Skocz do zawartości
Mardok

Abit - Ab9 Quadgt

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem ciekawy czy te pamięci :

 

http://allegro.pl/item221828901_a_data_ext..._4_4_12_oc.html

Były by ok i czy ten wentylator :

http://allegro.pl/item224212666_wentylator...diator_nr2.html

By pasował na tego abita. Wie ktoś ?

Co do pamiatek to bede mial takie prawdopodobnie w czwartek i jezeli chcesz moge stestowac na tej plycie a co do tego wiatraka to niestety bez zludzen . nie da rady go na abicie zamontowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pamiatek to bede mial takie prawdopodobnie w czwartek i jezeli chcesz moge stestowac na tej plycie a co do tego wiatraka to niestety bez zludzen . nie da rady go na abicie zamontowac

Dokładnie, QuadGT ma zupełnie inną budowę radiatora nie dość że jest grubszy to do tego częściowo zabudowany więc bez ciecia przerabiania by się nie obeszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pamiatek to bede mial takie prawdopodobnie w czwartek i jezeli chcesz moge stestowac na tej plycie a co do tego wiatraka to niestety bez zludzen . nie da rady go na abicie zamontowac

No to dobrze by było gdybyś to stestował i napisał co i jak ...

 

Jest jakiś normalny sposób na schłodzenie chipsetu bez zdejmowania oryginalnego chłodzenia ? Kurna no że też abit nie dał jakiegoś wentyla do tego :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj przesiadlem sie z mojego wczoraj w dziwny sposob niewlaczajacego sie DS4 na Quad GT i od razu zaczynaja sie jaja. Prosze pomozcie mi bo mnie trafi, albo to ja jestem jakis nie halo albo mam jakiegos farta... Odpalam Abicika i sie zaczyna, zanim jeszcze zabralem sie do OC juz jest problem, wchodze do systemu (bez OC) wylaczam kompa i co ?? na wyswietlaczu C.C. i przycisk Power nie dziala, komp sie nie wlacza (dodam ,ze przelaczniki ccmos sa we wlasciwej pozycji, sprawdzalem z instrukcja i sprawdzilem wszystkie 4 kombinacje). no ok, resetuje biosa i co ?? Komp rusza, ok, do czasu kolejnego wylaczenia :/, zabralem sie za OC, gigabyte robil osiagi takie jak w sigu, kolega Abit wyklada sie juz na fsb 320 :((( Prosze pomozcie mi bo juz naprawde nie mam sily do tego sprzetu, czlowiek laduje w to kupe kasy a patrze ze im drozsza plyta tym wiecej problemow :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz jakiegoś małego/dużego wentyla przyczepić do tego radiatora "na partyzanta"? :D pzdr

Nie mam tyle miejsca :/ Chyba że kupie ten od asusa i przykleje kropelką po żeberkach ? :]

 

Witam. Dzisiaj przesiadlem sie z mojego wczoraj w dziwny sposob niewlaczajacego sie DS4 na Quad GT i od razu zaczynaja sie jaja. Prosze pomozcie mi bo mnie trafi, albo to ja jestem jakis nie halo albo mam jakiegos farta... Odpalam Abicika i sie zaczyna, zanim jeszcze zabralem sie do OC juz jest problem, wchodze do systemu (bez OC) wylaczam kompa i co ?? na wyswietlaczu C.C. i przycisk Power nie dziala, komp sie nie wlacza (dodam ,ze przelaczniki ccmos sa we wlasciwej pozycji, sprawdzalem z instrukcja i sprawdzilem wszystkie 4 kombinacje). no ok, resetuje biosa i co ?? Komp rusza, ok, do czasu kolejnego wylaczenia :/, zabralem sie za OC, gigabyte robil osiagi takie jak w sigu, kolega Abit wyklada sie juz na fsb 320 :( (( Prosze pomozcie mi bo juz naprawde nie mam sily do tego sprzetu, czlowiek laduje w to kupe kasy a patrze ze im drozsza plyta tym wiecej problemow :/

Tak jest :P

 

http://www.google.pl/search?hl=pl&clie...=Szukaj&lr=

 

Oddaj do sklepu ? :]

Edytowane przez vivaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Chcialbym sie Was zapytac o tryb AHCI -a mianowicie , czy tylko dyski moga wtym trybie pracowac czy tez nagrywarki ? Dzisiaj podlaczylem sobie nowy naped Pionera na SATA . W biosie wlaczylem aby dzialal tryb AHCI. Chcialem wystartowac kompa z plyty ale nie chcial startowac , gdy wrocilem do trybu IDE startowalo normalnie

