby mało napięcia potrzebowała czy jest jakiś sposób na to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam problem.Kupiłem EVGA 8800 GTX ACS3 KO i nie chce mi skubana odpalać na mojej płycie.Karta działała na Asusie Striker a u mnie nie ma w ogóle sygnału - monitor się nie załącza.

Miał już ktoś podobny przypadek, albo wie o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentyl na karcie się kręci, a jakie obroty nie mam pojęcia bo nie mogę odpalić kompa.

Co do błędu nie pamiętam dokałdnie, ale chyba C1 - tak samo jak u Ciebie dziwne)

Co do twojego problemu to wyjmij baterię na godzinę - powinno pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakies rozwiązanie na błąd C1 podczas włączenia kompa.

nie wiem czego dokladnie dotyczy ten blad (w manualu widnieje przy C1 reserved i duupa), ale po moich bojach z quadem identyfikuje go jako 'niedopchnencja'. raz mialem za slabo wsadzona karte graficzna, drugim razem tylko wymienialem procesor, ale wiadomo ze jak sie robi to w budzie i zaklada ninje to mozna cosik obruszyc. podopychalem wszystkie wtyczki, karty, pamieci - ruszyl. czy to Tobie pomoze nie wiem, sprobuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem bios na najnowszy - nie obyło się bez adrenaliny bo kompa podczas flashu się zwiesił przy weryfikacji 90% i musiałem dać reset - o dziwo odpalił i działa.BTW wy nie mieliście problemu z wgraniem tego nowego biosu 14?

Co do zasilania mam podłączonego molexa a błąd to nie C1 a 9.0

Chyba ta karta nie lubi mojej mobo.

No cóż bywa.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...