Powiedcie czy tak powinno byc czy mzoe cos niekompatybilnego , lub cos nie tak usatwilem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Chcialbym sie Was zapytac o tryb AHCI -a mianowicie , czy tylko dyski moga wtym trybie pracowac czy tez nagrywarki ? Dzisiaj podlaczylem sobie nowy naped Pionera na SATA . W biosie wlaczylem aby dzialal tryb AHCI. Chcialem wystartowac kompa z plyty ale nie chcial startowac , gdy wrocilem do trybu IDE startowalo normalnie

Powiedcie czy tak powinno byc czy mzoe cos niekompatybilnego , lub cos nie tak usatwilem ?

W zasadzie AHCI jest dla wszystkich urządzeń na SATA, zresztą nawet podczas boot'owania pisze iż ta wersja sterownika na QuadGT jest zarówno dla HDD jak i CDROM. Nie mówiąc już o tym iż na tym Abicie problemy z boot'owaniem to nie nowość. Najlepiej było by zainstalować system z czegoś na IDE a urządzenia na SATA zostawić na AHCI i w dopiero w Windowsie zobaczyć jak się wszystko sprawuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie AHCI jest dla wszystkich urządzeń na SATA, zresztą nawet podczas boot'owania pisze iż ta wersja sterownika na QuadGT jest zarówno dla HDD jak i CDROM. Nie mówiąc już o tym iż na tym Abicie problemy z boot'owaniem to nie nowość. Najlepiej było by zainstalować system z czegoś na IDE a urządzenia na SATA zostawić na AHCI i w dopiero w Windowsie zobaczyć jak się wszystko sprawuje.

 

No tak , mam nadzieje ze to jakis "bug" w biosie i zostanie naprawiony.

 

Czy ktos z Was moze ma naped na SATA i ustawiony tryb AHCI - czy komus w takim ukladzie startuje bootowalne plyty z napedu ? czy tez moze sa tacy ktorym to sie nie udaje ?

 

EDITION

 

Czy moze ktos z Was natknal sie gdzies na zachodnich forach o ten problem z uruchamianiem z plyty komputera gdy SATA jest w trybie AHCI >? ( tzn gdy naped DVD jest na SATA)

Bo nie wiem czy przypadkiem takiego stanu nie jest wadliwo bios ktory ma problemy z AHCI

Edytowane przez Mr.Martin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna paczka najnowszych sterowników ;)

 

JMicron SATA Driver V 1.17.21 for 2000/XP/2003/64bit (2007-07-20)

 

Realtek 8110SC Gigabit Lan V6.73 Driver for Win9x/Me/2000/XP/2003 (2007-07-20)

Realtek 8110SC Gigabit Lan V6.195 Driver for Vista 32bit/Vista 64bit (2007-07-20)

 

Realtek High Audio Definition R173 Driver for 2000/XP/2003/64bit (2007-08-16)

Realtek High Audio Definition R173 Driver for Vista 32bit/Vista 64bit (2007-08-16)

 

@Mr.Martin:

 

Udokumentowane problemy z AHCI miał bios v1.4 które naprawili w v1.5 wiec jak masz najnowszy nie powinna to być już wina biosu.

 

EDIT:

 

Dzięki Mr.Martin za info o nowych sterownikach ;)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[@Mr.Martin:

 

Udokumentowane problemy z AHCI miał bios v1.4 które naprawili w v1.5 wiec jak masz najnowszy nie powinna to być już wina biosu.

znalazlem na forum temat o tym problemie tylko moja znajomosc angielskiego jest tak slaba ze pewnych spraw nie rozumiem :(

 

 

http://forum.uabit.com/showthread.php?t=126555

 

 

EDIT co do sterownikow :

 

Dzwiek ma juz sterownik 1.73 - Realtek Vista 1.73 , Realtek XP/2000 1.73

Edytowane przez Mr.Martin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Nawiazujac do mojego poprzedniego postu chcialbym powiedziec, ze pozbylem sie problemu C.C. Obeszlo sie bez oddawanie mobo do serwisu. Wystarczylo wylutowac przelaczniczek Clear Cmos jak wiele osob wie to on najczesciej odpowiada za problem). Nastepnie trzeba bylo na 2 z 3 pinach zrobic mostek i wszystko smiga jak ta lala od 2 dni :) Jakby ktos tez nie mial ochoty czekac na serwis albo cokolwiek to fotki moge wyslac na PW. Dla tych oc zaraz beda sypac tekstami typu, ze mam po gwarancji dodam tylko, ze wszystko jest kwestia wprawy w lutowaniu i umiejetnoscia nie pozostawienia po sobie sladow ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Nawiazujac do mojego poprzedniego postu chcialbym powiedziec, ze pozbylem sie problemu C.C. Obeszlo sie bez oddawanie mobo do serwisu. Wystarczylo wylutowac przelaczniczek Clear Cmos jak wiele osob wie to on najczesciej odpowiada za problem). Nastepnie trzeba bylo na 2 z 3 pinach zrobic mostek i wszystko smiga jak ta lala od 2 dni :) Jakby ktos tez nie mial ochoty czekac na serwis albo cokolwiek to fotki moge wyslac na PW. Dla tych oc zaraz beda sypac tekstami typu, ze mam po gwarancji dodam tylko, ze wszystko jest kwestia wprawy w lutowaniu i umiejetnoscia nie pozostawienia po sobie sladow ;)

Pozdrawiam.

 

wiesz ja akurat nie slyszalem aby ten pzrelacznik z tylu cos zle powdowal - mozesz napisac w skrocie jakie powody on moze przysporzyc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Nawiazujac do mojego poprzedniego postu chcialbym powiedziec, ze pozbylem sie problemu C.C. Obeszlo sie bez oddawanie mobo do serwisu. Wystarczylo wylutowac przelaczniczek Clear Cmos jak wiele osob wie to on najczesciej odpowiada za problem). Nastepnie trzeba bylo na 2 z 3 pinach zrobic mostek i wszystko smiga jak ta lala od 2 dni :) Jakby ktos tez nie mial ochoty czekac na serwis albo cokolwiek to fotki moge wyslac na PW. Dla tych oc zaraz beda sypac tekstami typu, ze mam po gwarancji dodam tylko, ze wszystko jest kwestia wprawy w lutowaniu i umiejetnoscia nie pozostawienia po sobie sladow ;)

Pozdrawiam.

Zapodaj foty na forum może się komuś przyda w końcu to temat o QuadGT a pomysł nie głupi ! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Chcialbym sie Was zapytac o tryb AHCI -a mianowicie , czy tylko dyski moga wtym trybie pracowac czy tez nagrywarki ? Dzisiaj podlaczylem sobie nowy naped Pionera na SATA . W biosie wlaczylem aby dzialal tryb AHCI. Chcialem wystartowac kompa z plyty ale nie chcial startowac , gdy wrocilem do trybu IDE startowalo normalnie

Powiedcie czy tak powinno byc czy mzoe cos niekompatybilnego , lub cos nie tak usatwilem ?

 

I wszystko jasne - wlasnie potestowalem sobie.

 

Wrocilem do biosu 1.3 i na nim bardzo ladnie wszystko sie bootuje z napedy DVD SATA ktory pracuje w trybie AHCI. W biosach 1.4 i 1.5 AHCI jest zwalone (nie chce startowac z plyty gdy jest AHCI )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz ja akurat nie slyszalem aby ten pzrelacznik z tylu cos zle powdowal - mozesz napisac w skrocie jakie powody on moze przysporzyc ?

To jest czysto logiczne, ze skoro mamy 3 punkty styku, z czego polaczenie 2 pierwszych daje mozliwosc czyszczenia biosu, polaczenie 2 pozostalych jest pozycja normalnego trybu pracy plyty glownej. Powiem krotko, moj przelaczniczek wygladal na fabrycznie uszkodzony, generalnie powodowal zwarcia w obu pozycjach w zaleznosci od jego humoru ;). Nie ma co tu duzo dyskutowac, po wylutowaniu owego drania i zrobieniu mostka wszystko smiga, ze az milo, niech tylko jeszcze zlokalizuje cewke, ktora mi odstawia ten koncert przy podnoszeniu vcore to tez cos opracuje. W tej chwili mam juz zlozonego kompa i nie chce mi sie go rozkrecac, ale zrobie fotki wylutowanego wlacznika i opisze co ma byc polaczone, zeby bylo git :)

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest czysto logiczne, ze skoro mamy 3 punkty styku, z czego polaczenie 2 pierwszych daje mozliwosc czyszczenia biosu, polaczenie 2 pozostalych jest pozycja normalnego trybu pracy plyty glownej. Powiem krotko, moj przelaczniczek wygladal na fabrycznie uszkodzony, generalnie powodowal zwarcia w obu pozycjach w zaleznosci od jego humoru ;). Nie ma co tu duzo dyskutowac, po wylutowaniu owego drania i zrobieniu mostka wszystko smiga, ze az milo, niech tylko jeszcze zlokalizuje cewke, ktora mi odstawia ten koncert przy podnoszeniu vcore to tez cos opracuje. W tej chwili mam juz zlozonego kompa i nie chce mi sie go rozkrecac, ale zrobie fotki wylutowanego wlacznika i opisze co ma byc polaczone, zeby bylo git :)

Pozdrawiam :)

 

ta swierszczaca cewka to uklad podluzny na ktorym napisane jest IMPULSE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glupie pyatnie

czy są gdzies jakies testy wydajnosci SLI na quadzie gt??

wiem ze niektore modyfikowane stery pozwalaly odpalic SLI na plytach oficjalnie nie obslugujacych...a jak jest z abitem??

From FAQ

 

Expansion Slots

» 1 x PCI-E X16, 1 x PCI-E X16 (x4 bandwidth), 1 x PCI-E X1, 2 x PCI

Więc tu raczej same stery nic nie dadzą, znaczy się sensu nie ma lepiej zainwestować w jedną porządną nic w dwie przeciętne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Mam pytanie, czy zawsze po jakiejkolwiek (nawet najdrobniejszej) zmianie w BIOS komputer sie wyłącza i włącza po chwili ??

Mając ASUS'a P5B-E PLUS sytuacja była podobna ale komputer wyłączał się jeśli zmieniałem kluczowe parametry komputera.

W Abicie jak zmienie nawet kolejnośc bootowania to też się wyłącza, idąc dalej to w taki sposób HDD długo nie pożyją....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Mam pytanie, czy zawsze po jakiejkolwiek (nawet najdrobniejszej) zmianie w BIOS komputer sie wyłącza i włącza po chwili ??

Mając ASUS'a P5B-E PLUS sytuacja była podobna ale komputer wyłączał się jeśli zmieniałem kluczowe parametry komputera.

W Abicie jak zmienie nawet kolejnośc bootowania to też się wyłącza, idąc dalej to w taki sposób HDD długo nie pożyją....

Tak, Abiit tak wprowadza zamiany w biosie cóż mało eleganckie rozwiązanie ale tak to już sobie inżynierowie Abita wymyślili. Natomiast co do drugiej kwestii chyba nie zmieniasz ustawień 10 razy dziennie aby miało to znaczący wpływ na żywotność HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natomiast co do drugiej kwestii chyba nie zmieniasz ustawień 10 razy dziennie aby miało to znaczący wpływ na żywotność HDD.

Z tego co plyta pokazuje w uguru to moja ma srednia 3 restarty na godzine :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dobrze by było gdybyś to stestował i napisał co i jak ...

 

Jest jakiś normalny sposób na schłodzenie chipsetu bez zdejmowania oryginalnego chłodzenia ? Kurna no że też abit nie dał jakiegoś wentyla do tego :mur:

NIestety firma kurierska zawalila kompletnie i pamiatki bede mial dopiero za 2-3 dni a co do chlodzenia mosfetow to proponuje pod katem przykrecic Revolteca 50mm a na NB 40mm ja tak mam i sprawdza sie bardz fajnie :)

Edytowane przez Avatar25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIestety firma kurierska zawalila kompletnie i pamiatki bede mial dopiero za 2-3 dni a co do chlodzenia mosfetow to proponuje pod katem przykrecic Revolteca 50mm a na NB 40mm ja tak mam i sprawdza sie bardz fajnie :)

Wrzuć fotę , bo też myślę jak to schłodzić :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwe usunięcię hetapipe'a z radiatorka na regulatorach napiecia ?

Kiedyś na jakims forum zagranicznym widziałem zdjecie ze ściągniętą rurką ale nie wiem czy jest to łatwe do zrobienia i odwracalne czy raczej w jedną strone ? :)

Na NB założyłbym wtedy sobie thermalright lub jakiegos zalmana.

Edytowane przez mpp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwe usunięcię hetapipe'a z radiatorka na regulatorach napiecia ?

Kiedyś na jakims forum zagranicznym widziałem zdjecie ze ściągniętą rurką ale nie wiem czy jest to łatwe do zrobienia i odwracalne czy raczej w jedną strone ? :)

Na NB założyłbym wtedy sobie thermalright lub jakiegos zalmana.

 

To ja sie przylacze do pytania - jaka jest roznica temp gdy zdejmie sie te chlodzenie i nalozy inna paste (np ceramicue) i z powrotem nalozy je - czy duza , czy minimalna nie warta zachodu robota ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...